211 Shares 7332 views

Jaki jest kolor oczu będzie dzieci?

Kobieta zaczyna prezentować co będzie jej dziecko, jeszcze zanim się narodził. Próbuje dowiedzieć się, kto byłby podobny, jaki będzie kolor oczu przyszłego dziecka. A prawda, dowiedzmy się, co to zależy od tego, co będzie oczy dziecka.


Fakt, że kolor oczu u dzieci zmieniają się w czasie, od dawna znane. Zatem, Europejczycy mają dziecko może urodzić się z bardzo niebieskie oczy, a rok, mogą one stać się zielone lub ciemnobrązowe. To nie zabraknie. Będą one stopniowo zmieniać nabycia odcień, który pozostanie na zawsze. To prawda, że są dzieci urodzone z brązowymi oczami, których kolor nie zmienia się. Wynika to z dużej ilości melaniny w tęczówce. Te podstawowe kolory oczu przyszłego dziecka zależy od tego jak dużo pigmentu zgromadzone ciała rodziców. Co to jest, tym ciemniejszy przesłona dziecka.

Jaki jest kolor oczu będzie dzieci?

Jeśli zastosujemy prawo Mendla, okazuje się, że „ciemny” gen rodzic przeważa nad „światła”. Mówiąc prościej, jest następujące – kolor oczach rodziców i dziecka zbiegnie się tylko w przypadku, gdyby mieli ciemniejszy odcień. Jeżeli jedno z rodziców oczy były, na przykład, niebieskie lub zielone, a drugi czarny, dziecko może urodzić się ciemne oczy. To tak jak z włosami, ta sama zasada jest brunetka i blondynka dziecko rodzi się z prawdopodobieństwem 90% temnenky.

I jest to tylko przypuszczenie, jakiego koloru oczy dzieci?

Okazuje się, że to nie jest takie proste. Po tym wszystkim, każda reguła istnieją wyjątki. Istnieją przypadki, gdy brązowe oczy rodzice noworodków z niebieskimi oczami. Powiedzieć, że jest coś podejrzanego? Nie, to tylko skomplikowana kombinacja genów, które są ze sobą powiązane, a wreszcie uzyskać ten efekt. Jeśli łatwiej, tutaj to odzwierciedlenie w działaniu następnego niebieskich oczach rodziny ojca lub matki. Więc przypuszczam z absolutną dokładnością , jakiego koloru oczy dzieci, jest to niemożliwe. Zawsze jest szansa popełnienia błędu.

Wyjątki od reguły

Około 1% dzieci na świecie, ma zupełnie inny kolor oczu. Tak, jedno oko, dziecko może okazać się ciemny, a drugi zielony. To nie jest choroba. To heterochromia, lub prościej, w jednym melaniny oka zgromadził więcej niż w drugim. Jest to wspaniała cecha, w żaden sposób nie wpływa na dziecko wizji. Nawiasem mówiąc, ta cecha może występować częściowo. Oznacza to, że tęczówka jest barwiony nierównomiernie, a niektóre z nich są całkiem jasne.

ciekawostki

Jeśli dziecko ma zielone oczy, liczą, że bardzo szczęśliwy. I nie dlatego, że będzie można powiedzieć, aby mieć żadnych specjalnych umiejętności. Dzisiaj ten kolor – najrzadsze. A natura jest tak skonstruowany, że jest to specyficzna tylko dla kobiet. Naukowcy pracujący od wielu lat na to zjawisko, ale w żaden sposób nie może być wyjaśnione.

wyniki

Jak widać, odgadnąć jakiego koloru oczy dzieci, to jest po prostu niemożliwe. Oto efekt posiadania ogromnej liczby czynników, a wszystkie one muszą być brane pod uwagę. A czy nie o tym myśleć? Po tym wszystkim, to dziecko jest takie powitanie, to nie ma znaczenia, co jego oczy, ważne jest, że patrzą na ciebie z miłością i czułością.