673 Shares 7694 views

Jak zrobić drzewo genealogiczne. Krok po kroku

Często pytania o krewnych i przodków pojawiają się w kręgu rodzinnym, kiedy wspomnienia zaczynają dziadków o ich dzieciństwie, ich rodziców i innych krewnych. Jak zrobić drzewo genealogiczne szybko i łatwo, bez konieczności znajomości rodowodu?

Dlatego trzeba zrobić drzewo genealogiczne

Jest to jeden z najważniejszych etapów – motywacja. On po prostu nie pozwoli rzucić rysunek drzewa w ciągu kilku tygodni i doprowadzić go do skutku. Istnieje kilka powodów, które zachęcają ludzi do refleksji na kompilacji drzewa genealogicznego:

  • chęć zaspokojenia niewytłumaczalny sentyment, który pojawia się wraz z wiekiem;
  • czuć twoje dzieci szacunku dla swoich korzeni, rodziny, historii rodziny i jej zwyczajów;
  • wykazać się swoimi dziećmi, jak wielka jest liczba członków rodziny, na której można polegać w trudnych czasach;
  • sobie sprawę, jak duże drzewo genealogiczne, aby poczuć się częścią większej społeczności, która ma swój własny los i przeznaczenie;
  • zaspokoić swoją ciekawość na obecność odległego pokrewieństwa z gwiazdami, znaleźć coś ciekawego i tajemniczego w swoich korzeni i gałęzi.

Jest prawdopodobne, że masz inne motywy. Ci, którzy są zaangażowani w budowę drzewa rodzinnego profesjonalista, nie zaleca się przeprowadzić dochodzenie swojego drzewa za należące do rodzin szlacheckich lub wymagalności sami potomkowie słynnych postaci historycznych. Zwykle do niczego dobrego nie, ponieważ te pytania będzie kosztować dużo pieniędzy, dowód byłby niejednoznaczny, a sama sprawa szybko się nudzą i jest mało prawdopodobne, aby pomyślnie zakończyć.

Za pomocą którego zrobić drzewo genealogiczne

Papier konstruowania grupowania krewnych foldery z dokumentów już cofnięty w przeszłość. Chociaż nie jest czasami trzeba zrobić kilka nagranie, najlepiej jest użyć specjalnego programu pomocy dogodnie zbudować dane znajdujące się na krewnych i umieścić je w łatwy i przyjemny sposób. Istnieje wiele usług internetowych, które mogą pomóc w zbieraniu danych o swoich krewnych.

Istnieją witryn, w których możliwe jest stworzenie drzewa genealogicznego online. Z ich pomocą, kwestia jak stworzyć drzewo genealogiczne, to jest tak proste, jak to możliwe. Zwykle wymagana darmowa rejestracja, wprowadź informacje dla każdego członka rodziny, jego więzi rodzinnych i zdjęć, a usługa ma sama produkuje budowę graficznego drzewa rodzinnego. Są to usługi profesjonalne, takie MyHeritage, z dużą ilością opcji, które będą nie tylko pokazać, jak zrobić drzewo genealogiczne poprawnie, ale również do utrzymywania nazw analizy przeszukać archiwa, i tak dalej. D. Usługi online są wygodne dla tych, którzy zbliżyli się pytanie nie jest bardzo poważna lub zbudować prosty drzewo i jego dekoracji. Według statystyk, średni site „na żywo” do 5 lat, z różnych powodów, może zniknąć z przestrzeni informacyjnej wraz z danymi.

Dla pracy bardziej dogłębnej na drzewie rodzinnym najlepiej jest użyć specjalnych programów, informacja, z której można przechowywać, archiwizować, powielanie i obsługi na każdym urządzeniu i jednocześnie być niezależny od sieci. Darmowy program, w przeważającej części, jest bardzo proste, mają mało funkcjonalny i łatwy w obsłudze dla prostej konstrukcji drzewa. Więcej programów zawodowe są zazwyczaj płatne, ale z nich na pytanie jak zrobić drzewo genealogiczne rodziny, a nawet bardzo dużą rodzinę, rozdzielone sprawnie i wygodnie. Na przykład, program „The Tree of Life” w wersji darmowej ma kilka ograniczeń, ale pozwala na zapoznanie się z jej pracy. Pełna wersja kosztuje około 400 rubli. Suma nie jest bardzo duży, ale to pozwala myśleć o tym, jak poważny jesteś w pracy.

Zaczynamy z tworzeniem samego drzewa

Raz wybrane środki budowy drzewa, i pojawiają się pytania: jak zrobić drzewo genealogiczne i rozpocząć jej tworzenie? Najprostszym sposobem, aby zacząć od siebie. W programie lub usługi, aby wprowadzić informacje o sobie, a potem o swoim najbliższym otoczeniu – z których wszyscy wiedzą, osobiście i którego właścicielem informacji. Zdjęcia tych ludzi trzymać z dysku twardego lub, jeżeli nie są one tam, albo zeskanować portrety papier perefotografiruete albumów. Dołączać zdjęcia, ustanawia połączenie, wprowadź komentarz (na przykład, krótką biografię) tak długo, jak osobista wiedza nie zabraknie.

W dalszym ciągu generować drzewo

Następnym krokiem – spotkanie z krewnymi. Umówić się z krewnych niezbędnych „gałęzie” drzewa, wziąć tort i laptopa (najlepiej Recorder). Podczas rozmowy, można uzyskać wiele informacji, aby wypełnić luki w drzewie genealogicznym. W tym przypadku można zrobić duży błąd, nie idzie w rodzinie, i zebrał wiele z nich w jednym miejscu, aby przesłuchać. Zazwyczaj prowadzi to do tego, że ludzie starsi są poprawne siebie, nie może znaleźć harmonię w różnych terminach, twierdząc, o wydarzeniach, a ogólnie w istotny sposób chaos w uporządkowany schemat pracy. Poeta odzwierciedla jak zrobić drzewo genealogiczne szybko, to lepiej nie ryzykować i rozmawiać ze sobą w stosunku oddzielnie.

Początkowo najstarsi krewni odwiedzają. Mogą powiedzieć o najbardziej odległych krewnych, przedziałów czasowych, w dobrej lokalizacji, mogą skorzystać z jego zdjęć w albumach rzadkość.

Będzie wygodniej rozmawiać jeśli wcześniej będzie ona stanowić początek problemów mini profilu 10-15: nazwiska, ważne daty z życia (narodziny, ślub, wydarzenia z życia i śmierci), dzieci i rodziców.

W dalszym ciągu w celu zebrania informacji

Po zbieramy dane z każdego, kto był w pobliżu, następnym krokiem będzie komunikować się z tymi, którzy mieszkają daleko, w innych miastach i krajach. Z nich najprostszy sposób komunikowania się przez telefon, Skype lub za pośrednictwem sieci społecznościowych. Po rozmowie z nimi, można je zadać i powiedzieć im krótko jak zrobić drzewo genealogiczne. Mogą budować własne gałązkę i wysłać Ci dodać na nim do wielkiego drzewa. Jest to bardzo wygodne, ponieważ jeden rodzaj pracy do wykonania jest trudne. W związku z tym, ich krewni zainteresowany tym procesie, można znacznie uprościć pracę. Możesz obiecać im darmową kopię drzewa, gdy jest on wypełniony i zbierze maksymalną możliwą ilość informacji.

Praca z plikami i bazami danych

Ostatnim krokiem jest gromadzenie informacji jest praca z archiwum. Po zebraniu wszystkich możliwych informacji ze źródeł „na żywo” i ich wspomnienia następnym krokiem jest do pracy z papierem i archiwów elektronicznych. Szczególnie przydatna do tej pracy, w przypadku gdy oddział został uszkodzony w pewnym momencie i nie jest znane, na przykład, z którą ożenił pradziadka lub jakikolwiek przedni, a kiedy zginął w fińskiej wojny pradziadka, nagrody podczas wojny był dziadek. Takie informacje można uzyskać z różnych archiwów i baz danych. Pamiętaj, aby dokładnie zapoznać się z informacjami, ponieważ często są imienników, nawet pełny imiennik ludzi, inaczej quest może być poszedł w niewłaściwych „drzewa”.

Obwody z drzewa genealogicznego

Gdy informacje są gromadzone, powstaje pytanie, jak zrobić drzewo genealogiczne. Układ połączeń i rozmieszczenie może być inna. Różnica w schematach jest człowiek, jakie jako zasady. Można opierać się na dobrze znanym przedstawicielem rodzaju do obecnej generacji. Opcja ta wyraźnie wskazuje na obecność tego przodka dzieci oraz ich podział na różne gałęzie rodu.

Są jeszcze opcje, stworzyć drzewo genealogiczne. Przykład standardowy system, najczęściej jest pokazany na fig. Drzewo jest zwykle zbudowany tak: ty znajdują się na dole, nad kosztem swoich rodziców, potem dziadków itp gałęzie rozciągają się od dołu do góry … Poniżej znajdują się dzieci. Jako podstawę wyznaczenia siebie.