810 Shares 6413 views

Ramki do zdjęć z własnymi rękami

Ramy do zdjęć własnymi rękami – świetna rzecz we wszystkich aspektach. Mogą być surowe, pompatyczne, figlarne, romantyczne, duże, małe, płaskie, obficie. Ogólnie, dla każdego smaku. I to oczywiście jest doskonałym prezentem, ponieważ będzie to dla każdego przydatne. Fotografia stała się ważną częścią życia, zarówno w domu, jak iw pracy: robimy zdjęcia różnych zdjęć, rodzin, przyjaciół, wycieczek, osiągnięć i sukcesów, ważnych wydarzeń i prostych spacerów z drogimi ludźmi. Do robienia zdjęć służy piękna rama. Oczywiście w sklepach można znaleźć wiele różnych ramek, ale jeśli chcesz dać naprawdę wyjątkową i ciekawą rzecz, to powinieneś korzystać z wyobraźni i zrobić ramkę do zdjęć własnymi rękami.

Opcja jedna

Najpierw musisz kupić gotową drewnianą ramkę na zdjęcia, którą będziemy ozdobić. Jest to najprostszy, ale jednocześnie bardzo dobry wariant. Gotowa rama ma szklane, stojące i twarde plecy, a te atrybuty ramki są bardzo ważne. Wystarczy pomyśleć o wystroju wnętrza i wykonać twórczą najbardziej przyjemną część pracy.

Opcja druga

Oczywiście można zrobić ramkę "od podstaw". W tym celu najbardziej odpowiednim materiałem jest gęsty karton. Utworzenie takich ram będzie dla dziecka doskonałą działalnością, ale jako solidny prezent, opcja ta jest mało prawdopodobna.

Ozdabianie ramy

Istnieje wiele sposobów ozdabiania ramki zdjęć ręcznie. Najprostszym sposobem jest malowanie ramki w ładnym i jasnym kolorze. Decoupage to bardziej złożony, ale ciekawy sposób dekoracji. Do tej pracy potrzebny jest specjalny klej do decoupage, trójwarstwowych serwetek z wzorem i lakierem. Konieczne jest dokładne wycinanie rysunku i podzielenie serwetek na warstwy. Do dekoracji potrzebna jest tylko najwyższa warstwa z wzorem. Delikatnie przykleja się do ramy. Po wklejeniu i wyschnięciu wzoru rama musi być lakierowana. Piękne ramki do zdjęć, wykonane w technice decoupage, będą nie tylko oryginalne, ale i bardzo stylowe.

Zasadniczo do dekoracji prawie każdy obiekt pasuje: koraliki, wstążki, cekiny, fragmenty jasnych zabawek choinkowych, kamyczki, kwiaty, muszle. W tym przypadku bardzo ważne jest, aby wybrać właściwy klej, aby dekoracja w czasie nie traciła pierwotnego wyglądu, a małe szczegóły nie odpadają. Na przykład oryginalne rozwiązanie zdobi ramkę do fotografii własnymi rękami za pomocą powłoki z orzechów włoskich. Po pierwsze muszle są delikatnie tkane, a następnie pokryte lakierem. Taka ramka do zdjęć idealnie pasuje do klasycznych wnętrz z przewagą drewna.

Ramki do zdjęć dla dzieci z kartonu mają jedną niewątpliwą zaletę – mogą mieć dowolną formę. Może to być ramka z oknami w kształcie serca, asymetryczna rama, ramka w postaci kropli, owalu, trójkąta, niedźwiedzia, słońca itp.

Z jednej strony ramy do zdjęć, wykonane i ozdobione własnymi rękami, wydają się być wspólną rzeczą. Jednakże stanowią one nie tylko przestrzeń dla wyobraźni, ale także posiadają ładunek dobrej, pozytywnej energii.