159 Shares 7889 views

Pikowania. Co to jest? technika robótki dla początkujących i nie tylko

Pikowanie, co to jest? Jest to jedna z technik rękodzieła, pozwalając płaty tkanki własnymi rękami tworzyć oryginalne elementy tekstylne, które mogą być używane nie tylko we wnętrzu. Niektórzy artyści uogólniać techniki pikowania z haftem patchworku i patchworku, ale każdy z tych typów robótek, pomimo faktu, że zasady i użyte materiały są prawie takie same, ma swoje własne cechy.

Tak, pikowanie, co to jest? Nazwa pochodzi od angielskiego „kołdra”, dosłownie przekształcenia „oczka”, które odzwierciedla istotę sztuki, która łączy szycia i haftu. Tak wyrazić swoją kreatywność nawet pierwszych osadników amerykańskiej ziemi. W Ameryce, pikowania jest uważana za narodową rodzaju twórczości.

Łączenie wielu technik

W istocie, technika pikowania – kołdrę szwy i małych elementów z różnych materiałów. W przeciwieństwie do pikowania i patchworku, rzeczy wykonane w technice pod uwagę, aby uzyskać objętość. Wypukły wzór uzyskuje się dzięki produktowi wielowarstwowej stosuje się co najmniej trzy warstwy materiału. Najbardziej efektowne i oryginalny wygląd produktu uzyskuje się, gdy pikowania i patchworku łączy technikę i haftowania, a aplikacja, a nawet malować.

Tworzenie warstwy w technice pikowania

Co to jest, mamy już do czynienia z. Teraz możesz stać się bardziej zaznajomieni z metodą sieciowania i dekoracji produktów, wykonanych w tej technice. Na każdej z warstw wyrobu ma różne materiały. Najbardziej żmudna praca, która wymaga przejawy fantazji i dokładności – jest stworzenie pierwszej warstwy dekoracyjnej. Im więcej będzie płaty różnych kształtów, faktur, kolorów, tym większa szansa, by stworzyć niepowtarzalny, jasny i piękny obraz.

Środkowa warstwa jest wykonana głównie z syntepon lub płatu, jaką przywiązuje do wymaganej objętości i wzór izoluje rzecz. Funkcja ta jest przydatna podczas tworzenia wszelkiego rodzaju koce. Dolna warstwa jest dobierana w zależności od celu produkowanych przedmiotów. Na przykład, za te same celowe koce użyje naturalnych tkanin, w kontakcie ze skórą to nie powoduje żadnych negatywnych uczuć. Jeśli planujesz utworzyć obraz, dno może być materiałem syntetycznym, w tym przypadku, główne kryteria wyboru – wytrzymałość tkaniny.

Złożoność pracy

Na całej swej pozornej prostoty techniki pikowania – długim i żmudnym procesem twórczym, wymagających precyzji i dokładności. Pikowania dla początkujących będzie wyzwaniem. Po prostu nie dają się w tej formie rękodzieła, a następnie przez doświadczenie, aby stworzyć swoje arcydzieła, zacząć od najprostszych i małej wielkości rzeczy. Przez pierwsze doświadczenia odpowiedniego dla posiadaczy kuchnia doniczkowych, ozdobne poszewki na poduszki, a nawet mała torebka lub koc dziecko, mat. Pikowanie (przykłady zdjęć z pracy jest w artykule) – to świetny sposób, aby pokazać swoje twórcze myślenie i złote ręce. Nie bój z pierwszych niepowodzeń, tutaj jak wszędzie, wszystko przychodzi z doświadczeniem.

Pikowania. Co to jest? Niewątpliwie robótki, pozwalające wyrażać siebie za pomocą rzeczy, czy kołder to do mebli, narzuty, obrazów lub innych przedmiotów do dekoracji i przynieść oryginalność i komfort we wnętrzu domu.