843 Shares 8929 views

Braiding ze skóry – nowe życie starych rzeczy

Wcześniej czy później wszystkie rzeczy ze skóry są w takim stanie, że nie mogą być dalej wykorzystywane. I wydaje się, że nie ma nic innego do zrobienia, ale wyrzucić taki obiekt. Ale mogą dać drugie życie, po opanowaniu prostej techniki igłowania – tkania się ze skóry.

Spit, szachownicy "deski" i coś innego

Skóra jest miękkim i giętkim materiałem. Idealnie nadaje się do tworzenia nie tylko biżuterii, ale również elementów ozdobnych. Bransoletki, kolczyki, naszyjniki, abażurki, krzesła, torby – wszystko to można zrobić "używając" oplotu ze skóry.

Istnieje wiele technik umożliwiających tworzenie nowych elementów oryginalnych z nieaktualnych elementów. Wśród nich najbardziej popularne są ręcznie robione wyroby ze skóry, takie jak bransoletki z podparcia, golenie, warkocze i plecionki. Kluczem do sukcesu jest właściwy wybór materiałów.

Wybór podstawy i narzędzi

Do tego rodzaju robótek najlepiej jest wybrać tylko oryginalną skórę. I jego typ zależy od tego, jaki będzie końcowy produkt. Jeśli więc w technice tkania planuje się wykonanie pasa lub bransoletki, wybór należy wpaść na skórę cielęcia. Ale delikatna skóra świń jest idealna do robienia okularów, robienia naszyjników i kolczyków lub zdobienia torby. Do tego celu zbliża się skóra kozia.

Wszystkie trzy rodzaje skóry można łatwo odróżnić od siebie. Pierwsza ma równą powierzchnię, druga charakteryzuje się miękką strukturą i rzadkimi śladami porów, a trzecia ma delikatną porowatość.

Po wybraniu materiału konieczne jest nabycie narzędzi. Ubranie ze skóry , podobnie jak wszelkiego rodzaju robótki, zobowiązuje do posiadania obowiązkowego zestawu "narzędzi pomocniczych":

  1. Nóż budowlany z najmniejszym luzem ostrza;
  2. Nóż do ponownego nawilżenia skóry;
  3. Nożyczki krawieckie;
  4. Dziurkacz do dziur i otworów artystycznych do nitowania;
  5. Dłuta półkoliste i proste do obróbki krawędzi i formowania szczelin;
  6. Hammer proste i but;
  7. Metalowe władcy o różnych długościach;
  8. Przyrząd do pomiaru kompasu;
  9. Adhezyjny PVA i dla skóry.

Ta lista materiałów jest minimalna i wystarczająca do rozpoczęcia pracy w tej technice. Wraz ze wzrostem umiejętności, lista "narzędzi" jest uzupełniana.

Próbka pióra

Aby zrozumieć, jakiego rodzaju robótki to jest, wystarczy zrobić pierwszą bransoletę w stylu "Dzieci z kwiatów" (hipisi).

Po pierwsze, należy wybrać kawałek skóry cielęcej, który nie przekracza 25 centymetrów długości. Ponadto odcina się od niej trzy długości kabli o długości 3 milimetrów. Na wysokości trzech centymetrów od krawędzi, kordy mocowane są zaciskiem, po czym są one bardzo mocno oplecione plecionką, aż swobodne końce osiągną długość równą trzech centymetrów.

Części kabla, które nie są skośne, są traktowane klejem dla skóry w taki sposób, że stają się pojedynczym paskiem. Gdy wyschnie produkt, końce są cięte na długość jednego centymetru (za pomocą dłuta), a następnie zdobione metalowymi końcówkami. Bransoletka jest gotowa.

Łańcuch ze skóry jest fascynującym procesem, pozwalającym na tworzenie oryginalnego stroju i biżuterii. Spróbuj! Wynik nie zawiedzie! Produkt wykonany z prawdziwej skóry, wykonany samodzielnie, stanie się źródłem pozytywnych emocji!