327 Shares 7882 views

Skalary akwarium ryby – hodowla w domu

Od spokojnych rzekach dorzecza Amazonki w akwariach domowych przeniósł takiej ryby ozdobne jak skalarów. Popularność „Fish aniołów” (tytuł Zachodnia Skalary) jest powodem. Fakt, że są one niezwykle piękne, nikt wątpliwości. Poza Skalary „dobrych sąsiadów” – mogą żyć razem w akwarium z innymi rybami. Tak, i żyją dużo – średnio 10 lat, choć niektórych okazów i żyć aż do dwudziestu.

Dlatego wielu fanów ryb akwariowych zawierają i hodowane Skalary, reprodukcji, która jednak nie jest najłatwiejsze. Jest zaangażowany doświadczonych akwarystów. Na około 10 miesiąca życia u skalarów przychodzi okres dojrzewania. I łamią w monogamicznych par przygotowujących się do przedłużenia gatunku. Samica składa jaja na kamienie, liście roślin, część wyposażenia akwarium, a samiec zapładnia ją.

Należy pamiętać, że anioł, hodowla, który odbywa się w domu, nie są „troskliwi rodzice”. Są one bardzo często tarło, to po prostu jeść. Dlatego pojawienie się potomstwa ryb jest całkowicie zależne od gospodarza. I niech proces podejmuje oczywiście nie.

Przygotuj się na przyszłość „rodziców”, aby odtworzyć powinien być nawet z młodzieńczym wieku. I jeden z głównych czynników, które wpływają na ich zdolność reprodukcyjną, jest jakość żywności. Mnożenie przez skalar który odbywa się w niewoli muszą być karmione żywego pokarmu od najmłodszych lat. W związku z tym, że najpierw trzeba być karmione microworms, a dopiero potem dać Bloodworma, rozwielitki, Artemia nauplii, larwy komarów, Tubifex i cyklopów. Skalary, które karmiono żywego pokarmu, są o wiele bardziej płodny i tych, którzy karmiono suche. Ikra mogą rozpocząć już w wieku sześciu miesięcy.

Ponadto anioł mnożenie, które występuje w zbiorniku muszą być utrzymywane w czystej wodzie. jego temperatura powinna wynosić 28 stopni. W ogólnym akwarium, ryby te są parą i składają jaja. Następnie konieczne jest, aby zebrać i przenieść w inne miejsce. Rzeczywiście, w ogólnym akwarium, jeśli nie jeść owoce morza i ryby, mikroorganizmy są niszczone na pewno. W związku z tym, kawioru się inkubatorze. Jest to mała pojemność zbiornika 15-20 litrów. Powinno także być z tworzywa sztucznego sieci, która służy jako łopaty, grzejnikiem węża opryskiwacza powietrza, sprężarka rurce szklanej i nici metylenu. Woda do inkubatora jest także przygotowanie specjalnego.

Po zapłodnienia jaja zbiera się i razem z substratem w siatce umieszcza się w inkubatorze. W tym przypadku powietrze musi przechodzić swobodnie przez płaszczyznę kawioru. Jeśli niektóre cielęta die (nie staje się biała w tym samym czasie), konieczne jest usunięcie z rurki szklanej. Z prawej zawartości w dniu jaj wykluły się smażyć. I po 60 godzinach byli w stanie pływać na własną rękę. I wtedy możemy zacząć je karmić – po pierwsze, orzęsków, a następnie microworms i solanką krewetki.

Oraz wód Tajlandii i Kambodży do wielu akwariach przeniesione do innego ryb akwariowych – kogucik. Wezwał także do ryb zadziorny charakter myśliwca. W Azji, nawet zorganizować walki ryb między mężczyznami mężczyzn. Dlatego w akwarium więcej niż jedną parę ryb bojowych zawierają kosztów. Inne bettas ryb agresywność nie wykazują.

Te mieszkańcy akwarium jest specjalny zespół, który nie ma innego akwarium ryby. Kogut z nim można oddychać tlenem atmosferycznym. Można zatem bezpiecznego życia w wodzie, która ma ich minimalną ilość. Jednakże, w temperaturze w wodzie, są bardzo wysokie. To powinno być w przedziale 22-24 stopni, w przeciwnym razie mężczyźni zaczną boleć. Dla smakoszy walczących ryb również nie mają zastosowania. Ale przed tarłem pożądane jest dostarczenie ywo.