739 Shares 4861 views

Ile mleka krowa daje dzień, a co wpływa na wydajność mleka

Człowiek domator krowę około 12 tysięcy lat temu. Przodek naszych krów jest uważany za okrągły dziki, silny, parzystokopytnych zwierząt, czarny, kudłaty włosy i białym paskiem wzdłuż grzbietu. Ich siedliska został Europie, Azji i części Afryki. Psy rundy były wykorzystywane przez ludzi jako siły w projekcie budowy i uprawy, a ich kobiety dają mleko. Jednak to było tylko tyle, by nakarmić swoje dzieci. Znalezienie jej wartości odżywczych i smaku, ludzie nauczyli się doić Turitsa.


Wraz z upływem czasu ich wygląd zaczął się zmieniać. Osoby stają się większe, ze względu na fakt, że zaczęli karmić lepiej i nie będzie już wykorzystywany do ciężkiej pracy. Zmieniono i fizjologiczne cechy wymiona krowie. Z pokolenia na pokolenie dojenia krów doprowadziło do tego, że ich wymiona są „dostrojone” do ciągłej produkcji mleka. W dawnych czasach, mało kto myślał o ile mleko krowa daje dziennie.

Człowiek wiele kłopotów nad hodowlą różnych gatunków tego niezwykłego zwierzęcia. Są krowy Rasy, przystosowane do życia w różnych środowiskach: w górach, w surowym klimacie i północnego stepu. Są owłosione i gładki, czarny i biały, wysoki i nie bardzo. Niezależnie od krowy, a jego głównym celem – aby dać mleka.

Gdy krowa pochodzi mleko

Podobnie jak wszystkie ssaki, mleko przyczynia się do rozwoju hormonu prolaktyny, odpowiednio, po urodzeniu dziecka pojawia się mleko matki. Mleko jest produkowany w organizmie krowy, żeby mógł karmić cielę. Każdy opróżniania sutka powoduje jej późniejszego wypełnienia. Po dojenie jest zakończona, i zatrzymuje wygląd mleka. Przeciętny udój mleka od krów dziennie, w tym przypadku może gwałtownie spadać.

dokładnie to, co dzieje się w naturze. Cielę rośnie, potrzebę stracenia mleko, a to w końcu zniknie. Jednak człowiek nauczył się sztucznie wspierać „produkcji” mleka poprzez regularne udoju.

prawo opieki

Ile mleka krowa daje dziennie, w dużej mierze zależy od właściwej pielęgnacji niego. Jest to nie tylko codzienny wypas i dojenie. A w lecie, jak iw zimie krowa musi być oczyszczone, zmyć, przycinanie kopyt. W okresie letnim możliwe jest całkowicie kąpać. Stoisko musi być również utrzymywane w czystości. Nie każda krowa leży na brudnej ściółce. Najprawdopodobniej w tym przypadku Burenka będzie całą noc, a rano będą podawać mleka mniej niż zwykle.

Dla udogodnienia, podłoga stall może wnikać w rowek, co może powodować błędy w gnojowicy. Stamtąd łatwiej jest zbierać i wyjąć ze stodoły. Rowek ten musi być na drugiej stronie korytka. Barn być oświetlone i nie jest zbyt duży, aby tam utrzymać ciepło w zimie. Przed opuszczeniem pielęgniarkę do zimowego stoisku z koryta, smyczy, podłogę stodoły i inne „krowy”, pożądane jest, aby zdezynfekować naczynia. Nie możemy pozwolić na przeciągi.

prawidłowe karmienie krowy mleczne

Przysłowie mówi: „To jest dobre do karmienia bydła – to drogie, karmić słabo – ruina”. Karmienia bydła – najdroższe „moment” w treści. W dniu, w zależności od cech fizjologicznych, Burenka można jeść do 70 kilogramów różnych żywności. Jeśli undernourish krów, produkcja mleka będzie zmniejszona o połowę, zwierzę będzie bardzo szczupły. Jakość i ilość jedzenia bezpośrednio wpływają na ile daje mleko krowę dziennie.

W okresie wypasu krów głównie jedzą trawę. Jej dieta powinna być uzupełniona innymi rodzajami pasz i do poprawy jakości i ilości mleka. Krowa menu zima, zaprojektowany przez jeden dzień, powinien składać się z następujących produktów:

 • Siano czy słoma sprężyna -7-8 kg.
 • burak cukrowy, topinambur lub ziemniaki – 10-15 kg.
 • Rufie marchew – 2 kg.
 • Otręby pszenne – 5-6 kg.
 • Ciastka, mąka – 1,2 kg.
 • odpady spożywcze, pieczywo – do 8 kg.
 • Sól – 100 g
 • Owies, kukurydza – 7 kg.

Właściciele ważne jest, aby pamiętać, że krowy – dobry i inteligentny zwierzę. Jest to ochotę i czuje dobroć. Oczywiście, dieta odgrywa ważną rolę w wydajności zwierząt, ale również dobra postawa wpływa znacząco ile mleka krowa daje dzień.

wydajność mleka u krów, czyli jak krowa daje mleko

Młoda krowa dziennie daje około 9-10 litrów mleka. Wraz z wiekiem wzrasta „mleko”. To osiąga swój szczyt do hotelu piąty szósty i może osiągnąć 12-14 litrów dziennie. Jednakże, istnieje uchwyt krowy rekord, dzienna wydajność mleka osiąga 20 litrów. Na podstawie tego rysunku, można obliczyć, ile litrów mleka są w stanie dać krowę rocznie. Przeciętny współczynnik ten wynosi od 4 do 5000 litrów.

W lecie, gdy duża ilość świeżego mleka trawa wzrostem wydajności, to jest zima, odpowiednio, staje się mniejszy.

Krów mlecznych rasy

Oceniając „mleko” krowy należy wziąć pod uwagę jej wiek, odżywianie, rasy, produktywność matką lub innych krewnych. Większość ras mlecznych, rozpowszechnione w naszym kraju są:

 • holmogorskaja;
 • Jarosław;
 • Czerwony step;
 • Kostroma;
 • czarno pstry;
 • czerwono-pstrokacizna.