504 Shares 2376 views

Jak nauczyć szczeniaka do toalety

Tu i tam była długo oczekiwana okruchy w domu. I pierwszą rzeczą, która się dziecko, kiedy została ona obniżona do podłogi – pozostawił kałużę, niewinne szuka jej nowego właściciela w oku. Oczywiście, nie można go winić bardzo malutki szczeniak, trudno jest tolerować (i nie może jeszcze), ale idzie do toalety częściej.


Wszystko cokolwiek, ale problem częstego czyszczenia nie są zadowoleni. Jak nauczyć szczeniaka do toalety? Czy to możliwe? Okazuje się – tak. Wyobraź sobie: a maluch w wieku sześciu tygodni (a nawet wcześniej) zaczyna rozumieć, że idzie do toalety tylko do pewnego miejsca. Rzadko szczeniak będzie zostawić mokre miejsca, gdzie śpi albo zjada. Oferuję Państwu trzy opcje, jak uczyć psa do toalety. Pierwsza opcja jest bardziej trwały i jest przeznaczony dla tych właścicieli psów, którzy nie są ciągle w domu. Drugi daje wyniki znacznie szybciej, ale dom musi być bez nieobecności. Dobrze, trzeci łączy pierwszą i drugą opcje. Jest to szczególnie korzystne dla małych psów i dekoracyjnych. nie nadaje się dla szczeniąt ras dużych. Wybierz właściwe. Dla początkujących dać szczeniaka dzień lub dwa na rozwój nowej przestrzeni. Więc …

Jak nauczyć szczeniaka do toalety? Pierwszy wariant. Zauważ, gdzie najczęściej idzie szczeniaka toaletowego. Nie wytrzeć kałużę. W tym miejscu wystarczy umieścić suchą ściereczką (lub pelenochku). Pożądane jest, aby było to miejsce blisko do maty, gdzie pup spania. Dlaczego? Szczeniak jest tylko przebudzeniu, zawsze szuka miejsca do pozostawienia kolejną kałużę. To samo zapotrzebowanie na nią występuje bezpośrednio po jedzeniu. Skorzystać z takich cech dziecka. Po pipsqueak obudzić, umieścić go na tkaninie. Podobnie zrobić, kiedy jeść. Pelenochki muszą być regularnie wymieniane (wprowadzony na mokro, na sucho), a mycie ich mydła lub detergentu nie ma potrzeby: zapach, ale subtelne powinny pozostać. Będzie to stanowić zachętę dla szczeniaka. Wszystkie baseny i mnóstwo poza pieluch są usuwane, a dokładnie wyprane (tutaj nie zaszkodzi detergentów). Wraz z rozwojem i dojrzewaniem tkanina zwierzę porusza się z dala od niego, bliżej drzwi. A potem wszystko usunąć. Gdy tylko zauważył, że pies pobiegł do drzwi i wygląda znajomo pelenochku, wiedzą, że to jest czas na spacer.

Zamiast tego można użyć szmat pieluchy, takich jak „Advance”. Ta pielucha chłonne, przeznaczone specjalnie do tego celu.

Jak nauczyć szczeniaka do toalety? Opcja druga. Tu również wykorzystuje tę samą wiedzę na temat układu pokarmowego. Uwaga: szczeniak powinien być w zasięgu wzroku. Zauważyłem, że dziecko obudził się – po prostu na ulicy. Fed szczeniak – po prostu na ulicy. I idziemy aż aż pojawi się „result”. A on będzie. Szczenięta nie może długo trwać. To jak ich droga. Dlatego, im mniejszy wiek, szczeniak szybko się uczy. Jak tylko dzieciak poszedł do toalety, pochwal go. Z poważaniem, żywy. Stroke. Play. Daj dziecku zrozumieć, że jesteś zadowolony z doskonałego działania. Szczeniak zacznie dość szybko odróżnić groźnym tonem w głosie, a miłujący pokój, delikatny. I reagowania na nich będzie odpowiednio. Nie karać szczeniaka za nieumyślne „niespodzianek” w domu, jest on jeszcze tak małe …

Jak nauczyć szczeniaka do toalety? Trzeci przykład. Jednym z najbardziej interesujących propozycji dla rynku weterynaryjnej – toalety dla psów. Istnieje pewna liczba toalet (różnych producentów, różnych rozmiarach i dla różnych psów). Pochodzą one w komplecie z pieluch chłonnych. Być może na początku lepiej jest wybrać coś jak „Savic Puppy Trainer”, o niskiej zderzaki (dla małego szczeniaka jest bardzo ważne), i wymienić zasobnik później. Niektórzy hodowcy prilovchilis wykorzystywać nośniki kota. Pomysł jest ciekawy. Ale dla małego szczeniaka nie jest odpowiednia, gdyż może dobrze smak walcowane wypełniacza.

Dla każdego z tych opcji są ważne dodatki:

– karmić szczeniaka do jasnego harmonogramu;
– jeśli stale pilnować szczeniaka, nie mogą ograniczać jego miejsca w tym czasie, gdy nie są okolice.