146 Shares 1387 views

Węgiel drzewny własne ręce. Sposoby otrzymywania węgiel

Węgiel – naturalny biopaliw, które mogą być wykonane niezależnie.

Produkcja węgla w studni

Węgiel własne ręce mogą być wykonane w otworze. Użyj tej metody przez długi czas. W ten sposób możliwe jest wytwarzanie węgiel jest dość prosta. W tym celu konieczne, aby przygotować małe dołu, które muszą mieć kształt cylindryczny, przy czym ściana musi pozostać w pozycji pionowej. Jego średnica musi być równa 80 cm, natomiast głębokość. – 50 cm, dwa biopaliwa worek może być uzyskane przy użyciu podobnej techniki.

Właściwości produkcyjne doły na węgiel

Jeśli zdecydujesz się zrobić węgiel ze swoimi rękami, to trzeba się przygotować oryginalny pit. Po jej dno dokładnie zagęścić, może być stosowany do tej metody priminaniya stóp. Jest to konieczne w celu uniknięcia mieszania gotowego produktu z glebą. Następnie trzeba rozpalić ogień przy użyciu kory i gałązek. Stopniowo należy zacząć, aby dodać do drewna opałowego i cienkie gałęzie. Musisz upewnić się, że wszystko było pokryte spalanie drewna opałowego. Gdy wybuchnie pożar, to możliwe jest, aby przystąpić do produkcji węgla. Aby to zrobić, trzeba będzie przygotować drewno.

Wymagania dla surowców do produkcji węgla

Węgiel ze swoimi rękami, aby uzyskać jakość, jeśli rzucisz w boksie drewna, które nie mają skorupę. Wynika to z faktu, że jest to dużo dymu. Podczas korzystania z takiego węgla z drewnem daje bardzo słabą jakość. W celu bardziej wygodnie stosowania paliw surowce wcześniej muszą być cięte na poszczególne elementy.

Wymiary elementów można wybrać się na własną rękę, ale rozmiar jednego elementu nie powinna przekraczać 30 cm. Najważniejsze jest to konieczne, aby położyć nowe drewno, a ciężar powinien poruszać za pomocą długiej tyczki. Deski powinny być ułożone warstwami tak mocno, jak to możliwe. Zatem należy wypełnić dziurę na górze. Czas spalania zależy od wilgotności.

Kiedy węgiel jest swoimi rękami, aby wypełniać otwór wymienionej ilości może wynosić około 3 godzin.

praca końcowa

Po pit jest pełny, to musi być pokryte trawą i liśćmi. Wszystko posypać warstwę gleby i zagęszczone. W takich okolicznościach, aby węgiel musi pozostać przez dwa dni, po czym można przesiać, a następnie pakować je. Jak najszybciej, aby zakończyć te prace, można uznać, gotowa do użycia.

Produkcja węgla w cylindrze

Można korzystać z urządzeń do produkcji węgla drzewnego do rodzaju pojemnika. W tym celu konieczne przygotowanie grubościennej stalowej beczki. Jego wymiary powinny być dobrane w zależności od tego, jak oczekuje się dużo węgla otrzymać.

Jeżeli beczka będzie wysoka, to zajmie dużo więcej czasu, aby wypełnić go. Jeśli pojemnik kiedykolwiek zostały wypełnione chemii, nie można korzystać z tego pojemnika. W przypadku przechowywania w baryłki, konieczne jest wcześniejsze przygotowanie sposobu wypalania, a po zakończeniu pracy, lecz tylko w jego czystej postaci.

Wykonania produkcja węgla w beczce

Pirolizy drewna przyniesie węgla za pomocą jednej z tych metod, z których każdy wymaga zastosowania bębnów. Pierwsza metoda polega na pożar wewnątrz pojemnika. W tym przypadku, proces nie będzie się różnić od produkcji węgla w boksie. Zbiornik powinien mieć dużą pojemność (200 litrów) – jest niezbędne do opałowe nie wynik.

Należy także zainstalować cegły w ilości 6 sztuk, pożądane jest, aby stosować produkty ognioodporne. Między nimi i sprawi, że pożar. Jeżeli takie urządzenie jest używane do wytwarzania węgla drzewnego, to konieczne zanurzanie drewna starannie pod warunkiem, że nie obejmują tych klocków. Raz na produkcie musi być zainstalowany kraty do następnej partii drewna, aby umieścić na nim.

Drewno musi być ułożone rzędami wystarczająco mocno. Gdy beczka wypełniona jest do góry, trzeba poczekać, aż na wierzchu pojawi się płomień. Po tym wszystkim trzeba przykryć ściereczką i zaczęli opuszczać małą szczelinę. Aby przyspieszyć ten proces, dno pojemnika trzeba wykonać otwór, przez który przepływa powietrze. Podczas spalania drewna, trzeba będzie postępować kolor dymu. Jak tylko zyskuje szary odcień, lufa będzie miała najbardziej szczelnie zamknąć i pozostawić do ostygnięcia. Po wyjęciu z pokrywą zbiornika, a od wewnątrz wyjęte gotowe węgle.

Alternatywna produkcja węgla w beczce

Pirolizy drewna mogą dostarczyć węgiel i kilka innych technologii. Aby to zrobić, trzeba będzie wypełnić pojemnik do góry drewna. Po tym wszystkim musi być pokryte niepalnym pokrywką. Zamknąć beczkę trzeba niemal hermetycznie. Jest to konieczne, aby pozostawić otwór do wylotu gazów (powinna być duża), temperatura wewnątrz konieczności dostosowania się do 350 ° C.

W celu uzyskania węgiel jest możliwe, pojemność musi być zainstalowany na platformie. W ten sposób jest w stanie wyizolować z gleby. Najbardziej łatwe do wdrożenia go za pomocą klocków do układania na płótnie zaczęło. Pomiędzy nimi należy rozcieńczyć pożar, który nagrzewa lufę.

Po pewnym czasie będzie procesu utleniania drewna i pozostawi gaz. Jak tylko wyjście gaz przestanie lufę przez pewien czas będzie musiał opuścić na stosie. Tak więc, do spalania o pojemności 200 litrów będzie wymagało około 2,5 godziny. Po tym, lufa musi być usunięta z ciepła i uszczelnienia pozostałych otworów w pokrywie. W tym stanie, pojemność musi zostać zatrzymany do ostygnięcia. Węgiel w domu będzie gotowy po bęben jest otwarty. Węgiel może być użyty natychmiast.

Wytwarzanie piecu węglowym poprzez

Jeśli myślisz o tym, jak zrobić węgiel, to możemy rozważyć inną drogę, która wymaga użycia piekarnika. Po oparzeniu przez drewna, trzeba będzie wybrać wypalonych, ale jeszcze nie zawalił węgla. Powinny one mieć czerwoną barwę. Muszą być umieszczone w pojemniku z dobrze szczelnej pokrywie. Korzystne jest użycie ceramicznych pojemnika, lecz może być stosowana do wiadra albo cylindra o małej wielkości. Warto pamiętać, że stosowanie zbiorników stalowych powinna zapewniać poszanowanie bezpieczeństwa pożarowego. Pokrywa muszą być zamknięte do zakończenia chłodzenia węgla. Po tym jak staje się zimna, może być uważany za gotowy do użycia.