839 Shares 6145 views

Psychosomatyka: żołądku. Możliwe przyczyny. choroby układu pokarmowego

W swojej pracy „psychosomatyki i terapii ciała” znany psychoterapeuta Mark Sandomirskiy napisał:. „Relacja ciało i psychika zawsze jednostronna Podobnie jak wszystkie zaburzenia somatyczne mają własne psychologiczny” korzeni „i żadnych problemów psychologicznych zawsze przynoszą psychosomatycznych” owoce” choroby żołądka są żywe potwierdzenie.

Ciało i dusza

Każdy z nas kiedyś do czynienia z bólu i złego samopoczucia w żołądku. Uczucie, że dojrzewa czy już dojrzał problem z tego ważnego narządu układu pokarmowego, my, przede wszystkim udać się do lekarza. Po tym wszystkim, którzy mogą pomóc znaleźć przyczynę i diagnozę? Tylko lekarz. Ale, niestety, często nie biorą pod uwagę takie czynniki jak psychosomatycznych, szukając zewnętrznych przyczyn patologii, natomiast mogą być skoncentrowane w środku. Jeśli masz ból żołądka, Psychosomatyka To często odgrywa kluczową rolę.

Co jest psychosomatyczne?

Jest to nauka, która, jeśli tłumaczone dosłownie wiąże duszę i ciało. Ta sekcja psychologii, która bada wpływ czynników psychologicznych na ciele fizycznym. Każdy z nas zna przypadki, kiedy w przypływie silnych emocji czuliśmy ból. Jeśli jest nieodwzajemniona miłość, ból w sercu, jeśli powstrzymać śpieszył się słowa – „ssanie w brzuchu” To gardła, a jeśli jesteś bardzo martwi, Znajomo? I są ludzie tak zamknięte i maloemotsionalnye że unih cierpi prawie cały organizm – tylna brzuch, głowa. Są problemy w układzie moczowo-płciowym. Ale pierwszą rzeczą, że zaczyna ich niepokoić, – chorób żołądkowo-jelitowych.

Wschód – serce psychologii

Zazwyczaj psychosomatyczne problemy nie pojawiają się w analizie, ponieważ są one winą silnych emocji, które wywołują stres i kolejne skurcze mięśni. Po tym wszystkim, ciało ludzkie ma dużo mięśni i umowy mięśni podczas wstrząsu emocjonalnego.

Jest na Wschodzie po raz pierwszy podjął naukę medycyny psychosomatycznej i udało się w ten sposób o wiele lepiej niż medycyny konwencjonalnej, która, mimo że rozpoznaje szkodliwe skutki stresu na organizm, wciąż nie daje mu tak naprawdę ważne rol.Chasche wszyscy lekarze poszukują bardziej „przyziemnych” powodów Dlatego pacjent z rozpoznaniem choroby żołądkowo-jelitowe.

Ostrzeżenie! Lekarze uważają, że nawet mały stres jest przydatna, ponieważ pomaga utrzymać organizm w dobrej kondycji. Jednak stały, chroniczny stres ma nic dobrego ciało nie działa.

Jakie emocje często przyczyną chorób psychosomatycznych? Oto one:

  • gniew;
  • radość;
  • strach;
  • smutek.

Jest to najbardziej dotkliwe manifestacją uczuć, że często nie można kontrolować. Stwierdzono, że każdy organ jest związany z jego emocji. W ten sposób nerki są odpowiedzialne z obawy, niepewności i słabej woli.

Zaburzenie czynności płuc może wiązać się ze smutkiem. A jeśli organizm słabo zaopatrywane w tlen, uruchomić wiele problemów z innych narządów wewnętrznych.

Pamiętaj, aby stłumić wewnętrzne doświadczenia – to jest bardzo złe i szkodliwe praktyki dla Twojego organizmu. Emocje nie powinny być zniesione, muszą nauczyć się wyrażać poprawnie. Bez włosów rozdarty i złamanego naczynia, oczywiście, ale wyrazić. W przeciwnym razie będą jeść cię od środka, nie tylko przyczyną chorób żołądkowo-jelitowych. Z biegiem czasu, może to spowodować awarię całego organizmu.

Jaką rolę żołądek?

Istnieje przekonanie, że nasz żołądek nie jest odpowiedzialny tylko za trawienie pokarmu, ale także do „trawienia” wrażeń. I że te ostatnie nie są naruszane, musimy nauczyć się akceptować i rozumieć je inaczej zaczną cierpieć na naucza psychosomatycznych żołądek.

Bądź otwarty na nowe doświadczenia, ale nigdy nie pozwól negatywność utrzymywał się przez długi czas – stało się akceptowane i ruszył dalej. Ludzie często boją się czuć zagrożone. Wolą milczeć, ale nie przestają czuć.

Emocje i wrzody żołądka

Jeśli problemy żołądkowe spowodowane są właśnie przez negatywne emocje, prawdopodobnie będziesz musiał z poniższej listy, aby określić naturę tych uczuć. Tak, chorób psychosomatycznych żołądka będą rozpatrywane przez nas dalej. Zapalenie w organizmie o nazwie – zapalenie błony śluzowej żołądka – występuje zwykle na tle konfliktu w sferze uczuć: zdolność do wzięcia odpowiedzialności, dorosnąć, znaleźć wyjście z trudnych konfliktów. Gdy nie widzimy konflikt wewnętrzny, to spada do fatalnym stanie – fizycznie zmusić mózg do zwrócenia uwagi na siebie.

Albo nie masz wystarczającej zmysł samozachowawczy. Infantylizm sprawia, że można zrezygnować stara się chronić.

Jednak istnieje inna droga rozwoju zapalenia żołądka – agresywny. Po zjedzeniu nie wyrzucić złość, kwas solny w żołądku, który ze swej natury jest bardzo agresywny, staje się jeszcze bardziej skoncentrowany. Błona śluzowa nie robi swoją funkcję ochronną. Mówi, że nie jesteś w stanie wybaczyć i zapomnieć o zniewagę. Jeśli masz tendencję do blokowania w sobie obraża, gdy staje się jasne, dlaczego ból brzucha: psychosomatyki tu odgrywał ważną rolę.

Niektóre agresja skierowana jest do wewnątrz, na zewnątrz pobytu spokój, nawet spokojny. Ale wewnątrz przelewów lawy, że boli, zwłaszcza jego własne. Może to być reakcja na zdarzenie lub po prostu złość na samego siebie za niepowodzenia lub niską samoocenę. Inni mogą swobodnie wyrażać swoją agresję. Ale to nie pomaga, bo konflikty są ciągle powtarzane. W końcu kulminacyjnym staje się wrzód żołądka. Jest to wyraźny Psychosomatyka: koroduje sam żołądek.

Jeżeli którykolwiek z powyższych emocji dusi Cię, nie jest zaskoczeniem, że wkrótce pojawia się jeden z powyższych rozpoznań. Co więcej, jest on nazywany emocje mogą prowadzić do raka żołądka.

Psychologiczne cechy i wrzody żołądka

W diagnostyce chorób żołądka występuje psychologiczne charakterystyki pacjentów. Jeśli są typowe dla jednej z następujących cech, być może nadszedł czas, aby spróbować zmienić swój charakter:

  1. Lenistwo. Ze względu na jej najgorszym rozpocząć pracę wszystkich narządów – podobnie jak my, są „leniwi”. Z biegiem czasu, jeśli nic, aby leniwy aktywności zrobić, trawienie pogarsza się z powodu zmniejszonej produkcji soku żołądkowego.
  2. Drażliwość. Ponieważ lęk przejawia się w interakcji ze światem zewnętrznym, również psychosomatyczne żołądek reaguje na to, co z kolei zwiększa skłonność do irytacji.
  3. Rozczarowanie, depresja, apatia, obojętność na wszystko, co dzieje się wokół, spowalniając pracę wszystkich organów, które są zaangażowane w aktywne działania, w tym żołądka. Takie Psychosomatyka zanikowe zapalenie błony śluzowej żołądka, co powoduje odsysanie.
  4. Okrucieństwo i egoizm. Dziwnego, że żołądek jest prawie zawsze cierpią z powodu tych emocji. Jeśli żądać zbyt wiele od ludzi, zwłaszcza z najbliższymi w relacji końcu pojawia się chłód. Natychmiast widoczne Psychosomatyka – żołądek natychmiast reaguje na brak harmonii w związku.
  5. Rozpacz i żal. Ciężka karma, w końcu przekłada się na wiele problemów, które są bardzo trudne do pokonania. Jeżeli dana osoba jest świadoma swoich błędów i wierzyć w to, że wszystko wkrótce normalny, pracuje off karmę w czasie. Ale brak zrozumienia i akceptacji sprzyja powstawaniu niechęci w przeznaczenie. Jest to uczucie rozpaczy i beznadziei, dopóki nie zrozumie, dlaczego te rzeczy dzieją się wokół ciebie.

Jak poradzić sobie z tym problemem?

Choroby żołądka Psihomatika wymagać profesjonalnej pomocy. Po pierwsze, znaleźć przyczyny choroby żołądka – we własnym zakresie lub z pomocą terapeuty. Jak najszybciej odkryć przyczynę, leczyć jego konsekwencją będzie dużo łatwiejsze. Pomyśl o sytuacji, które doprowadziły do choroby. Może to być jedna sytuacja, ale może to być kilka. Pamiętaj – brać i upuść. Niech emocje, które przeciążają cię przed zniknie.

Szukać pozytywnych emocji. Sport, hobby, czytanie, miłość. Otocz się ze szczęścia, spojrzeć na to w każdym dniu. Jest, ale nie widzimy, że pochłonięty własnymi problemami, jakby w próżni. Każdy człowiek raz na sobie uświadamia sobie co psychosomatyki. Żołądek jest prawdopodobnie chory po każdym strasznego stresu lub gardło ściśnięte przez niewypowiedziane słowa.

Psychiatrzy często przepisują leki przeciwdepresyjne lub uspokajające dla swoich pacjentów, natomiast w dziedzinie alternatywnych specjalistów medycyny preferują miękkie techniki masażu – trzewnego, który łagodzi skurcze jamy brzusznej, terapeutyczny masaż dłoni, pomaga uwolnić się od stresu, a także innych metod. Luiza Hej, na przykład, radzi używać Motywacyjne że ustawić tło emocjonalne bardziej korzystnej przypływu.

wniosek

Aby znaleźć harmonię w sobie, oczywiście, nie jest łatwe, a każdy szuka własnej drogi – medytacja, joga, podróże, miłość. Ale jeśli to osiągnąć harmonię, nie ma problemu nie sprawi, że będziesz nieszczęśliwy człowiek. Bądź zdrowy i szczęśliwy!