469 Shares 3818 views

Drewniane dwuteownik. Dane techniczne, zastosowanie

Nowoczesne producenci codziennie dostarczane na krajowym rynku materiałów budowlanych jest szeroka gama wysokiej jakości produktów, włączając w to ostatnio coraz większą popularność zaczęła podbijać I-belki, które mają specjalny kształt przekroju. Rola sztywności odgrywa Sklejka (czyli OSB preform), który jest przyklejony między prętami. klejenie strukturalne odbywa się za pomocą specjalnego kleju do elementów drewnianych, które działają pod dużym obciążeniem. Dwuteowniki charakterystyka techniczna nim będą rozpatrywane poniżej, odnosi się do przywódców najbardziej nowoczesnych i efektywnych projektów budowlanych.

Cechy Dwuteowniki

Dane Dwuteowniki ma wystarczająco wysoki. Dzięki specjalnej konstrukcji, materiał ten budynek staje się podwyższony poziom odporności i sztywności, co umożliwia jego zastosowanie w miejscach o dużych obciążeniach.

Zastosowanie belki dwuteowe

Ze względu na fakt, że specyfikacje I-belka jest bardzo pozytywne, że jest ono stosowane z powodzeniem:

  • przy wytwarzaniu stropu;
  • jako główny element w konstrukcji podłogi;
  • Montaż systemu mansardowym;
  • do konstrukcji dachu;
  • podczas montażu struktury ramki;
  • jako rusztowanie dla systemu deskowania (deskowania dźwigara).

W każdym z rozwiązań stosujących materiały budowlane służy jako podstawowy element, ponieważ przyjmuje się bardzo znaczne obciążenie.

Możliwość zastosowania elementów budowy nowej generacji otwiera dużą liczbę potencjalnych klientów w branży budowlanej i pomóc rozwiązać wiele problemów związanych ze środowiskiem naturalnym, wysokie koszty materiałów, wysokie koszty i brak czasu jako jednostki.

Drewniane belki dwuteowe: cechy i funkcje

Każdy z tych elementów budowlanych mogą być scharakteryzowane jako dodatnią i ujemną stronę. W I-belek z drewna ma wiele wad, jednakże, posiadają wiele zalet pozwala korzystnie przeznaczyć materiału między innymi.

Belki dwuteowe posiadać następujące parametry:

  • Możliwość wytrzymać ogromne obciążenia. To przyczynia się do charakterystycznego że kształt przekroju o zwiększonej cechą w porównaniu z prostokątnym albo kołowym przekroju poprzecznym. Ponadto, belki dwuteowe, cechy techniczne, które mają wysoką obciążalność, mogą mieć różne rozmiary, pozwalające na wybór optymalnej długości do pokrycia dużego zakresu.
  • Proces instalacji proste. Dzięki specjalnej konstrukcji produktu i małej masie mogą być szybko i łatwo wykonać prace montażowe bez użycia urządzeń dźwigowych. Belki dwuteowe waga jest znacznie mniejsza niż w przypadku betonu lub metalicznym artykułu, z tego powodu, praca z takimi materiałami znacznie tańsze i prostsze.
  • Ekonomiczne wykonalności. Ze względu na stosunkowo niską wysokością części I- belek drewna zużywana bardziej oszczędnie.
  • Niski poziom przewodności cieplnej. W porównaniu z urządzeniem ze stali lub betonu zbrojonego, konstrukcje drewniane zatrzymywania ciepła i zapobiegają przenikaniu zimno.

Wymiary materiału ułatwia uchwyt obciążenie i dają inne charakterystyczne cechy techniczne, dzięki czemu działanie długotrwałe, a największe obciążenie na dwuteowych nie zmienia swoje parametry geometryczne, nie powoduje odkształcenia i pękanie, co znacznie wydłuża żywotność samej struktury.

I Belka: Dane techniczne

Charakterystyczne cechy techniczne materiału może pojawić się tylko wtedy, gdy prawidłowo ich używać w budownictwie i zgodność z zasadami operacyjnymi. Przed zbudować nakładania powinna dokonać właściwego obliczenia dwuteownik przekrojach wymiarów, krzywych i ładunku (z uwzględnieniem jego własnej), prawo do wyboru odpowiedniego wsparcia i elementów mocujących.

Że belka (dwuteownik), zgodnie z normą GOST i STO AISU jest regulowany w sposób następujący: GOST – 26020-83 stacji AISU 20-93.

Co należy wziąć pod uwagę podczas instalacji I-belki

Doświadczeni konstruktorzy wiedzą, że na pokrycie dłuższy okres może wymagać belki z dużych przekrojach – tak, że budowa nie uginają się pod obciążeniem. Wymagane podczas instalacji urządzeń nakładających pamiętać, że w wyniku zginania główne siły obciążenia działają na pręt roboczy dolnego pasa głównie na rozciąganie. Jeśli ściany nie są obliczane lub szacunki okażą się nieprawidłowe, wynik gięcia, stracą swoją stabilność, a podłoga zamieni się słabą jakość, „play”. Dokonać odpowiednich obliczeń i uniknąć przyszłych depresje H-belki może być tylko specjalista.