497 Shares 8880 views

Temperatura w czerwcu w Egipcie: Zatrzymam wygodne?

Egipt kojarzy nam się z ferii zimowych. Nicea prawo od gorzki zimno i zaspy lub błota i wilgotnej mgły dostać się wygodnym 23-25 ° C + na brzegu Morza Czerwonego. Ale co z latem? Od maja, ceny wycieczek do tego afrykańskiego kraju zaczynają pion. To kuszące, aby kupić bilet w niskiej cenie. Z drugiej strony, trochę przerażające, jeśli nie w zimie do + 25 ° C, a następnie w czerwcu w Egipcie? Co tam jest, być może, upał! A jeśli dorośli mogą nadal przekazywać ciepło bezpiecznie, jeśli nie jest to dziecko? Spójrzmy na wszystkich aspektach letnie wakacje w Egipcie.

aklimatyzacja

Nasz organizm przystosowuje się do otoczenia. Od upadku na twarz i ręce są stopniowo przyzwyczaić się do zimna. Nadmierne wahania warunków temperaturowych mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie. Dlatego w zimie, kiedy dojdziesz do -15 ° C + 24 ° C, organizm potrzebuje aklimatyzacji. Szczególnie trudne jest przekazywana do dzieci skok temperatury. Oni potrzebują kilka dni, aby przyzwyczaić się do tego, co się wokół nich – lato. Po tym wszystkim, termometr nagle wskoczył do czterdziestu stopni! A co z latem? Tak, Egipt, czerwiec stałą temperaturę utrzymuje się w temperaturze + 33-35 ° C, skoki czasami nawet do + 45 ° C Ale w naszych szerokościach geograficznych, w lecie ciepło jest także dzieje, nie komiks. Więc: pochodzący z kraju, w którym 27 ° C, w Egipcie, gdzie ciepło trochę ponad trzydzieści stopni, skok temperatury, prawie nie czuć. Organizm nie odczuwa szok, i nie trzeba się okres aklimatyzacji.

subiektywne odczucia

Ma taki czynnik, jak w naszym postrzeganiu ciepła i zimna duże znaczenie wilgotności względnej. Nigdy nie zauważyłem, że syberyjskie mrozy lepiej tolerowane niż chłodnej zimy w Petersburgu? A wszystko dlatego, że wilgoć w powietrzu przemyka pod najcieplejsze ubrania. To samo można powiedzieć o ogniu. Trzydzieści stopni oznaczone plusem w Moskwie i Hurghada – dwa zupełnie inny rozkład temperatury. A jeśli kapitał rosyjski będzie dusić z braku powietrza, a następnie postępować, na Morzu Czerwonym ośrodków suchego powietrza i lekki wiatr sprawiają, że ciepło latem jest prawie niezauważalna. Istnieją oczywiście szczególnie gorące dzień, gdy temperatura w czerwcu w Egipcie może wzrosnąć do + 50 ° C Ale nie na długo. Ponadto, silny klimatyzacja w hotelach doskonale poradzić sobie z zadaniem.

Przyjemne wieczory i noce

Turyści, którzy odwiedzili Egipt w zimie, zauważył jeden niefortunne okoliczności. Warto słońce znika za horyzontem, jak szybko zaczyna się zimniej. Winić go cały samą niską wilgotność względną. Woda, jak wiemy, jest ogrzewana powoli, ale trzyma ciepło dłużej. Suche powietrze ochładza się bardzo szybko. Temperatura gwałtownie spada w zakresie od + 24 ° C do 15 ° C Dlatego turyści zimowych w godzinach wieczornych odziani w swetry, swetry, a nawet kurtki. Sen jest także zalecane z zamkniętymi oknami, jeśli nie chcesz się obudzić z katar lub kaszel. Ale temperatura w czerwcu w Egipcie musi romantyczne spacery w godzinach wieczornych. Gdy komfort + 25 ° C, przyjemny chodzić na krawędzi wody lub siedzieć trzpienia w parku.

Do hotelu można wyłączyć klimatyzator, otwarte drzwi balkonowe i słuchać plusk fal docierających na piasku. Innym argumentem przemawiającym za letnie wakacje w Egipcie – brak silnych wiatrów. Oni – prawdziwy ból głowy zimowych turystów. Musimy znaleźć miejsce do schronienia przed zimnem wiatrem jakiegoś krawężnika, a niektórzy ludzie spadła nawet kopanie. Pogoda w Egipcie w czerwcu i miesiąca zawsze jest tak, że uwalnia podróżnych z tych wysiłków. Tylko nieznaczna morska bryza odświeża ciepło.

ciepłe morze

biura podróży zapewnienia, że temperatura wody w Morzu Red nie spada poniżej poziomu w + 20 ° C Powiedzmy, w zimnym środowisku nie przetrwać koral. Wszystko to jest prawdą. Ale nie zapominajcie, że jest płytka woda. To jest dokładnie wybrzeża, gdzie idziemy na morzu. I jest chłodzony wodą podczas długich zimowych nocy i pod wpływem zimnych wiatrów. Zgadzam się, nie bardzo wygodne, aby dostać się do + 13 ° C, a obrócą się na wietrze do głębokości, w nadziei, że ma zamiar cieplejsze morza. Kolejna rzecz – w lecie, kiedy zainstalowana dość komfortową temperaturę wody.

Egipt w czerwcu przyciąga morze i mieszkańców dużych miast. Dla nich, + 20 ° C – jest jak pływanie w otworze dla nas. Ale + 27 ° C – po prostu to, czego potrzebujesz. Ponadto, dziecko nie zarobić zimno, czy, jak niektórzy lubią robić wszystkie dzieci będą flądry o w wodzie przez kilka godzin. Ale tu trzeba zwrócić uwagę, aby nie zrobić oparzenia słoneczne. Stosowanie kremów z filtrami maksymalnej ochrony.

Wady letnie wakacje w Egipcie

Musi być w maści choć każdy wada? Tak, jest. Jeśli chcesz zobaczyć zabytków, wybrać inny czas, aby odwiedzić ten kraj. Wysoka temperatura w Egipcie w czerwcu dobrze tolerowany na wybrzeżu, ale nie we wnętrzu kontynentu (gdzie w rzeczywistości, położone piramidy i muzeów). Luksor, na przykład osiągnie ciepła i zimą do + 30 ° C A co z latem? Jest mało prawdopodobne, że będzie chciał na pięćdziesiąt plus i pod gorącym słońcem bez odrobiną cienia wędrując wśród starożytnych ruin. Jest również przeciwwskazany u nadciśnieniem starym Egipcie i rdzeni. Należy uważać, aby być z ludźmi niedziela z bardzo białą skórę – aby oparzenia słoneczne może być tylko pół godziny pływać w morzu.