316 Shares 9461 views

„Kondronova”: instrukcje użytkowania, opis leku, opinie

Choroba zwyrodnieniowa stawów nazywany jest choroba zwyrodnieniowa stawów. Jest to przyczyną utraty chrząstki znajduje się na powierzchniach stawowych. Takie stany patologiczne mogą być spowodowane przez uraz, dysplazji i zapalenia.

Dość często choroba jest dziedziczona. Realizuje także ze względu na nadmiar masy ciała, a w podeszłym wieku z powodu określonego zawodzie.

Aby przywrócić chrząstki na powierzchni stawowych, lekarze przepisują pacjentom specjalne preparaty. Jeden z nich dotyczy leków „Kondronova”. Cena tego leku zostaną przedstawione poniżej. Także w materiałach tym artykule znajdziesz instrukcje dotyczące stosowania leku, jego właściwości analogów, zwolnienia formy i przeciwwskazania.

Skład, kształt i pakowania

W jakiej formie jest wytwarzany lek „Kondronova”? Opinie konsumentów powiedzieć, że ten lek jest dostępny w postaci kapsułek. Są one umieszczone w blistry lub zawarte w puszkach z PVC (umieszcza się w pudełkach kartonowych).

Co substancja zawiera lek „Kondronova”? Tabletki mają następujące substancje czynne: siarczan glukozaminy i siarczan chondroityny.

Należy również uznać, że lek w kompozycji pod uwagę należą składniki dodatkowe, jak mannitol, stearynian magnezu, sól sodowa kroskarmelozy i oczyszczony talk.

Kapsułki powłoka składa się z wody, żelatyny, laurylosiarczan sodu, powidon, ditlenek tytanu, bronopol, pigment niebieski barwnik brylantowy i żółtego barwnika chinoliny.

Mechanizm działania

Jakie są kapsułki „Kondronova”? Instrukcje dotyczące korzystania z doniesieniami, że jest to narzędzie, które stymuluje regenerację tkanki chrzęstnej. Jej skuteczność wynika z komponentów, które są częścią.

siarczan chondroityny i glukozaminy udział w syntezie tkanki łącznej, oraz przyczyniają się do zapobiegania procesom niszczenia chrząstki i stymulowania regeneracji.

Zastosowanie egzogennego glukozaminy wzmaga wytwarzanie macierzy chrząstki, zapewniając jej bez szczególnej ochrony przed uszkodzeniem chemicznej.

postać soli siarczanu glukozaminy jest prekursorem heksozoamina. W odniesieniu do siarczanu anionu, jest wymagana do syntezy glikozaminoglikanów.

Należy również zauważyć, że inna funkcja glukozaminy jest ochrona uszkodzoną chrząstkę uszkodzenia metaboliczne, które są spowodowane przez biorąc kortykosteroidy i niesteroidowe leki przeciwzapalne. Ponadto substancja ta ma umiarkowane działanie przeciwzapalne.

Co drugi lek ma właściwości „Kondronova”? Kapsułki zawierające siarczan chondroityny są dodatkowe środki do tworzenia zdrowej chrząstki. Fakt ten nie zależy od tego, czy lek jest absorbowany w nienaruszonej postaci lub jako oddzielne elementy.

Nie można powiedzieć, że ta substancja jest zdolna do stymulowania formacji gialuronona typu II syntezę kolagenu i proteoglikanów, jak również do ochrony gialuronon przez enzymatyczną zniszczenia (przez hamowanie aktywności hialuronidazy) i szkodliwe działanie wolnych rodników.

Według fachowców, siarczan chondroityny nie tylko utrzymuje lepkość płynu stawowego, lecz również pobudza mechanizmy naprawy chrząstki, hamując działanie tych części, które jest rozszczepiane (na przykład, elastazy i hialuronidazy).

Więc co jest niezwykły lek „Kondronova”? Opinie mówią, że w leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawów to znacznie ułatwia objawy choroby i zmniejsza potrzebę pacjentów przyjmujących NLPZ.

Kinetyka leku

Rozważmy na właściwości kinetyczne każdego składnika w sposób bardziej szczegółowy.

  • Glukozamina.

Biodostępność substancji po podaniu doustnym wynosi 25%.

Jest on rozprowadzany w tkankach. Maksymalne stężenie elementu znajdującego się w chrząstki stawowej, wątroby i nerek. W przybliżeniu 30% podanej dawki długo utrzymują się w tkankach mięśni i kości.

Glukozamina wyświetlany wraz z moczem i kałem w ciągu 68-godzin.

  • Siarczan chondroityny.

Odbieranie ten element do wewnątrz w dawce 800 mg promuje wzrost jego stężenia we krwi w ciągu dnia. Bezwzględna biodostępność wynosi 12%. Około 10% i 20% dawki pochłoniętej w postaci o wysokiej i niskiej masie cząsteczkowej pochodnych metabolitów.

Pochodzące siarczan chondroityny wydalanie w ciągu 5 godzin.

świadectwo

Jakie choroby powołać „Kondronova” kapsułę? Instrukcje użytkowania wskazują, że to narzędzie jest szeroko stosowany w leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawów 1-3 etapach.

Przeciwwskazania

Kiedy nie należy przyjmować „Kondronova” tabletki, analogi, które są wymienione poniżej? Zgodnie z instrukcjami, przeciwwskazania do stosowania tego leku są następujące:

  • Obecność nadwrażliwości;
  • w trakcie ciąży;
  • fenyloketonuria;
  • karmienie piersią;
  • moll wiek.

Kapsułek „Kondronova”: instrukcje użytkowania

O tym, jak brać leki na pytanie, pacjent powinien poinformować lekarza prowadzącego. Tylko doświadczony profesjonalista, opierając się na analizie danych i informacje ogólne badanie lekarskie, będzie mógł wybrać właściwą terapię schematu i przepisać skuteczne leczenie.

Zgodnie z instrukcją kapsułki w chorobie zwyrodnieniowej stawów 1-3 kroki muszą być podejmowane tylko w środku. Do przeprowadzania takich zabiegów powinno być 25 minut przed jedzeniem. W preparacie powinny być spłukiwane w szklance wody.

U osób dorosłych jest ono zazwyczaj podaje się w ilości dwóch kapsułek, dwa razy lub trzy razy dziennie.

Czas trwania leczenia „Kondronova” preparatu wynosi 1-2 miesięcy. W razie potrzeby powtórzyć kurs.

skutki uboczne

Co niekorzystne reakcje mogą powodować leki „Kondronova”? Instrukcje użytkowania oznacza, że składniki aktywne mają różny wpływ na pacjenta.

skutki uboczne podczas przyjmowania kapsułek może być:

  • Ze względu chondroityny: reakcje alergiczne.
  • Ze względu glukozamina: naruszenie przewodu pokarmowego (wzdęcia pracy, ból w nadbrzuszu, zaparcia lub odwrotnie, biegunka), alergiczne reakcje skórne, zawroty głowy, ból nóg, bóle głowy, obrzęki obwodowe, tachykardię, senność i bezsenność.

interakcji leku i przedawkowanie

Preparat „Kondronova” zwiększa tetracykliny wchłanialność i pogarsza działania glukozaminy i półsyntetyczne penicyliny. Ponadto, lek jest kompatybilny z kortykosteroidów i NLPZ.

Objawy przedawkowania leku „Kondronova” nieznany.

Kapsułek „Kondronova”: cena i podobne preparaty

W zależności od liczby kapsułek na polu zgłaszających lek może mieć różne ceny (od 290 rubli).

Jeśli lek jest przeciwwskazany u pacjentów, to jest zastępowany jednym z narzędzi, takich jak „Hondroglyuksid”, „Teraflex” lub „Artra”.

opinie

Opinie konsumentów o tym leku są w większości pozytywne. Pacjenci twierdzą, że narzędzie znacząco poprawia stan stawów, a tym samym eliminuje ból związany z chorobą zwyrodnieniową stawów.

Z widokiem konsumentów zdecydowanie się zgadzam i doświadczeni specjaliści. Oni nie tylko przekonani o efektywności i skuteczności tego leku. On przywraca chrząstki i zmniejsza zapotrzebowanie na pacjenta na NLPZ.