384 Shares 2747 views

Wysokość Jin Mao, fotografia, budowa

Szanghaj jest często nazywany Eastern New York. Rzeczywiście, to miasto jest dziś głównym przedmiotem działalności gospodarczej, a piasta, a jego liczba nowoczesnych centrów biznesowych i wysokich wież, może konkurować z amerykańskiego „Big Apple”. Jedną z głównych atrakcji Szanghaju – Jin Mao Tower. Co ciekawe jest to, jak budynek został zbudowany i czy jest dziś możliwe, aby odwiedzić?


Nowoczesne technologie i przywiązanie do tradycji

Jin Mao wieżowiec został zbudowany z pomocą amerykańskich architektów. Budowa rozpoczęła się w 1994 roku. Niemniej jednak, po 4 latach, 28 sierpnia 1998, w wielkim otwarciem. W pełni funkcjonalny wieży rozpoczęła się w roku 1999. W chwili zakończenia tego wieżowca to czwarty najwyższy na świecie. Przewyższył swego Jednorodzonego Willis Tower w Chicago (1974), World Trade Center w Nowym Jorku (1971, zniszczonego w 2001 roku), a także na Twin Towers w Kuala Lumpur (Malezja) Petronas. Jin Mao pozostał najwyższy budynek w Szanghaju aż do roku 2008, kiedy miasto zostało zbudowane przez Shanghai World Financial Center. Pomimo ultra widok wieży wykonanej w pełni zgodne z tradycjami Wschodu. Patrzcie uważnie na nią uważnie, nawet wizualnie można zauważyć pewne podobieństwa z Pagoda – chińskim tradycyjnym budynku.

magiczna liczba

W chińskiej kulturze, liczba 8 jest uważana za oznakę dobrobytu. Nic więc dziwnego, że został wykorzystany do obliczenia podstawowych proporcji w takiej wspaniałej konstrukcji. Wieżowiec z 88 pięter (z altanką – 93). Regulacja Jin Mao Wieża jest podzielona na segmenty 16, z których każdy jest mniejszy niż 1/8 zasady. Centralna rama konstrukcja betonowa ma 8 rogów, jest otoczony przez 8 kompozytowych słupów i takiej samej liczby zagranicznych nierdzewnej. Z tej architektury w ogólnych warunkach budynek wygląda jak gigantyczny ucha kukurydzy. Ale, oczywiście, projektanci nie szukał specjalnie, aby nadać mu podobną podobieństwo, lecz oparła się na wschodnich tradycji. Interesujący jest fakt, że dla otwarciem wieży jako numer składający ósemki wybrano – 28.8.1998.

Tajemnica trwałości i cech strukturalnych

Podczas budowy wieżowców dużo uwagi poświęca się zgodnie z zasadami i przepisami bezpieczeństwa. Typową cechą Szanghaj – słaba jakość górnych warstwach gleby. Podstawa 1062 ma kolumnę wieżowiec stali, opuszcza się stos w grunt na głębokość 83,5 metrów. W czasie budowy wieży znajduje się figura rekord dla tradycyjnej inżynierii strukturalnej w świecie. Fundam otoczony betonową o grubości ścianki 1 metra, pozostawiając do głębokości 36 metrów. Budowa wieżowca Jin Mao przemyślane w najdrobniejszych szczegółach i spełnia wszystkie normy bezpieczeństwa. Budynek został zaprojektowany, aby wytrzymać huragan wiatry do 200 m / s, a także trzęsienia ziemi o 7 punktów w skali Richtera. 57 przedstawia podłogę basenu, amortyzator wykonuje funkcję kolumny stalowe elementy ruchome.

Wysokość Jin Mao i inne ważne cechy

Całkowita wysokość wieżowca jest około 420 metrów (93 pięter). Ale nie martw się: iść w górę i w dół może być bardzo szybka. Wieża 61 ma windę wysokiej prędkości poruszającej się z prędkością 9,1 m / s, przemieszczają się od pierwszego do ostatniego piętra trwa zaledwie 46 minut. budowniczowie wieżowca przygotowane i ciekawy niespodzianka: wszystkie znaki w kokpitach Chińczyków, ale złożoność zrozumienia nie pojawią. Ponieważ oprócz napisów na ścianie windy, można zobaczyć graficzny obraz wieży, w obwodzie której porusza się punkt światła, pokazując windą i pokazuje pasażerów o ich lokalizacji. Wewnątrz znajduje się wieżowiec przedsionka – centralną wewnętrzną pierścieniową przestrzeń o średnicy 27 metrów i wysokości 142 m. Jego całkowita długość – od 56 do 87 piętra. Wolnej przestrzeni wokół spiralnie skręconych jak korytarze, wszystko im 28. wieżowiec z betonu i metalu, na szklanej fasadzie są elementami insert-strukturalne i dekoracyjne wykonane z granitu, aluminium i stali nierdzewnej.

A co jest w środku?

Jin Mao Tower – to nie tylko ośrodek biznesowy, ale również elegancki hotel. Pierwsze dwa piętra zajmują luksusowy hotel Grand Hyatt, tutaj jest jego hol i sale konferencyjne. Od 3 do 50 kondygnacji – biur, a następnie dwie technicznej podłodze, a 53 do 87 pięter – głównej części kompleksu hotelowego. Dla wygody zwiedzających do wieży we wszystkich 3 wejść, z których dwa znajdują się w biurze, a jeden – w hotelu. 88 piętrze jest taras widokowy, który oferuje uderzający widok wyobraźni miasta i wyższej (wieża) znajduje się dwa piętra techniczne. Grand Hyatt Hotel 5 * to nowoczesny kompleks hotelowy, który ma wszystko co niezbędne do życia i rekreacji. Oczywiście, życie w nim nie jest tanie. W razie potrzeby, nie jest trudno znaleźć tańsze alternatywne zakwaterowanie w odległości spaceru od majestatycznego wieżowca.

punkt widzenia

Skywalk – miejsce dostępne dla wizyt turystycznych. Łączna powierzchnia tarasu widokowego 1,5 km 2, w tym samym czasie nie może pomieścić około 1000 osób. Przez panoramiczne okna można zobaczyć całe miasto w całości. Z lotu ptaka Szanghaju nie jest taka sama jak na ziemi. Centra biznesowe kwartał wydaje zabawka domu, a nawet lokalna wieża telewizyjna „Oriental Pearl” nie wygląda zbyt ogromny. Na panoramiczne okna można odczytać nazwy miast i ich odległości od aktualnej pozycji. Ale jeśli nie trochę z podniecenia, nie zapomnij spojrzeć w dół – w atrium hotelu. Uwaga: aby odwiedzić taras widokowy ma sens tylko przy dobrej pogodzie. W czasach, gdy iglica wieżowiec nie jest widoczne z powodu chmury, aby spędzić czas na tej trasie nie ma sensu. atrakcje wizyta może być codziennie od 08:30 do 21:00. Trasa jest płatne, ale wierzcie mi, to uzasadnia koszt wrażeń odbieranych. Na poszukiwania zazwyczaj istnieje aktywny handel wszelkiego rodzaju pamiątek, ale nie spiesz się, aby dokonywać zakupów tutaj: w „ziemi” miasta wszystkie sklepy będą tańsze.

Złoty dobrobyt

Wnętrza wieżowiec wpłynąć na jego szacunek i bogactwo odcieni złota. I nic dziwnego, bo „złotej dobrobytu” – w dosłownym tłumaczeniu nazwy Jin Mao. Budowa wieżowca została przeprowadzona zgodnie ze wszystkimi tradycjami Wschodu i wykorzystaniu najnowszych osiągnięć. W rezultacie, możemy zobaczyć niezwykle piękny i bezpieczny budynek, który będzie wkrótce obchodzić swoje dwudziestolecie. Jak dostać się na wycieczkę i gdzie Jin Mao Tower? Zdjęcia atrakcji „w rozwoju” Najlepiej zrobić to z pewnej odległości. Wieżowiec znajduje się w dzielnicy Pudong miasta, najbliższa stacja metra – „LuJiaZui”.