486 Shares 9148 views

Kotły kondensacyjne: Korzyści

W dzisiejszych czasach coraz więcej uwagi poświęca się problemowi ciepła. I kotły kondensacyjne są jednym z najlepszych przykładów tego problemu. Ze względu na swoją konstrukcję, są one – doskonałą podstawę dla każdego systemu ogrzewania wody. Co do zasady, kotły kondensacyjne są wyposażone nie tylko wbudowaną pompą, wyposażony w sterowany elektronicznie, ale także potężny wentylator. Wszystko to przyczynia się do ich pracy w trybie ekonomicznym. Istnieje również możliwość podłączenia regulatora intelektualny klimat w pomieszczeniu.

Każdego roku, kotły kondensacyjne są coraz popytu, pomimo faktu, że są one stosunkowo niedawno pojawiły się na naszym rynku. Jednak pomimo krótkiego okresu czasu, mamy już utworzone niektóre mity z nimi związane:

– kotły kondensacyjne są droższe niż tradycyjne.

– niewygodne w użyciu ze względu na problemy z kondensatem.

– wymagają użycia skomplikowanych i szczegółowych kominów.

Spróbujmy dowiedzieć się, czy tak jest w rzeczywistości. Po kocioł kondensacyjny – nowe słowo w sferze produkcji urządzeń grzewczych, które, według producenta, jest to bardzo ekonomiczny sposób, aby stworzyć komfort w domu.

Zasada działania kotła kondensacyjnego

Podstawą zasadą jego działania określone zużycie ciepła technologicznego gazów, które są wytwarzane w wyniku ich spalania. Produkty, które są spalane w wyniku działania kotła, a nie bezpośrednio do środowiska, i dalszej obróbce, w wyniku kondensacji pary wodnej, co powoduje dodatkowe ciepło ekstrahuje. Ze względu na to, okazuje się bardziej wydajne ogrzewanie i oszczędność zużycia gazu o 10-15%.

Zaletą kotła kondensacyjnego jest jego przyjazność dla środowiska. W rezultacie, długotrwałe leczenie kotłów zanieczyszczają mniej, a wszystkie substancje niebezpieczne pójść do kanalizacji.

Większość z tych kotłów są wykorzystywane do ogrzewania domów, ponieważ, w przeciwieństwie do zwykle, nie pochodzą z tlenem z powietrza, co powoduje, że mogą one być zainstalowane nawet w salonie.

Zalety kondensacyjne:

– Dzięki nim możemy obniżyć koszt gazu do ogrzewania domów o 30%, co również prowadzi do zmniejszenia emisji szkodliwych substancji do środowiska.

– Ponieważ układ ten podgrzewa wodę do temperatury wystarczająco wysokiej, to może być wykorzystywane do ogrzewania domu i podłogi.

– Można korzystać z kominów z tworzywa sztucznego, co zmniejsza koszty ich instalacji.

– Niski poziom hałasu i wibracji zmniejszona.

– Koszt energii zmniejsza się do 15%.

– Lekki kocioł kondensacyjny.

– Nie musisz się oddzielny pokój dla instalacji kotła: można go łatwo zamontować na ścianie w kuchni.

– nieprzerwanie dostarcza gorący wody.

– Doskonały do ogrodu zimowego lub pełnoprawny całorocznej szklarni, które wymagają stałej komfortową temperaturę, a także unikalnym mikroklimacie.

W ogóle, gazowych kotłów kondensacyjnych – idealne rozwiązanie do ogrzewania domów, mieszkań, pozwala zaoszczędzić nie tylko koszt początkowy, ale także w korzystaniu z tego samego zużycia paliwa. Jednak dla ich prawidłowego funkcjonowania konieczne jest podjęcie z pomocy specjalistów w zakresie instalacji i dalszej regularnej konserwacji.