821 Shares 6581 views

Krajowa waluta szwedzka

Szwecja – kraj w Europie Północnej, na terytorium którego znajduje się na Półwyspie Skandynawskim. Stolica królestwa znajduje się w Sztokholmie i jest jednym z najpiękniejszych stolic Europy.

Szwecja – kraj o niezrównanych malowniczych wysp i nagich skał, lasów, parków narodowych i rezerwatów przyrody, architektury i zabytków kultury. Można wymienić wiele atrakcji, które warto zobaczyć w królestwie, więc tutaj gromadzi dużą liczbę turystów z różnych zakątków kraju.

Dla osób podróżujących za granicę należy zadbać wcześniej o wymianie rubli do krajowego nominale kraju, do którego jedzie.

Co to jest waluta, w Szwecji jest obywatelem?

Porozmawiajmy o lokalnej walucie kraju. Waluta narodowa nazywana jest korona szwedzka. To jest w obiegu od końca 19 wieku, od 1873 roku. Przed I wojną światową, Szwecja, Dania i Norwegia mają wspólną walutę – koronę. Te kraje były częścią jednego skandynawskiej unii gospodarczej. Ale w 1914 roku, Unia rozpadła się, każdy kraj przyjął swoją walutę. Szwecja zdecydowała się nie zmieniać nazwy.

Waluta w Szwecji jest drukowana w kolejnych banknotów i monet:

  • Wartość banknotu 20, 50, 100, 500, 1000 koron;
  • wartości monety 1, 5, 10 koron.

Jeden Kroon jest szwedzki 100 era. Do marca 2009 roku wydał monety o nominale 50 ery, ale ze względu na niską siłę nabywczą swoich danych produkcyjnych monet zaprzestał, aw październiku 2010 wyszły z obiegu. waluta szwedzka w 2 i 20 koron aż zwolniony, chociaż wykonalności takiej emisji monet nominalnej Bank Centralny Szwecji już myśleć.

Korona szwedzka jest jednym z najbardziej stabilnych walut na świecie. Jego kurs wobec rubla wynosi około 41-42 rubli, więc jedzie na wycieczkę do Szwecji, można oczekiwać, że ich akcje oparte na nich te numery. Inflacja jest praktycznie nie istnieje.

waluta szwedzka ma wysoki poziom ochrony przed ewentualnym fałszowaniem. Jego wygląd nie jest bez smaku artystycznego, przyjemna kolorystyka bony o różnych wartościach tworzy dobre wrażenie. Awersie przedstawia się koronę Króla Szwecji, a na drugiej stronie – warstwą ramion lub korony. Ta tradycja została opracowana przez długie lata. Ale monet innych nominałów przedstawiają królów, autor, śpiewak operowy i innych znanych osób z całego kraju.

Problemy z wymiany waluty w kraju wśród turystów nie powstaje. Szwedzki waluty można wymieniać w specjalnych kantorach, które znajdują się w zatłoczonych miejscach, takich jak w hotelach, sklepach, na lotniskach, w urzędach pocztowych, bankach, portów morskich i tak dalej. Dlatego też, jeśli nie masz czasu na wymianę waluty w kraju, to może być wykonane w Szwecji w każdej chwili wybrać najlepszy kurs. Ponadto kraj ten ma wymienniki o stałej wysokości prowizji i odsetek kosztów tej usługi. Dane na naładowanej Komisja wskazała przed wejściem do wymiany.

Podczas zakupów w Szwecji Warto wiedzieć, że lokalni przedsiębiorcy mają regułę zaokrąglić wartość towarów do 0,5 korony szwedzkiej. I w górę lub w dół – w zależności od umiejętności negocjacji naszych turystów!