242 Shares 6298 views

Jak są korbowody. Na rowerze nie jest takie proste

konserwacja rowerów nie jest łatwym zadaniem, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Zwłaszcza jeśli byłoby posiadać osoba, która nie ma doświadczenia przeprowadzanie napraw. Dlatego też, jeśli kwalifikacje nie pozwala MOT swój „żelazny koń” na własną rękę, należy zwrócić się do specjalistów, którzy będą w stanie wykorzystać je prawidłowo. Ale jeśli ostateczna decyzja przeprowadzić wszystkie prace ręcznie lub ciebie, na przykład, odkręcić korbowód na rowerze, konieczne jest, aby zrozumieć strukturę zasadami swojego „przyjaciela żelaza”.

opis

Korby – stanowi bardzo ważny element, który jest przeznaczony do przekazywania siły mięśniowej przez ciągnięcie lub nacisku na pedał, który za pomocą układu napędowego łańcucha obraca koło. I nie ma nic gorszego dla kolarza niż odwijania przywiązania lub nawet luz występuje podczas ruchu. Jeśli korbowód na rowerze potrącił, a następnie w miarę upływu czasu ta usterka może grać ze sobą bardzo zły żart. Po tym wszystkim, to jednostka utrzymuje pedał i gra rolę strzemię dla jeźdźca, a jego strata w przepływie transportu mogą być bardzo niebezpieczne. Jeśli podczas ruchu rowerzysta traci oparcie, to wpływ na jego stężenie w przyszłości może doprowadzić do katastrofalnych konsekwencji – upadku lub wypadku.

fundacja

Przyczyną tej awarii często polega na wykonaniu prętów lub nieprawidłowego montażu odsunięcie od osi suportu. Mimo, że wada może wystąpić z winy producenta, ale w tym przypadku jest bardzo rzadko, tak jak ubój odbywa się w trakcie produkcji wyrobów, które nie spełniają parametrów jakościowych. Podczas gdy nabyty wina – z powodu znacznego pogorszenia lub niewykwalifikowanych instalatora – jest bardziej powszechne. Po tym wszystkim, raz wystarczy, aby naprawić mechanizm korbowy roweru z odchyleniem od pionu lub ekscentryczności, a wyniki będą katastrofalne. Gdy masa szczelin aplikacji rowerzysta zostanie zgnieciony, a także w przypadku montażu „kwadrat”, będzie miał tendencję do okręgu. Po tym wszystkim, punkt przyłożenia siły jest bardzo ciężkie ładunki, a oni są w stanie zakłócić funkcjonowanie całego mechanizmu. Dlatego też, korbowody na rowerze musi być zainstalowany bezpiecznie i prawidłowo. Ponieważ tylko w tym przypadku, ich system mocowania będą równomiernie rozłożyć obciążenie na oś, a oni zadowolić właściciela długą żywotność.

instalacja

Rozważmy zasady prawidłowego montażu prętów i głównych problemów, które mogą pojawić się w trakcie ich włamaniu. Jeśli czujesz, że element jest prawidłowo zainstalowany, a jego jakość nie ma skarg, konieczne jest, aby przejść przez eliminację. Po pierwsze, upewnij się, że nie są korbowody małżeństwo, ale jeśli on występuje, konieczne jest przeprowadzenie wymiany gwarancyjnej. W bardziej złożonych przypadkach, gdy jest to w porządku, ale to nadal kontynuuje otkruchivatsya, należy odwołać się do innego instalatora. Pomimo faktu, że wiele decyzji wydaje się zbyt radykalne, jego wpływ jest niedoszacowany w velolyubiteley środowiska. Po korbowody na rowerze jest regulowana w przestrzeni tylko przez instalatora, a niektóre błędy mogą być wynikiem jego niedbalstwa. Cóż, najbardziej kategoryczny sposób ustalania tego jest użycie blokady gwintu. Działanie tego metalu kleju w następujący sposób: Po zastosowaniu kilku kropli na powierzchni obrabianego przedmiotu są skręcone i tworzą monolityczny połączenia, jest bardzo trudne do rozbicia. Mechanizm korbowy na rowerze już nie jest problemem, jednak i ich usuwanie jest znacznie bardziej skomplikowana. Metoda ta jest bardzo radykalny i jest zwykle stosowany tylko w polu lub w pospiesznym eliminacji błędów, więc należy stosować ostrożnie i prognozowania.

usuwanie

Jeśli to ma naprawiać lub wymienić korbowód na rowerze, który odbywa się zwykle w preparacie przed sprzedażą, czyszczenia lub smarowanie całego systemu, konieczne jest, aby być zarezerwowane za pomocą specjalnego narzędzia. Usunąć ten element z siedzenia jest bardzo trudne. Ma silną sympatię z powodu sił międzycząsteczkowych interakcji, więc usunięcie prętów wytwarzanych ze znacznym wysiłkiem. Aby zmniejszyć specjalne spraye mogą być stosowane (WD-40 lub ich analogów), który umożliwia przesuwanie elementu wielowypustu. Jako specjalnych narzędzi do usuwania węzła używany wytłoki. Po jednej stronie tego jest skręcona w otworze korbowodu, a przeciwnie – obracania klucza. Wysiłki, które muszą być stosowane do instrumentu, musi być jednolita, ponieważ w przeciwnym razie można uszkodzić korbowody i ich dolnej zespół wspornika. Pręt, który jest w środku wytłoczyn, stopniowo popycha szczegół ze swojego miejsca, a po pewnym czasie, proces można uznać za zakończony.

odkrycia

Podczas pracy należy przestrzegać tych zaleceń, które ułatwią ich realizację i ostatecznie zamknąć kwestię jak usunąć korbowody na rowerze własnymi rękami. To doświadczenie będzie bardzo przydatna dla velolyubitelya początkujących, gdyż pozwoli mu nauczyć się podstaw obsługi pojazdów.