83 Shares 7776 views

Jaka jest rola wykonywane przez enzymy do trawienia

Jedzenia zdrowej żywności w połączeniu z enzymami, które promują trawienie, uwalnia energię i skierować ją we właściwym kierunku. Zrównoważona dieta jest nie tylko dobroczynny wpływ na wygląd człowieka, jest w stanie ostrzec i wielu chorób, w tym raka. Tak że ciało, aby w pełni funkcjonować, potrzebuje codziennie witaminy, białka, minerały, tłuszcze, węglowodany, wodę, jak również enzymy trawienne produkowane przez organizm, gdy nie wystarcza.

Enzymy trawienne i ich działanie

Najważniejszą rolę w procesach chemicznych żywności należy do różnych enzymów, które są wytwarzane w żołądku, ślinowych gruczołów trzustki i jelit. Wszystkie enzymy do trawienia mają pewne wspólne właściwości. Charakteryzują się one w szczególności specyficzność, mianowicie istnieje dla każdego enzymu katalizującego tylko jedną reakcję i działa tylko na jednym rodzaju komunikacji. Każdy z nich jest włączony w określonym pH (aktywne środowisko reakcyjne) i działa w wąskim przedziale temperatur 36-37 ° C, – Dla tych spoza swojej działalności krytycznej jest zmniejszona, co powoduje naruszenie procesu trawienia.

Enzymy są wysoce aktywne w procesie trawienia i przycięcia ogromnej ilości substancji organicznych, takich jak węglowodany, białka i tłuszcze sprzyja jakości trawienie. Ze względu na wysoką specyficzność wpływem enzymów, istnieje cienka regulacja i organizacja procesów życiowych komórek i całego organizmu. Istnieją trzy grupy substancji:

  • Lipazy – część soku żołądkowego i trzustki. Enzymy te są potrzebne do wchłaniania tłuszczu w organizmie.
  • Proteazy – enzymy do trawienia, promowanie rozszczepieniu białka i normalizowanie mikroflory przewodu pokarmowego. Proteazy obejmują podpuszczki i pepsyny żołądka, chymotrypsyna, trypsyna, erepsin sok kilechnym, karboksypeptydazy trzustkę.
  • Amylazy – służy do przetwarzania węglowodanów pod jej wpływem, są łamliwe i do strumienia krwi. Przez amylazy trzustkowej należą laktazy, amylazy i sok maltazą ślinę.

Również substancje wytwarzane w organizmie może poprawić trawienie produktów zawierających enzymy rodzime: ananas, banan, mango, kiełkujących ziaren różnych odmian zbóż. Niektóre enzymy do trawienia nie tylko ułatwiają trawienie pokarmu, mogą złagodzić stan zapalny.

proces trawienia

Enzymy, które są wydzielane przez trzustkę są w soku trzustkowego, że są aktywne. Dwunastnicy jest ich aktywacji rozkładu pod wpływem żółci i enterocytów (enzymów wytwarzanych przez komórki błony śluzowej jelit).

W zależności od wielkości i rodzaju pożywienia, które jesz, trzustka jest w stanie wyprodukować odpowiedniej ilości enzymów potrzebnych do trawienia. Na przykład, jeżeli jednostka otrzymuje dużą ilość węglowodany, trzustkę będzie głównie syntezy enzymu do rozszczepiania węglowodanów (amylaza), i inne substancje mniej. Jednak stała równowagi w formułowaniu enzymy może prowadzić do ostrych i / lub przewlekłych chorób trzustki.

W związku z tym, najważniejszą zasadą w celu uzyskania właściwej równowagi w tworzenia enzymów trawiennych i wysokiej jakości pracy trzustki, jak również jego długotrwałego stanu zdrowia: ciało musi spożywania żywności w tym samym czasie, w wystarczającej, ale nie nadmiernej ilości, zrównoważonej zawartości węglowodanów, białek i tłuszcze. Po zakończeniu procesu syntezy enzymu jest bardzo skomplikowane, może być łatwo podzielone w trzustkowych przeciążenia.