383 Shares 3699 views

„Hiporamin”: instrukcja obsługi, opis, skład i opinie

Leki stosowane w leczeniu chorób wirusowych, istnieje ogromna ilość. Nie każdy jednak wie, co przejawia się lek najskuteczniej. W tym przypadku, zalecamy skontaktowanie się z doświadczonym lekarzem.


Bardzo często w leczeniu chorób układu oddechowego, wirus opryszczki, paragrypy i t. E. Pacjenci przepisany lek, jako „hiporamin”. Instrukcja obsługi, ceny, opinie wytwarzania są opisane poniżej. Dowiesz się również jakie właściwości tego leku i co ma przeciwwskazań.

Skład, opis, pakowanie i uwalnianiu

W jakiej formie produkować lek „hiporamin”? Instrukcje użytkowania, które raportów tego leku, istnieje wiele różnych gatunków. Ale częściej niż pacjenci przepisał tabletki podjęzykowe, ponieważ są one wygodniejsze w użyciu. Preparat taki ma kształt dwuwypukły, narażonych na ryzyko, a także kolor jasnoszary.

Aktywnym składnikiem funduszy działa i suchy oczyszczony ekstrakt z liści rokitnika rokitnika. Związki stosowane jako pomocniczego cukru rafinowanego, wanilina, kakao, stearynian wapnia i sól sodowa karboksymetylocelulozy.

Preparat „hiporamin” instrukcje stosowania, które zostaną opisane poniżej, jest wytwarzana w blistry lub bankach ciemnego szkła.

Również na sprzedaż narzędzie to może być postrzegane jako roztwór, maść, czopek, pochwy i odbytnicy.

charakterystyki farmakologiczne

Jest to lek „hiporamin” (tabletki)? Instrukcje użytkowania raportach, że ten lek oparty na ekstrakcie z liści rokitnika. Składniki aktywne leku, przedstawione kompleks galloellagotaninov polifenolowych. Mają one działanie przeciwwirusowe wobec różnorodnych szczepów wirusa grypy A (B i A), wirus cytomegalii, paramyksowirusy, adenowirusy, wirusy opryszczki, półpaśca i wirus syncytium nabłonka oddechowego. Zasada działania tego narzędzia jest spowodowane hamowaniem neuraminidazy wirusowej.

Charakterystyka leku

Co jest niezwykły lek „hiporamin”? Instrukcje użytkowania (tabletki ceny wymienionych poniżej) wskazuje, że hamujące działanie leku przejawia się we wszystkich etapach replikacji wirusa. Lek ten ma bezpośredni wpływ na produkcję interferonu we krwi pacjentów. Ponadto, „hiporamin” zapewnia umiarkowanie wyraźne działanie przeciwbakteryjne wobec bakterii oraz niektórych grzybów nitkowatych gruźliczych prątków. Ma niską toksyczność i nie ma alergenne, mutagenne, teratogenne i skutków rakotwórczych, i nie wpływa na system immunologiczny pacjenta.

Wskazania do pastylek

Jakie są stan pacjenta wymaga użycia tabletkę „hiporamin”? Instrukcja użycia oznacza, że środek ten może być stosowany u dorosłych i dzieci w wieku 3 lat do zapobiegania i leczenia zakażeń adenowirusem, wirusem syncytium nabłonka oddechowego, zakażenia grypy (szczepów A i B), ostre infekcje układu oddechowego, półpaśca i grypy rzekomej. Ponadto, lek ten jest stosowany we wszystkich form płciowych (Herpes simplex lokalizacji i t. D.) na tle OCR anginy, infekcji CMV, wirusa choroby dróg oddechowych z chorobami błony śluzowej nosa i wirusowych, które są wywołane przez czynniki chorobotwórcze, które są wrażliwe na działanie leku.

Przepisać leki uznane w okresie ciąży i karmienia piersią powinno być tylko dla szczególnych wskazań.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazania w leku „hiporamin” praktycznie żaden. To nie powinien być przepisywany tylko w przypadku nietolerancji składników.

Lek „hiporamin”: Dawkowanie i podawanie

Jeśli wierzyć ekspertom, narzędzie powinno być stosowane u chorych we wczesnych stadiach choroby. Gdy ostre infekcje układu oddechowego i grypy różnego pochodzenia, a także innych chorób wirusowych układu oddechowego dorosłych lek należy wziąć tabletkę do 6 razy dziennie. W 3-12 lat lekarstwa przepisane przez ½-1 tabletkę dziennie, a ponad 12 lat – trzy razy dziennie.

W leczeniu chorób wirusowych narzędzie to powinno być przez 3-5 dni. W tym przypadku, podjęzykowo lek musi być utrzymywany pod językiem do czasu całkowitego rozpuszczenia.

W przypadku infekcji opryszczka, półpasiec, ospa wietrzna i inne zmiany chorobowe skóry, i dorośli i młodzież śluzowych określone 1 tabletka do sześciu razy dziennie.

Czas trwania leku zależy od stopnia i rodzaju choroby. Z reguły jest to 3-10 dni z mniej zaawansowaną chorobą i 2-3 tygodnie – jeśli ciężkie lub nawracające. Jeśli istnieje pilna potrzeba, a następnie powtórzyć przebieg.

W celu zapobiegania zakażeniom wirusem cytomegalii i opryszczka, a także pacjentów pooperacyjne są przepisywane 1 tabletka trzy razy dziennie przez tydzień.

Jak stosować maść „hiporamin”? Instrukcje użycia odpowiedzi wskazuje, że lek ten jest stosowany miejscowo, bezpośrednio do zmian śluzowych i skóry. Dodać go do pięciu razy dziennie przez 3-10 dni w łagodnej postaci choroby oraz 2-3 tygodni – w silny i nawracający. Powtarzające się cykle leczenia odbywa się w razie potrzeby.

Jeśli chodzi o dopochwowe lub doodbytnicze czopki, przepisanych do dorosłych pacjentów w zależności od stopnia nasilenia choroby, dwa razy na dobę.

Preparat „hiporamin” w postaci roztworu wodnego (w przypadku wdychania) podawany za pomocą specjalnego urządzenia. Dorosłych, że podaje się do 10 ml (0,2% roztwór) na jednej z procedur (do 12 lat dzieci – 0,1% roztwór wodny).

Efekty uboczne i przedawkowanie

Jakie są skutki uboczne powodujące lek „hiporamin” (tabletki)? Instrukcje użytkowania (cena leku nie jest bardzo wysoka) twierdzi, że działania niepożądane po zastosowaniu tego narzędzia jest prawie nigdy nie występuje.

W przypadku, gdy dawka terapeutyczna leku przekroczona przez dłuższy okres czasu, pacjent może zwiększyć krzepliwości krwi.

interakcji

Oznaczono kliniczne interakcji narzędzia z innymi lekami, które nie są opisane w instrukcji. Jednak należy zauważyć, że przed przepisaniem tego leku należy poinformować lekarza o przyjmowaniu innych leków, w tym zewnętrzne i lokalne.

warunki przechowywania, trwałość leku i opuścić aptekę

Oglądane medycyna sprzedawane we wszystkich aptekach i jest dostępny bez recepty.

Gdzie należy lek „hiporamin”? Instrukcje do stosowania donosi, że taki środek musi być przechowywany w ciemnym i chłodnym miejscu, w którym temperatura wynosi około 25 ° C

Okres przydatności do użycia leku przeciwwirusowego – 2 lata. Po tym okresie, biorąc lek jest zabronione.

Koszt leku i jego analogi

Cena leku „hiporamin” nie jest bardzo wysoka. Probresti taki lek w aptekach mogą być za 170-200 rubli, niezależnie od formy wydania.

Jeśli chodzi o unikalny preparat uznała je w dużych ilościach. Te same właściwości terapeutyczne są następujące leki: oksolinowy maści "Alpizarin", "Amiksin", "Arbidol", "Ingavirin", "Kagocel", "Viracept", "Jodantipyrin", "Lavomax", "Nikavir", „Ergoferon ”. Jednakże, należy zauważyć, że metody stosowania tych leków mogą się znacząco różnić od sposobu stosowania leku „hiporamin”. Dlatego dla ich właściwego celu konieczne jest, aby zobaczyć się z lekarzem.

Opinie konsumentów i doświadczonych specjalistów

Według jego przygotowania medycznego jest uważana za jedną z najbardziej skutecznych i bezpiecznych dla zdrowia, jako substancję czynną zawiera składnik roślinny.

Z tym stwierdzeniem zgadza się całkowicie i konsumenci. Twierdzą oni, że lek raczej szybko likwiduje objawy choroby wirusowej. Ponadto, lek można stosować do zapobiegania chorobom układu oddechowego, grypy i innych chorób.

Zalety tego leku obejmują nie tylko jego skuteczność, ale także niewielką liczbę przeciwwskazań i skutków ubocznych, a także niski koszt.

Jednak niektórzy pacjenci twierdzą, że pigułki „hiporamin” nie spowodowało poprawy. Jest prawdopodobne, że to ze względu na jego recepcji w późniejszych stadiach choroby.