509 Shares 3801 views

Zespoły pracy studenta. Przeszłość i teraźniejszość

Historia zespołów uczeń pracy idzie do odległej przeszłości. Na początku XX wieku, zaczęli ich legendarne dzieło. Co to jest grupy zawodowe studenta? Jakie działania prowadzi swoich członków?

Do tej pory ponad 236 000 entuzjastycznych młodych ludzi nazywają siebie bojowników frontu pracy. Utrzymanie długa tradycja rozpoczęła się na początku, są aktywnie zaangażowane w budynku, rodzicielstwa, transportu pasażerskiego, żniwa, przetwórstwa rybnego, usług i innych działań.

STO: zespoły studentów pracy

STO – zespół, który jest tworzony przez pewien okres. Celem – wolontariat w swoim wolnym czasie. Składa się z wielu uczniów placówek oświatowych. Historia tworzenia takich grup pracy rozpoczyna się w odległym 1924 roku. To jest obecnie uważany za początkowy okres zatrudnienia. Na początku wieku radzieccy studenci uczestniczyli w budowie dużych obiektów użyteczności publicznej, Virgin Soil zadarty, w narodzinach pierwszych kołchozów. Dopiero w 1963 roku, istnieją grupy, którzy są zaangażowani nie tylko w budownictwie. Była to grupa ekologów, nauczycieli, przewodników, i tak dalej.

W całej historii rozwoju ZSRR dla wszystkich wielkich budowach wszędzie obserwowano obecność SRT. Praca dla studentów było na żadnych przedmiotów, takich jak Bajkał-Amur Mainline, Sayano-Shushenskaya elektrowni wodnej i wielu innych. Niestety, upadek wielkiego mocarstwa, z rozpadu Komunistycznego Związku Młodzieży w 1993 roku, większość grup młodzieżowych rozpadł. Okazała się najbardziej uporczywe stacje Sverdlovsk, w tym roku obchodzi swoje trzydziestolecie istnienia.

nowe stacje

Na początku 21 wieku po raz kolejny głośno mówić o odrodzeniu zespołów studenckich. I nie na próżno. Wszakże w rzeczywistości, oderwanie uczeń pracy daje młodym ludziom początkowe doświadczenia. Jak również rozwijanie umiejętności komunikacyjnych, uczy się kolektywizmu. Pierwszy nowoczesny Sezon pracy 21 wieku w Rosji została przeprowadzona w oparciu o stacje Swierdłowsku.

grupy te zaczynają się tworzyć w całym kraju. Liczba pracowników w miesiącach letnich uczniów wzrasta znacząco. We wszystkich regionach, utworzony sztabów. Nadszedł czas, aby wspólnie rozwijać bardziej aktywnie ruch stacji. Inicjatywa ta została poparta przez Ministerstwo Edukacji w Rosji.

Student grupy zawodowe: ożywienie na dzień

W lipcu 2003 roku w Moskwie Rady Koordynacyjnej powstała przy wsparciu komisji rządowej. Zadanie – opracowanie planu działania, wspieranie rozwoju zespołów studenckich na rok 2004.

W listopadzie 2003 roku, dzięki wsparciu Ministerstwa Edukacji, w Jekaterynburgu, odbyło się pierwsze posiedzenie nowego nowoczesnych stacjach. decyzja o ustanowienie centralnej organizacji została podjęta podczas imprezy, która zgromadzi wszystkie regiony.

W czerwcu 2004 roku, pierwsze spotkanie odbyło się w Moskwie z udziałem wszystkich szefów odpowiedniej siedziby.

17 lutego 2004 uważany jest za datę odrodzenia rosyjskich stacjach. W tym dniu, All-rosyjskie forum studenckich grup pracowniczych w Moskwie. Imprezę planowane na 45-lecie swojej działalności. W tym dniu, państwo Kremlin Palace zebrał ponad pięć tysięcy uczestników, którzy przyjechali z całego kraju. Forum postanowił założyć ogólnopolską społeczeństwa młodości „rosyjskich zespołów studenckich.”

stacje działalność

Teraz grupy zawodowe student może być jedną z form:

  • Budynek.
  • Nauczanie.
  • Przewodników.
  • Usługa.
  • Medyczny.
  • Środowiska.
  • "Snow Troopers".

Każdy uczeń może wybrać kierunek, który uzna za najbardziej interesujące. STO staje się dla dzieci nie tylko zespół pracowników tymczasowych i coś więcej. Podczas wspólnych operacji, żyjących obok siebie, wiele ludzie są w tej zwartej rodziny prawdziwych przyjaciół, którzy mogą pomóc w każdej chwili, a ktoś nawet spotyka swoją prawdziwą miłość. Od całego zespołu członkowie pochodzą tylko pozytywne opinie. Grupy studenckie pracy hartuje charakter, jednoczy, kształci woli.

Każdy semestr kończy się fascynujący sport. Podsumowanie wyników prac, zostaną ogłoszone najlepszych grup studenckich pracy.

Najnowsza historia

W ostatnich latach rosyjskie zespoły studentów uczestniczących w pracy z dużą skalę, światowej klasy. Od 2009 roku, chłopaki pracowali na obiektach szczytu APEC na Dalekim Wschodzie, Rosatom (Krasnojarsk regionu i Leningrad Region), Igrzysk Olimpijskich w Soczi.

Od lutego 2009 roku Rada Kombatantów, których członkowie mają znacząco przyczynił się do rozwoju rosyjskiego przepływie siły roboczej. Izba współpracuje z przedstawicielami władz publicznych, organizuje zajęcia, projekty, współpracuje z uczelniami, firmami i instytucjami publicznymi. Stowarzyszenie Młodzieży „grupa robocza rosyjski student” ma odznakę honorową. Jest on przyznawany najlepszym aktywnych uczestników tego ruchu.