781 Shares 1089 views

Jakie są umiejętności interpersonalne?

Nasze życie jest w społeczeństwie, a zatem możemy mimowolnie zmuszeni angażować się w komunikacji z innymi ludźmi. Im bardziej interesujący będziemy interakcji z innymi ludźmi, tym bardziej możemy osiągnąć sukces w życiu codziennym. Jednak nie wszystkie są łatwo dostać się wraz z innymi. Jakoś, niektórzy po prostu i harmonijnie płynąć do wcześniej nieznanych ludzi, firmy, a inni nawet z własnej rodziny nie mogą budować relacje. Dlaczego tak się dzieje?

Naucz się słuchać i słuchać

W rzeczywistości, to wszystko zależy od tego, jak rozwinął swoje umiejętności. Jeśli boisz się panika angażować się w rozmowy, ale chciałby być towarzyski, nie wszystko jest stracone dla Ciebie. Muszą rozwijać swoją wiedzę, umiejętności, umiejętności. Istnieje kilka różnych sposobów. Ich istota sprowadza się do jednego: Zostań doskonałym słuchaczem. Tak, to może wydawać się bardzo proste. Jednak nie wszyscy są w stanie się do tego zalecenia. Jaki jest umiejętność dobrego słuchacza? To nie tylko zdolność do terminowego zamknąć usta i umożliwić towarzysz wypowiedzieć kilka zwrotów. Trzeba całkowicie przejść do tego, co dana osoba mówi, że jest do nurkowania w tej sprawie, aby uchwycić brzmienie i wygląd do podstawowego znaczenia. Gdy rozmówca rozumie, że słuchasz uważnie, on nieświadomie przeniknięta szacunkiem dla Ciebie. W nim jest prawdziwe pragnienie, aby otworzyć się na ciebie bardziej, że najbardziej korzystny wpływ na twój związek.

Każdy chce być wysłuchane

Jesteśmy tak skonstruowane, że w przypadku jakichkolwiek problemów, chcą podzielić się nimi z innymi, mając nadzieję usłyszeć porady lub po prostu mówić. Więc nie pozbawiać ludzi możliwości. Co jest umiejętność uważnego słuchacza? To przede wszystkim możliwość zanurzyć się w momencie wystąpienia problemu, w trakcie opowieści następuje myślowy rozmówcy, zadawać pytania wyjaśnienia, odpowiedzi na kluczowych punktów, aby utrzymać rozmowę, przypominając sobie swoje historie na ten temat. Nie należy unikać sytuacji, w których ludzie chcą powiedzieć o czymś intymnym. Zauważ, że jeśli to zrobi, oznacza to zaufanie. Nie ignoruj tego zaufania. Wpłać kilka minut swojego czasu w celu dalszego wzmocnienia relacji interpersonalnych z tą osobą.

Staraj się nie przerwać rozmówcę. Więc działać tak, jakby mu powiedzieć, że nie mają żadnego interesu w tym, co mówi, bo można powiedzieć więcej ciekawych rzeczy. Jest również bardzo ważne, aby nie kończyć zdania innych ludzi. Oczywiście, czasami zdarzają się sytuacje, gdy nasza myśl jest daleko przed możliwością wystąpienia. Poza skłonny do udzielenia pomocy na rzecz drugiej strony w wyrażeniu myśli. Jednak lepiej jest nie robić tak, jak w tym przypadku, stawiają pod znakiem zapytania zarówno psychiczne i oratorskie umiejętności swojego rozmówcy.

Jaki jest parafrazą umiejętności?

Jest dobry psychologiczny trik , który pozwala szybko zdobyć zaufanie osoby, z którymi masz trwającą rozmowę. Nazywa się parafrazą. Jeśli twoim celem jest pokazanie, że naprawdę zrozumieć, co starał się powiedzieć, a potem po prostu grać podstawową ideę swego towarzysza. Pozwoli to na zwiększenie poziomu zaufania w was. Ale w naszym świecie, duża część nieporozumień i konfliktów występuje właśnie dlatego myślimy jedno, powiedzieć innym, a rozmówca rozumie trzecich. Co jest umiejętnością Uniwersalny komunikator? Jest to zdolność do wnikania w to, co mówią, zdolność do utrzymania rozmowie fraz kluczowych, aw końcu całkowicie wygrać, kto prowadzi dialog.