542 Shares 5739 views

Obowiązki barman. Główne obowiązki kelnera-barmana

Określenie „barman” przyszedł do naszego słownika to nie tak dawno temu i ma amerykańskie korzenie. Jeśli koncepcja ta jest podzielona na części, okazuje się, że jest to „człowiek za barem.” To jest ten, kto jest za barem i jest odpowiedzialny za napojów alkoholowych.


Kto jest barman?

Pierwszy raz o zawodzie mówi do Stanów Zjednoczonych. W czasie, gdy sklepy zaczęły rosnąć obroty, w celu zwiększenia sprzedaży i sprzedaż domów funkcję i weszła alkoholu wycieku na miejscu. Później te dwa obszary są oddzielone, a sklep stał się oddzielną egzystencję, a bar – wszystko sama. Do obowiązków barmana wchodzi gości serwisu. W celu przyciągnięcia większej liczby odwiedzających do swojej restauracji są prawdziwymi profesjonalistami zorganizować ten pokaz Freestyle, zaskakując klientów. Praca ta odbywa się zwykle w godzinach wieczornych iw nocy, w tym głośnej muzyki i pijanego środowiska.

Cechy osobiste barman

Aby stać się barman, osoba musi posiadać takie cechy osobiste jak dobrym okiem, uwagi i doskonałą pamięcią. Po tym wszystkim, trzeba pamiętać, kim są odwiedzający z niektórych koktajli. Od tej pracy – to wieczny związek z pijanych ludzi, obecność poczuciem humoru też jest mile widziane. Jest przydatna jest umiejętność komunikacji biznesowej, czy tylko zdolność do unikania sytuacji konfliktowych. A człowiek zawodu muszą być w doskonałej formie fizycznej i być skłonny do alkoholizmu.

Barman musi być przyjazny i towarzyski, w stanie utrzymać konwersację. Często w takich miejscach ludzie przychodzą z problemami, które chcieliby zapomnieć o alkoholu. wsparcie ludzkie w trudnych czasach może być gwarancją, że stanie się regularnym gościem.

Co powinien barmanem?

Obowiązki obejmować barmanem jest następująca: musi nauczyć się merchandisingu, aby poznać ich pełną gamę napojów alkoholowych, a także odpowiednie warunki przechowywania. Ponadto konieczne jest, aby zrozumieć zasady gotowania i koktajli.

Obowiązki obejmują barman następujące umiejętności:

  1. Musi używać urządzeń wielkiej, któremu przyznano za pracę.
  2. Musisz być w stanie przygotować napoje dla wcześniej utworzonych receptur.
  3. Pamiętaj, aby szybko i dokładnie zrobić obliczenia proporcji alkoholu.

Opis stanowiska barman

Przy ubieganiu się o pracę każdy nowy pracownik jest na kursie, który jasno określonym obowiązki barmana i innych pracowników zakładu pitnej. W dokumencie określono harmonogram, warunki płac i więcej. Na podstawie tego dokumentu można stwierdzić, że obowiązki barmana, co następuje:

  • przyjmować zamówienia i przeprowadzania konsultacji w sprawie napojów;
  • służyć odwiedzającym, bez wychodzenia z barem, traktując je do napojów i gotowy do przyjmowania posiłków;
  • przygotowywać napoje alkoholowe i bezalkoholowe;
  • do obliczenia;
  • do utrzymania w czystości i uporządkowane bar i showcase z napojami;
  • śledzić muzyczną jakość instrumentu.

Gdzie mogę dostać pracę jako barman?

Barmańskich może być w różnych instytucjach, w tym bary usługowe, kawiarnie, bary typowe grill, kluby i restauracje.

Obowiązki barmana w kawiarni i kelner-barman w ich nasycenia funkcjonalnego nie różnią się znacznie. Te dwie specjalności obejmować praktycznie takie same warunki pracy. Obowiązki kelnera-barmana ma otrzymywać zlecenia od klienta. W przypadku jakichkolwiek trudności pracownik musi oferować odwiedzającym potrawę lub napój według własnego uznania. Obowiązki kelnera-barmana zostaje zawarta w preparacie zlecenia, jego dekoracji, jak również jego złożenie do klienta gotowego dania. Powierzchnia robocza powinna być zawsze czysty i schludny. Do obowiązków barmana w kawiarni zawiera również transakcje płatnicze z instytucją gości.

Barman praca w restauracji

Obowiązki barman w barze restauracji przygotowują się do przyjmowania gości, przechowywanie niezbędnymi naczyniami, dostarczając klientom wymaganych napojów alkoholowych i bezalkoholowych. Restauracja barman powinien powitać gości według pewnych zasad i norm, które są akceptowane w tym zakładzie.

Obowiązki barman, kasjer

Barman Kasjer jest w pełnym posiadaniu dyrektora w barze i wykonywać instrukcje. Ponadto, pracownik może wykonywać wytyczne szefa kuchni, ale tylko wtedy, gdy nie są one sprzeczne z instrukcji obsługi. Do zadań barmana, kasjer, oprócz wyżej, dodaje się do różnych aspektów technicznych. Pracownik musi przyjść do pracy przed otwarciem placówki, aby uporządkować siebie i swoje miejsce pracy. Zabrania się opuścić miejsce nienadzorowanych kelnerów. bar pracownik musi być obecny podczas przyjmowania napojów i innych produktów, na koniec dnia roboczego składać zamówienia na produkty. Podczas inwentaryzacji Bartender Kasjer musi stawić się osobiście. Należy również naprawić usterkę technologii oraz fakt, że nie Ware bat. Musi on zawsze i walidacji certyfikatów czasu na napoje i być przygotowanym na nagłe czeku.

Barman Kasjer w opisie stanowiska pracy następuje stan techniki i oświetlenia, zarówno wewnętrznych i zewnętrznych, w barze.

Za naruszenie obowiązku pracownika może nałożyć następujące sankcje: nagana, pozbawienie premii, zawieszenie w pracy albo zwolnienia.

Sposób odbioru i realizacji zamówienia

Widząc osobę, należy go powitać i wyjaśnić, czy klient zdecydował się na wybór napoju lub jedzenia. Jeśli użytkownik wszedł do restauracji po raz pierwszy i nie znającą menu powinien oferować mu kilka opcji do napojów lub posiłków. Po otrzymaniu zamówienia od klienta barman zaczyna go realizować.

Błędem wielu pracowników tego zawodu jest to, że po otrzymaniu zlecenia, od razu zacząć go realizować. Jest o wiele łatwiej i szybciej działać, jeśli się dowie, że inni mecenasi zamówione i będą mogli połączyć kilka zamówień w jedno.

Kolejna lekcja dla początkujących barmanów jest to, że w okresie silnego napływu ludzi jest lepiej sprzedawać napoje alkoholowe i koktajle z liczby niższym koszcie, i ciche godzin na sprzedaż spożywania alkoholu droższych odmian.

Zabronione pracownika w celu zapewnienia nacisku na klienta i narzucić mu drinka. W barach, istnieją dwa rodzaje sprzedaży. Po pierwsze – w wyniku braku baru napoju klientowi zaoferować odpowiedni substytut. Drugi – gdy zamiast brakującym napój oferowany jest jako alternatywa dla droższych i wysokiej jakości odmian.

Jeśli klient mówi, że chce świętować z kobietą, ważnym wydarzeniem w ich życiu, idealnym rozwiązaniem byłoby, aby zaoferować im butelkę szampana lub wina.

profesjonalny rozwój

Rozpoczął swoją karierę jako barman, każdy może. Nie ma potrzeby, aby mieć specjalnego wykształcenia. Dobrze, jeśli dana osoba jest, operator zasiedziały będzie wykwalifikowanych freestyle. Ta zdolność do podniesienia jego popularność wśród użytkowników, a przez wzgląd na pasku pokazu z butelek trafi do wielu ludzi.

Jeśli barman dobrze zorientowani w winach, ma wielką szansę, aby przejść na wzrost i zająć miejsce sommelierów w restauracji.

Jeżeli pracownik miał ochoty zostać reżyserem, a może otworzyć firmę, wówczas konieczne jest uzyskanie wyższego wykształcenia w dziedzinie hotelarstwa i gastronomii.

Który stał się popularny barmanów, specjalizujący się w kawie. Są one również nazywane „barista”. Pracownicy ci są zaznajomieni ze wszystkimi tajniki przygotowania napoju, jego metod przechowywania i karmienia. Robią wspaniałe espresso, ale może zaskoczyć każdego klienta, przygotowując napój alkoholowy na bazie kawy. Ogromny plus dla pracowników baru, zwłaszcza w kawiarni będzie posiadanie umiejętności latte art. Latte Art pojawił się niedawno i zakłada możliwość tworzenia różnorodnych obrazów, wzorów i napisów na crema.

Początkowy etap kursów edukacyjnych może być restauracja lub hotel biznesowy, który może być zakończona po 9 lub 11 klasie.

Jednym z rodzajów rośnie pustostanów pracownik starszy barmana. Obowiązki starszego barmana pokrywają się z obowiązków barmanka, kasjerka. Oprócz podstawowej działalności (sprzedaż napojów, obliczanie klientów), jest on odpowiedzialny za wypełnienie dokumentów, obecność nad głową, patrząc na nieprawidłowości w przypadku braku hali.

Tak więc okazało się, że główne obowiązki barmana. aby wznowić do tej pracy trzeba przypomnieć sobie wszystkie swoje najlepsze cechy. W kolumnie „Dodatkowe umiejętności” konieczność określenia cech osobowych, które są cenione przez pracodawców pozytywnie. Są to: ambicja, zaangażowanie, odpowiedzialność.

Barman jest cechą każdej instytucji. A trzeba pamiętać, co następuje: zadowolony klient, który odszedł od ciebie, jutro poprowadzi nowy cztery.