808 Shares 1920 views

Mycie woskowe w domu jest skuteczną procedurą przeciwko przewlekłym przeziębieniu

Przejścia noskowe u ludzi wykonują kilka funkcji jednocześnie. To jest ogrzewanie, nawilżanie i oczyszczanie wdychanego powietrza. I powietrze jest oczyszczane nie tylko z kurzu, ale także z niektórych rodzajów drobnoustrojów. W normalnych warunkach nos doskonale czyni funkcję filtracji, ale pod wpływem niekorzystnych czynników skuteczność działania może być znacząco zmniejszona.

Najczęstszymi przyczynami są nadmierne zanieczyszczenie pyłów i przeziębienia powodujące przekrwienie nosa oraz przewlekły nieżyt nosa (katar). Aby pomóc nosowi wyczyścić i przywrócić naturalne funkcje barierowe, można myć nos w domu.

Technika, która pozwala myć nos w domu, jest dość prosta. Jest kilka sposobów na to. Ale przygotowanie do każdego z nich nosów ma wspólną podstawę. Przede wszystkim konieczne jest wyczyszczenie noska śluzu w miarę możliwości. Nadmierne wydmuchanie nie jest jednak warte, ponieważ w tym przypadku jest możliwe podciśnienie w uchu środkowym wraz z rozwojem stanu zapalnego. Z tego powodu w żadnym wypadku nie możesz chwycić nos za pomocą palców lub chusteczki, kiedy wydmuchasz nos. Lepiej jest po prostu usunąć wydychanie, które jest możliwe i przedostanie się do nosa, przed spłukaniem w domu, kilka kropli sproszkowanych naczyń krwionośnych (na bazie naftynyny, galazoliny itp.). Płyn do płukania musi być koniecznie izotoniczny (lekko słonawy), ponieważ absolutnie świeża woda powoduje nieprzyjemne doznania podczas mycia nosa w domu.

Mycie nosa w domu może być przeprowadzone przez samoczynne narysowanie solonej wody przez nos, gdyż pewien rodzaj unikatowości jest często nazywany "metodą jogiczną". Oczywiście wymaga to pewnych umiejętności, ale można ją kupić bardzo szybko.

Dla tych, którzy nie chcą ćwiczyć, mycie nosa w domu może odbywać się w inny sposób, co wymaga pojemnika, znanego w medycynie pod nazwą kubek Esmarha, sprzedawanego w jakiejkolwiek aptece. Jest to właściwie zwykły lej wykonany z tworzywa sztucznego lub metalu z gumową rurą, na końcu wyjściowym korony z końcówką i kranu do regulowania przepływu cieczy. Końcówka powinna być nieco dopasowana do szerokości kanału nosowego, owijania, na przykład na nim, kawałka bandaża. Powinien być w postaci oliwek, a jeśli istnieje potrzeba wielokrotnego płukania przez dłuższy czas (na przykład przez przewlekłe zapalenie zatok ), należy rozsądnie zamówić. Dla dorosłych, średnica w początkowej części oliwy powinna wynosić około 10 mm, aw szerokim zakresie około 20 mm.

Gdy zawór jest zamknięty, pojemnik napełnia się płynem w ilości niezbędnej do wykonania zabiegu, a przygotowana końcówka jest wkładana do kanału nosowego do głębokości 2-3 cm. Głowa jest pochylona nad umywalką z boku, wolne nozdrza w dół, tak aby po przegubie przegrody w nosie ciecz płynęła swobodnie bez upadku W gardle. Sama pojemność jest podnoszona i otwiera się kran.

Oprócz roztwór soli w obecności przewlekłego zapalenia (zapalenie zatok, zapalenie zatok), można użyć roztworu furatysiliny (1 tabletka na 200 ml wody) lub buliony rumianku, nagietka. Środki zaradcze ludowe, zwłaszcza na przeziębienia, można używać świeżego soku cebulowego, rozcieńczonego soloną wodą około 1: 10. Musimy najpierw sprawdzić wrażliwość błon śluzowych nosa. W tym celu należy najpierw zanurzyć 1-2 krople przygotowanego roztworu w nosie i upewnić się, że 3-4 minuty nie ma ciężkiego spalania.

W każdym przypadku, przed przystąpieniem do płukania nosa w domu, należy skonsultować się z lekarzem ENT o możliwości przeprowadzenia tej procedury, ponieważ mogą być przeciwwskazania do tego.