645 Shares 2097 views

Streptotsida liniment: Instrukcja obsługi, opis, skład i opinie

Jednym z najczęstszych zewnętrznych środków przeciwbakteryjnych o szerokim spektrum działania – to streptotsida mazidło. Lek należy do grupy sulfonamidów i od dawna stosowane w leczeniu zakażonych ran. Streptocid – antybiotyk sprawdzone. Według pacjentów, jest skuteczny przeciwko wielu mikroorganizmów wywołujących choroby zapalne. Do stosowania miejscowego często wykorzystywane streptotsida mazidło. Instrukcja zaleca jego zastosowanie do innych przewlekłych procesów zapalnych w skórze.

Jaki jest mazidła

Ciekła postać uwalniania leku, który jest stosowany miejscowo, zwany mazidło. Stało się to imię od łacińskiego słowa „oczerniania”. Mazidła jest gęsta ciecz lub galaretowatej substancji stałej. Jednak cechą tych narzędzi jest to, że topi się i stają się płyn w kontakcie z ludzkim ciałem. To zapewnia głębszą penetrację substancji czynnej pod skórą. Dlatego mazidła jest uważane za bardziej skuteczne niż maści lub kremu.

Takie narzędzia mogą być wykonane na innej podstawie: alkohol, olej, tłuszcz. Na przykład, streptotsida mazidła jest zawiesiną proszku rozpuszczonego w oleju z ryb. Podstawą tego leku ma również działanie lecznicze. Substancje pomocnicze mazidła – to emulgatory, stabilizatory, substancje dodawane w celu zachowania jednorodności.

Charakterystyka streptotsida

Jest to jeden z pierwszych leków przeciwbakteryjnych o szerokim spektrum działania. Streptocid zwie sulfanilamidu. Ma działanie bakteriostatyczne. Cechą charakterystyczną tego preparatu jest to, że zawarte w metabolizmu drobnoustrojów i nadaje im niezbędne do syntezy kwasów nukleinowych wzrostu. To prowadzi do śmierci bakterii.

Streptocid rozpuszczalnym (mazidło) jest szybko działający lek, więc skutecznie usuwa tkanki przed zakażeniem i ułatwia gojenie. Ten aktywny sulfanilamidu przeciw Staphylococcus, Streptococcus, Neisseria gonorrhoeae, Escherichia coli i Shigella, Chlamydia Toxoplasma i Proteus. Nieskuteczny przy jego stosowaniu w przypadku infekcji paciorkowców, bakterii beztlenowych, grzybów i Pseudomonas aeruginosa.

mazidło streptotsida

Lek ten jest gęsty oleisty zawiesinę koloru białego o żółtawym odcieniem. Jest on dostępny w tubkach po 30 gramów. Średnia cena w aptekach Rosji wynosi 80 rubli. Główny składnik aktywny leku – streptocid rozpuszczalny. Mazidła, że zawiera 50 mg, to jest w stężeniu pięć procent. Kompozycja zawiera również składniki pomocnicze:

 • Oczyszczony olej dorsza;
 • emulgator oparty cetylowy i alkohol stearylowy;
 • Stabilizator karboksymetyloceluloza sodowa;

Po nałożeniu na skórę mazidła streptotsida przyspiesza gojenie się ran, które zaznaczają wielu użytkowników. Lek sprzyja szybszemu epitelializacji i zmniejszenie uszkodzeń erozyjnych. Jego osobliwością jest to, że lek jest wchłaniany tylko po uszkodzonej powierzchni.

Mazidło produkcja streptotsida

Lek ten jest produkowany przez różne firmy farmaceutyczne. Skład i kolor może się nieznacznie różnić. Preparat zawiera: rozpuszczalny streptocid, stabilizator, emulgator, olej rybny i wodę destylowaną. Różne substancje mogą być stosowane jako środki emulgujące i środki stabilizujące, które nie mają wpływu na skuteczność leku. Produkcja mazidła streptotsida staje się nieopłacalna, jak jego głównym składnikiem jest rzadkim cod. Mimo to, ten lek jest o wiele tańszy niż większość z antybakteryjnych maści.

Streptocid w mazidła stosowanych w postaci pasty: po pierwsze, jest on mieszany z olejem rybnym, a następnie dodać wszystkie inne substancje. To sprawia, że proces procesie produkcji leków jest dość skomplikowana.

Inną wadą jest to, że maść streptotsida stabilizatory stosowane nie może zapewnić długoterminowe przechowywanie leku. Dodatkowo, w temperaturze powyżej 15 ° zaczyna się topić i utworzony pomarańczowy folii na powierzchni środka – do wielokrotnie wskazują ocen. Ten sam tlenek pojawić podczas mazidła przechowywania dłużej niż sześć miesięcy w oryginalnym opakowaniu.

Nie wystawiaj lek i narażone na działanie niskich temperatur. Po zamrożeniu mazidło jest warstwowy i jego jednorodną strukturę to nie można przywrócić. Preparat taki nie może być stosowany.

Wskazania do stosowania leku

Streptotsida mazidła jest skuteczny w każdym zapalnych chorób skóry spowodowane przez mikroorganizmy. Został mianowany na:

 • zainfekowane rany ;
 • owrzodzenia i pęknięcia skóry, długie gojenie;
 • odleżyny, przeszczepów skóry;
 • oparzenia 1 i 2 stopnia;
 • powierzchowne ropne zapalenie skóry;
 • trądzik, liszajec;
 • wrze i carbuncles;
 • róża.

Wcześniej często stosowane mazidła streptotsida na trądzik na twarzy, blizny potrądzikowe i otarcia. Teraz otrzymuje z bardziej skutecznych i bezpiecznych leków. Streptocid niektórzy lekarze nie zalecają, aby umieścić na obliczu możliwości wystąpienia reakcji alergicznych.

Przeciwwskazania i skutki uboczne

Sulfanilamidu jest silnym środkiem chemioterapeutycznym często powodować skutki uboczne. Gdy stosowane miejscowo, nie są one tak wyraźne, ale nie każdy może korzystać streptocid rozpuszczalną mazidło. Instrukcja nie jest zalecany do przepisywania leku dla:

 • Ciąża i laktacja;
 • wiek 12;
 • niewydolność nerek;
 • choroby układu krwionośnego;
 • niedokrwistość;
 • choroba Basedowa ;
 • występuje nadwrażliwość na leki sulfonamidy.

Lek w postaci mazidła jest szybko wchłaniany i jest zatem efektywna. Ale z tego powodu, może powodować reakcje alergiczne. Kiedy indywidualna nietolerancja możliwe wysypka, zapalenie skóry lub pokrzywka. Około 10% składnika aktywnego wnika do krwi i może powodować ogólnoustrojowe skutki uboczne. W niektórych przypadkach, pacjent doświadcza nudności, ból w głowie, zdenerwowany krześle. Kiedy choroba nerek może stanowić naruszenie ich pracy. To zmienia skład krwi, sinica, tachykardia i drętwienie w kończynach jest bardzo rzadko obserwowane.

Streptocid rozpuszczalny. Mazidła: instrukcje użytkowania

Ile razy powodować lek i jak długo potrwa leczenie określana przez lekarza w zależności od choroby i indywidualnych cech pacjenta grawitacji. Różne zastosowania streptocid (mazidło). Instrukcje użytkowania zaleca, aby zastosować go do chorej powierzchni cienką warstwą. Maksymalna dawka dla dorosłych wynosi 2 g. W ciężkich przypadkach może być stosowany streptotsida mazidło bezpośrednio pod bandażem gazy. To musi być zmienione 1-2 razy dziennie. Nie można zastosować mazidło streptotsida więcej niż dwa tygodnie. Ale w zasadzie to nie jest wymagane, ponieważ stan ulgi obserwuje się po 3-4 dniach, a nabłonka wrzodów zaczyna się w przyszłym tygodniu.

aby sprawdzić reakcję pacjenta na lek przed pierwszym użyciem mazidła. Aby to zrobić, przedramię nanosi się niewielką zera, a na nim – streptocid. Jeśli po 15 minutach nie przejawiają reakcji alergicznych może być stosowany lek.

Mazidło lub maść: co jest lepsze?

Sulfanilamidu dostępny jest w różnych formach. Do stosowania zewnętrznego można stosować proszek streptotsida mazidła, maści. Instrukcja zaleca wybór leku zaufać specjalisty. Lek jest w postaci mazidła jest cieczą forma, więc w niektórych przypadkach jest to niewygodne do stosowania na skórę. A następnie można wybrać streptocidal maści. Został on stworzony na bazie wazeliny, ale jego skuteczność wynika z większej koncentracji sulfanilamidu.

Poza streptocidal maści na bazie antybiotyku leku istnieje „Sunoref”. Krem zawiera kamforę, efedrynę, olejek eukaliptusowy i jest stosowany do leczenia różnych typów nieżytu nosa.

Są to analogi mazidła o podobnym działaniu antybakteryjnym:

 • „Streptonitol” – leku, który dodatkowo zawiera streptotsida nitazol.
 • „Dermazin” – skuteczna maść na podstawie sulfanilamidu.
 • „Silvederm” – śmietany, sprayu lub maści zawierające sulfadiazynę.
 • „Argosulfan” – oparty maść sulfatiazolu.
 • W przypadku leczenia zakażeń ocznych stosuje się „Sulfatsil sodu”.

Przestrogi

Jest to niepożądane należy stosować leku na własną rękę. Po tym wszystkim, istnieją pewne cechy, które należy wziąć pod uwagę przy użyciu streptocid rozpuszczalną (mazidło). Instrukcje użytkowania odnosi się do nich:

 • Leczenie nie powinno zostać przerwane przed terminem przepisanej przez lekarza, w innym przypadku mikroorganizmy mogą rozwijać oporność na działanie sulfonamidów;
 • Gdy reakcje alergiczne i inne efekty uboczne stosowania tego leku powinno być zatrzymane;
 • Nie można użyć streptotsida mazidła wraz z novotel, jak ten ostatni zmniejsza efekt sulfanilamidu;
 • w trakcie leczenia jest niepożądany wziąć „digitoksyną”, „fenobarbital” „Caffeine” i „Adrenaline”;
 • Przechowywać lek ten w lodówce jest konieczne, ale nie muszą być zamrożone.