886 Shares 5306 views

zmęczenie oczu i zaczerwienienie powiek

Prawdopodobnie każdy z nas ma do czynienia z zmęczone oczy po długiej pracy przy komputerze. Naruszenie „ostrość”, rozmyte w oczach, zaczerwienienie powiek, ból, czasami nawet do łez – to wszystko powoduje zmęczenie oczu. Większość z tych objawów podczas wielogodzinnej pracy przy komputerze.

Komputer – Friend or Foe

Dlaczego komputer ewoluowała od znajomego do wroga? Odpowiedź jest prosta. We wszystkich przypadkach ważne „złotego środka”, i odnosi się do komputera, aby w jak największym stopniu. Bezvylazno nie może siedzieć przy komputerze przez cały dzień, bez szkody dla oczu. Wydawałoby się, że jeden dzień nic nie zmieni. Więc uspokój się i użytkowników komputerów nadal powiedzieć sobie dzień po dniu. Ale dzień tworzą tygodnia tygodnie – miesiące, obciążenie wzrasta znacząco oko i zaczerwienione powieki nie ozdobić. Ponadto, czasami, interesuje się informacji, obrazu lub wideo w Internecie, jesteśmy patrząc na monitor bez mrugania, który jest również szkodliwe dla wzroku. Błona śluzowa oka jest suchy i nie jest uczucie „piasku”, zaczerwienienie powiek.

Sposobów, aby zmniejszyć obciążenie oczu podczas pracy z komputerem

Ale na razie bez komputerów po prostu nie może zrobić. Prawie konieczne jest każdy rodzaj aktywności posiadanie nawet najmniejszej wiedzy komputerowej. Co jeszcze można powiedzieć o księgowych, copywriterów, programistów i innych osób, dla których komputer jest integralną częścią pracy. Ale jak zmniejszyć obciążenie oczu? To pytanie teraz obracać.

Po pierwsze, aby zmniejszyć obciążenie oczu, powinno odbywać się w pomieszczeniu równomierne i jasne oświetlenie. Wtedy twoje oczy będą mniej napięta. Jest to konieczne, aby użyć dużej świecznik, oświetlenia pomieszczenia, a nie lampkę, która znajduje się na stole, a pokrywa tylko niewielką część przestrzeni pokoju. Należy również dostosować pozycję monitora tak, że nie ma żadnych odblasków.

Po drugie, trzeba robić przerwy co najmniej 10 minut po każdych 45 minutach pracy. Wtedy twoje oczy spoczną na bieżąco. Ponadto, nie kolidują z różnych ćwiczeń dla reszty. Zobacz 5 minut w polu. Spójrz na liściach drzew i trawa zielona. Zielony pomaga oczy odpocząć. Albo po prostu patrzeć z boku na bok. Czerwone powieki, przykryć wilgotną ściereczką i moczyć przez 15-20 minut, tak.

W sklepach można znaleźć specjalnie zaprojektowane folię ochronną na ekran. Redukują one monitora promieniowania, a więc mniejsze zmęczenie oczu.

Po rozwiązać problem z otoczeniem w miejscu pracy, należy zająć się kwestią dodatkowych „Power” oczu. Najważniejszą dla wizja witaminy A. Jest on odpowiedzialny za jasność i ostrość wzroku. Jego niedobór w organizmie przyczynia się do zaburzenia widzenia. Podczas pracy przy komputerze jest spożywane dwa razy tyle niż w życiu codziennym. Zaczerwienienie powiek jest często z powodu braku tej witaminy.

krople zwężające naczynia

Kiedy zobaczył w lustrze rozerwanie naczyń krwionośnych w oczach wielu z nas będzie dążyć różne krople i inne środki. Najczęściej w takich sytuacjach ludzie korzystają zwężania naczyń spada. I absolutnie nic. Po pierwsze, to narzędzie tylko na zalecenie lekarza może być używany, a po drugie nie są one w jakikolwiek sposób użyteczne, a nawet mogą zaszkodzić przynoszą w takiej sytuacji. Fakt, że korzystanie z tych kropli nie zbawi cię z bólem w oczach. Nie pomogą one do podłączenia naczynia krwionośne pęknąć. tylko te krople je ograniczyć, a ładna. Nawet zaczerwienienie wieku. Następnie ciśnienie wewnątrzgałkowe wzrost i oczy przyjdzie mniej tlenu, co jest szkodliwe dla siatkówki. W rezultacie, będzie tylko dodać do swoich problemów z oczami. Najlepszą opcją leczenia naczyń pękniętych zawsze były i pozostaną na zawsze odpoczynek i zdrowy sen.