540 Shares 1040 views

Copacabana (plaża): opis, historia, infrastruktura i rozrywka

Plaża Copacabana w Rio de Janeiro była od dawna wizytówką tego miasta i całej Brazylii. W naszych czasach trudno jest spotkać mężczyznę, który nigdy nie słyszał nic o tym raju na brzegu oceanu. Bliższe spojrzenie na plażę Copacabana dowiedzieliśmy się o jej historii, a także o tym, co dziś może zaoferować licznych turystów przybywających tu z całego świata.

Copacabana (plaża): opis

Jednym z najbardziej znanych na świecie miejsc wakacyjnych na wybrzeżu jest położony na południe od centrum Rio de Janeiro, przy wjeździe do zatoki Guanabara. Nazwa pochodzi od wioski rybackiej, która tu była. Copacabana (plaża) rozciąga się tak długo, jak cztery kilometry. Z pewnością wielu słyszało o lokalnym nasypie, zwanym Avenida Atlantic.

Historyczne tło

Początek historii Copacabany można nazwać połowie XVIII wieku, kiedy w wiosce o nazwie Sakupenapana wzniesiono kaplicę na cześć świętej dziewicy z Copacabana (miasto w Boliwii). Jednocześnie postanowiono zmienić nazwę osady na Copacabana. Pod koniec XIX wieku, po budowie tunelu Real Grande i uruchomieniu pierwszych tramwajów, wioska była połączona z Rio de Janeiro. Kilka lat później, w 1904 r. Rozpoczęto budowę nasypu, dziś znanego jako Avenida Atlantic.

Brazylia plaża Copacabana osiągnęła swój rozkwit w połowie ubiegłego wieku. Tak więc, w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych w Copacabanie (nazwa nie tylko plaży, ale całego obszaru) przedstawiciele bohemii zaczęli osiadać: pisarze, artyści, artyści, rzeźbiarze. Zasadniczo byli to obywatele brazylijscy pochodzenia europejskiego. Stopniowo Copacabana stała się bardzo prestiżową dziedziną. I tu zaczęli nabywać nieruchomości nie tylko artystów, ale także biznesmenów, polityków, a także bogatych ludzi z Brazylii i innych krajów. Dziś Copacabana jest prawdziwą Mekką dla turystów z całego świata. Jest kilometr przepięknych piaszczystych plaż z wieloma kawiarniami, restauracjami, sklepami, hotelami i kasynami.

Hotele w Copacabana

Jeśli chcesz mieszkać w bliskości tej słynnej plaży, gdzie hałas i zabawa nie ustępują przez cały dzień przez 365 dni w roku, warto wybrać hotele położone nad brzegiem morza. Najbardziej luksusowym z nich jest pięciogwiazdkowy "Pałac Copacabana". Oferuje wszystko, czego potrzebują: urlopowicz , leżak, ręczniki plażowe, salony piękności i sklepy w salach konferencyjnych.

Cztery hotele "Arena Copacabana" i "Windsor Excelsior" są bardzo popularne. Ciekawe, że na ich terenie jest nie tylko banalna sauna, ale rosyjska kąpiel. Jeśli chcesz zaoszczędzić, możesz także znaleźć więcej opcji na życie.

Restauracje i kawiarnie

Copacabana (plaża) szczyci się mnóstwem barów, kawiarni i restauracji na każdy gust. Najbardziej elitarną tutaj jest restauracja "Carretao". Najbardziej kolorowe miejsce można nazwać instytucją "Copacabana", której projekt został odtworzony w atmosferze lat trzydziestych i pięćdziesiątych ubiegłego wieku.

Bardzo smaczne i ekonomiczne można zjeść w restauracji o nazwie "Churaskaria". Tu trzeba płacić za wejście, deser i napoje. Mięso serwowane jest gościom w nieograniczonych ilościach. Należy zauważyć, że te restauracje w Rio są często znalezione i są bardzo popularne wśród Brazylijczyków i wielu turystów.

Rozrywka

W Copacabanie życie, jak mówią, stygnie, nie zanika, przez cały rok. Wszyscy tutaj znajdą rozrywkę dla Państwa gustu. Jeśli prowadzisz aktywny styl życia, możesz spróbować swoich sił surfingu. Również na plaży odbywają się turnieje na siatkówce plażowej i piłce nożnej.

Ze względu na dużą liczbę najbardziej zróżnicowanych klubów, miłośnicy nocnego życia nie będą się nudzić. Najbardziej popularnym wśród turystów jest dyskoteka 2A2. Innym godnym uwagi miejscem jest klub klubowy Six z trzema parkami tanecznymi i pięcioma barami. Lubi też odwiedzić miejscowych mieszkańców.

Plaża w Brazylii Copacabana: koncerty

Ta plaża jest również znana jako największe miejsce koncertowe w Rio. W tym miejscu znaleźli się muzycy z całego świata: Elton John, Mick Jagger, Lenny Kravitz i wiele innych. W 1994 roku w Copacabanie odbył się wielki pokaz artysty Rod Stewarta, którego publiczność liczyła cztery miliony ludzi. To wydarzenie było tak duże, że zostało nawet włączone do Księgi Rekordów Guinnessa. W 2006 roku Copacabana (plaża) ponownie gościła wspaniały koncert. Tym razem został rozdarty przez The Rolling Stones. Dwóch milionów osób przybyło do posłuchania tych weteranów sceny i legend muzyki rockowej .

433 shares 1548 views
535 shares 1331 views