794 Shares 7224 views

Nie działa "Shift" na klawiaturze: przewodnik dotyczący rozwiązywania problemów

Często można zauważyć, jak użytkownicy narzekają, że nie działają "Shift" na klawiaturze. To zjawisko nie jest tak rzadkie. Może to wynikać z różnych powodów. Niemniej jednak taki wariant rozwoju wydarzeń przynosi wiele problemów użytkownikom. Czasami nawet drukowanie tekstu staje się bardzo problematyczne.

Więc co, jeśli "Shift" odmówił pracy? Dlaczego tak się dzieje? Czy istnieją jakieś powody do obaw? Odpowiedź na wszystkie te pytania nie jest tak trudna, jak się wydaje. Najważniejszą rzeczą nie jest panika. Wszakże problem nie zawsze jest krytyczny. Co więcej, w przypadku rzadkich przypadków, gdy przycisk Shift się nie powiedzie, musisz pracować radykalnie.

Usterka klawiatury

Pierwszy powód jest oczywisty. Występuje dość często, ale manifestuje się nie tylko w tym, że Shift nie działa na klawiaturze. Rzecz w tym, że cały sprzęt może zużywać się. Jest prawdopodobne, że awaria określonego klucza z działania jest konsekwencją awarii podłączonego urządzenia. Jak być? Można zainstalować nową klawiaturę i sprawdzić funkcjonalność określonego przycisku lub spróbować naprawić starą. Jak pokazuje praktyka, pierwszy sposób rozwiązania problemu jest najbardziej skuteczny. Co dalej?

Zatykanie

Czy przycisk "Shift" na klawiaturze nie działa lub "trzymaj"? Dokładniej to nie jest naciskane po raz pierwszy, a komputer w zasadzie nie reaguje na ten klucz? Następnie należy czyścić klawiaturę. To zjawisko nie powinno być przerażające. W końcu problem ten jest powszechny, zwłaszcza jeśli człowiek jest przyzwyczajony do jedzenia przed komputerem lub laptopem.

Co się stało? W najczęstszych blokadach. Od czasu do czasu każda klawiatura musi być czyszczona. W przeciwnym razie przyciski zaczynają porzucać pracę. Łącznie z Shift. W związku z tym użytkownicy często radzą sobie nawzajem, jeśli podczas rozmontowywania tego elementu problemy z klawiaturą są czyszczone. Zaskakująco, ta metoda bardzo często pomaga pozbyć się problemów, które powstały. Ale w tej sprawie możliwe przyczyny, dla których "Shift" nie działa na klawiaturze, nie kończą się.

Wirusy

Ale kolejna wersja rozwoju wydarzeń nie jest tak częsta, ale daje wiele problemów użytkownikom. Chodzi o wpływ na system operacyjny różnych wirusów i trojanów. Oznacza to, że nie zdziw się, jeśli w komputerze jest "infekcja", a przycisk "Shift" na klawiaturze nie działa. Lub, jeśli wykonuje tylko niektóre funkcje, które nie są pierwotnie przeznaczone do tego.

Co mam zrobić? Wszystko zależy od charakteru wirusa. Pierwszym krokiem jest zapisanie ważnych danych na nośnikach, a następnie skanowanie systemu operacyjnego za pomocą programu antywirusowego. Następnie należy "traktować" komputer i przeprowadzić drugą kontrolę. Wcześniej usunięto wszystkie potencjalnie niebezpieczne obiekty, które nie odpowiadały na leczenie.

Następnie można ponownie uruchomić system. I "Shift", jeśli wykonane poprawnie, będzie działać. W przeciwnym razie można spróbować ponownie zainstalować system operacyjny z uprzednio sformatowanym dyskiem twardym. Jest to konieczne, ponieważ tylko w ten sposób można całkowicie pozbyć się tych lub innych wirusów. Być może jest to najpoważniejsza sytuacja, która może się zdarzyć.

Piratka

Czy Shift działa na klawiaturze? Kolejna wersja rozwoju wydarzeń jest również bardzo rzadka. Z reguły jest to korygowane bez specjalnych problemów. Shift odmówił pracy? Warto rozważyć, który system operacyjny znajduje się na komputerze.

Jeśli użytkownik kupił i zainstalował licencję, proponowany powód zostanie usunięty automatycznie. Często jednak użytkownicy umieszczają na komputerach pirackie systemy Windows. Zdziwić się, że w pewnym momencie wystąpił problem, w którym "Shift" nie działa na klawiaturze komputera, nie jest to konieczne. Jest to normalne dla piratów.

Możesz działać na kilka sposobów. Pierwsza instalacja systemu operacyjnego. Czasami to nie działa po raz pierwszy. W niektórych przypadkach nie ma żadnego wyniku. Druga zmiana systemu operacyjnego na licencję. Jeśli problem występuje w wersji systemu Windows, klawiatura zacznie działać z pełną mocą.

Ustawienia

Ale nie wszystko jest tak okropne, jak się wydaje. Przed próbą zakupu nowego sprzętu lub ponownego zainstalowania systemu operacyjnego zaleca się sprawdzenie ustawień komputera. Które z nich? Czasami w systemie operacyjnym są ustawiane specjalne ustawienia. Albo z jakiegoś dziwnego powodu zgubą się. Z tego powodu lewe "Shift" nie działa na klawiaturze. Tak, i prawo też często.

Aby sprawdzić ten element, przejdź do "Accessibility Center Windows" – "Ustawienia klawiatury". Zaleca się zwracać uwagę na "Filtrowanie ustawień" i "Przyklejanie". Tutaj możesz spróbować włączyć / wyłączyć dodatkowe parametry związane z przyciskiem "Shift". Zmiany są zapisywane, po czym można sprawdzić funkcjonalność klawiszy.

To wszystko. Teraz jest jasne, dlaczego przycisk "Shift" na klawiaturze nie działa i jak radzić sobie z tą sytuacją. W rzeczywistości wszystko nie jest takie trudne. Jeśli nie można samodzielnie rozwiązać problemu, zaleca się skontaktowanie się z punktami serwisowymi w celu uzyskania pomocy.