248 Shares 9159 views

Korzeń tataraku. Właściwości i zastosowanie

Pomimo nowoczesnej technologii w dziedzinie farmaceutyków, rośliny lecznicze mocno zakorzenione w naszym życiu. Z ich pomocą możemy pomóc organizmowi do prawidłowego funkcjonowania i zachować zdrowie. Nic dziwnego, że kibice z popularnych metod leczenia staje się coraz bardziej z każdym rokiem. Dla tych, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat roślin leczniczych, proponujemy w tym artykule, uważamy, korzeń tataraku.

Ojczyzna jego Indochiny. Przed wizytą w Rosji, ma długą drogę z roślin leczniczych kandyzowanych przypraw. Ponad taka długa podróż korzeń tataraku zdobył swoją popularność, najpierw przez starożytnych uzdrowicieli i lekarzy, a następnie we współczesnych lekarzy.

Obecnie, ze względu na swoje właściwości, a p jest uniwersalnym roślin. Jak w starożytności, dziś i p jest stosowany w medycynie, ale nie mniej popularny jest w sztuce kulinarnej. Kucharze high-end, co przygotować pyszne dania nie może się obejść bez takiego składnika, jak korzenia tataraku. Właściwości to naprawdę wartościowe i niepowtarzalne.

Przede wszystkim chcę zwrócić uwagę, że zawiera olejek eteryczny, jak również: akaron, azaron, izoakaron, alkaloidu Calamine, kamfora, kamfenu i pipen proazulen. W tataraku korzeń zawiera liczne garbniki, glikozyd i akorin lyutsenina, jest bogaty w witaminę C i gumy. Nie zapomnij o dużo skrobi, cholina i żywic. Ma wspaniały zapach, który pochodzi z łodyg i korzeni roślin.

Zastanów się, w jakim celu można skorzystać z korzenia tataraku. Właściwości tej rośliny pozwalają radzić sobie bardzo dobrze z wysokim ciśnieniem krwi. Dla pacjentów cierpiących na przewlekłe zapalenie oskrzeli, jego wlew znacznie skrócić czas leczenia, ponieważ ma doskonałe właściwości wykrztuśne. Ponadto, narzędzie zapewnia wspaniały efekt tonik.

Spektrum chorób, które skutecznie kieruje ten unikalny roślina jest duża. Jeśli masz zapalenie żołądka i niskiej kwasowości, korzeń tataraku – niezbędnym narzędziem, które pomogą ci w walce z chorobą. Zapobieganie i leczenie żółciowego i choroby nerek, anemię, chorób płucnych, zmniejsza się aktywność ciężkie menopauzy pomyślnie przeprowadzić stosując calamus. To również skutecznie pomaga w leczeniu zarówno w stanie zablokowanym i histerię.

Wywary i napary mogą pomóc zaoszczędzić na drogich leków i leczenia liczbę przeziębień. Co więcej, można je bez trudu gotować w domu. Ból gardła, ostre infekcje układu oddechowego, grypy, wirusa charakteru infekcji i przewlekłe zapalenie gardła z migdałków można leczyć te wywary. Pomaga tatarakowy korzeni zębów i chorób jamy ustnej, takich jak zapalenie dziąseł, próchnicy, choroby przyzębia i jamy ustnej.

Jeśli torturowany obcych nieprzyjemny oddech, aby uzyskać roztwór równych części kory dębu i korzenia tataraku suszonych, wypełnić je z wrzącej wody, gotować przez 15 minut. Następnie konieczne jest sugerowane brzeczki i odkształcenia. Po posiłku, płukać jamę ustną z tej infuzji. Korzeń tataraku do zębów (usuwanie bólu zębów) pomoże także w przypadku korzystania 5-6 razy dziennie napar do płukania.

Bardzo ciekawe wykorzystanie Calamus w aromaterapii. Wziąć kąpiel z wywar z tataraku i pomaga pozbyć się wyprysków, trądziku i ropne zmiany skórne. Będzie to wymagało startego korzenia tataraku i wody.

  • 3 litrach wody;
  • 300 gr. korzeń tataraku.

Wlać starty korzeń wodą wrzenia przez pół godziny nalegają na 1 godzinę, a następnie naciągnięcia. Dodać bulion w ciepłej kąpieli. Kąpać się przez 35 minut.

Nie zapomnij o sztuce kulinarnej! Również użyć tej wspaniałej rośliny w przygotowaniu pieczenia, dodać do napojów owocowych jagodowych i cieszyć się nowymi długo były niezwykle przyjemny smak słynnych potraw.