534 Shares 2248 views

Lek „Nikotinka” (zastrzyki): gdy jest to potrzebne

Niacyna, lub jak to jest nazywany „Nikotinka” (iniekcje) dotyczy vitaminoobraznym substancji. Z treści tej witaminy we krwi zależy od siły jego statków i normalnego funkcjonowania układu krążenia. Dlatego lek jest tak często używane we współczesnej medycynie.

Lek „Nikotinka” (iniekcje): Właściwości farmakologiczne

kwasu nikotynowego (witamina PP) jest bardzo ważny dla normalnego funkcjonowania ludzkiego narządów. Gdy w organizmie, jest szybko przekształcany nikotynamid – substancji, która bierze udział w metabolizmie tłuszczy, białek, lipidów, puryn. Nikotynamid również ważne dla prawidłowego transportu jonów wodorowych.

Kwas nikotynowy ma wpływ na stężenie lipoprotein we krwi i w pewnych dawkach może obniżyć poziom cholesterolu.

Preparat „Nikotinka” poprawia mózgu mikrokrążenie i częściowo zwiększa aktywność fibrynolityczną krwi.

Należy zauważyć, że deficyt kwas nikotynowy w organizmie zaczyna się rozwijać się choroba o nazwie pelagra. Dlatego też, preparat jest stosowany do leczenia chorób i jako środek zapobiegawczy.

Lek „Nikotinka” (strzały) pomagające docelowego

Do tej pory lek „niacyna” jest szeroko rozpowszechniony wśród personelu medycznego. Oczywiście, przede wszystkim jest on stosowany w profilaktyce i leczeniu pellagra, ale że jej wartość nie kończy.

Wspominaliśmy już, że witamina ta ma pozytywny wpływ na układ krążenia, zwłaszcza na urządzeniu mózgowego przepływu krwi. Dlatego lek „niacyna” jest stosowany w obecności skurcz naczyń obwodowych, jak również udaru niedokrwiennego. Jest on przewidziany do przewlekłych migreny, a także do leczenia miażdżycy tętnic.

W pewnych przypadkach lek jest stosowany jako część terapii skojarzonej w leczeniu chorób zakaźnych, chorób układu pokarmowego, jak i nadkrzepliwości. Lek ten jest skuteczny w obecności nerwu nerwu twarzowego.

Lek „Nikotinka”: instrukcje użytkowania

To narzędzie nie jest zalecane, aby podjąć na własną rękę – na rozpoczęcie jest, aby skonsultować się z lekarzem. Specjalista określić tryb dawkowania odbiorczej i drogi podawania. Roztwór może być podawany podskórnie, domięśniowo lub dożylnie. Uważa się, że zastrzyk jest dość bolesne, zwłaszcza domięśniowego.

Dzienna dawka zależy od rozmaitych chorób i jego nasilenia. Zalecana dorosły profilaktycznie podawać 0,025 g witaminy dziennie. Dla dzieci dawka wynosi poniżej – od 0,005 do 0,025 g dziennie.

Jeśli pelagra już się rozpoczęła, zaleca się zwiększenie dawki dziennej. Dorosły podawać dożylnie 0,05 g, 1-2 razy dziennie. Leczenie w tym przypadku trwa przez 10 do 15 dni.

Lek "(" Nikotinka zastrzyki): Przeciwwskazania

Po pierwsze, lek jest absolutnie przeciwwskazane u tych pacjentów, u których rozwinęła się nadwrażliwość na kwas nikotynowy. Po drugie, nie jest zalecany dla osób z cukrzycą.

Z drugiej strony, lek nie jest stosowany w leczeniu pacjentów z ciężkim stadium miażdżycy lub nadciśnieniem. Zaostrzenie choroby wrzodowej przewodu pokarmowego i żołądka może być przeciwwskazania. Nie zaleca się stosowania tego narzędzia w obecności dny moczanowej lub ciężką chorobą wątroby. W okresie ciąży i karmienia piersią stosowania leku powinien być bardzo ostrożny.

Preparat „Nikotinka” (iniekcje) skutki uboczne

Niekorzystne reakcje są rejestrowane rzadko, ale są w pewien sposób związane z aktywnym uwalniania histaminy. Na przykład, pacjent skarży się na zawroty głowy, uczucie, że krew napływa do głowy. Czasami są biegunka, nudności, wymioty i inne zaburzenia przewodu pokarmowego.