185 Shares 2125 views

rak trzustki

raka trzustki, nowotwór złośliwy jest utworzona z komórek tworzących trzustki. Najbardziej rozpowszechnionym typem raka, co stanowi do 95% przypadków tego nowotworu jest rak gruczołowy, które powstaje wewnątrz elementu zewnątrzwydzielniczą trzustki. Gruczolakorak – złośliwy nowotwór tkanki gruczołowej wpływając na ciała. Jednak nie wszystkie przypadki raka trzustki – jest właśnie taki gruczolakoraka. W niektórych przypadkach, nowotwór rozwija się z tak zwanych komórek wysepek, dlatego jest klasyfikowany jako guza neuroendokrynnego. Oznak i objawów, które powodują podejrzenie raka zależy od umiejscowienia guza, jego wielkości i typu materiału, jego obraz. Generalnie, objawy raka trzustki obejmują ból brzucha, ból w dolnej części pleców, a jeśli guz ściśnięcie przewodu żółciowego, żółtaczka. Ponadto, nie może być znaczna utrata masy ciała, świąd, depresja, ostre zakrzepowe zapalenie żył (znak trousseau za), objaw Courvoisier i wiele innych.

W rankingu najbardziej śmiercionośnych nowotworów raka trzustki pewnie trzyma honorowe czwartą przyczyną zgonów wśród mężczyzn i kobiet, będąc sprawcą około 6% wszystkich zgonów z powodu nowotworów. Około trzy-czwarte wszystkich trzustki rozwijać głowy lub szyi, raka 15 do 20 procent guzów powstających w organizmie gruczołu bezpośrednio oraz dodatkowo od 5 do 10 procent ogonem wyświetlane.

Leczenie raka trzustki jest wystarczająco trudne, więc jak do zdiagnozowania tego nowotworu we wczesnym stadium jest bardzo, bardzo trudne zadanie. Ponadto, zgodnie z danymi, ponad połowa wszystkich pacjentów z Diagnoza Czas „rak trzustki” nosicieli nowotworów przerzutowych, a 26 procent zmiany obserwowano w regionalnych węzłów chłonnych. Względne przeżycie pacjentów w pierwszym roku po diagnozie „rak trzustki” to tylko 26 procent. Jednak, podobnie jak stopy pięcioletniego jest jeszcze niższy w zaledwie tylko 6%.

Należy zauważyć, że wszystkie nowotwory trzustki są gruczolakoraków 80% nabłonka przewodów. Tylko 2 procent guzów trzustki zewnątrzwydzielniczej są łagodne.

Mniej powszechne postacie histologiczne trzustki rodzajów raka obejmują nowotwory, takie jak rak komórek, giant gruczołowy, rak płaskokomórkowy, mikroglandulyarnaya gruczolakoraka, raka śluzowato, jajnika, rak brodawkowaty torbielowatego jajnika gronowej, atsinoznokletochnaya gruczolakoraka torbielowatego. Bardzo rzadko zdarza się, że pacjent rozwinął guza trzustki tkankę łączną. Najczęstszym typem raka jest chłoniak trzustka.

Zwykle pierwszy przerzut nowotworu trzustki do regionalnych węzłów chłonnych, wątroby i rzadziej w płucach. Ponadto, wzrost guza można bezpośrednio do narządów, które są umieszczane w otrzewnej w pobliżu nesosredstvenno przysadki, to znaczy do żołądka, dwunastnicy i jelita grubego. Ponadto, przerzuty raka trzustki może dootrzewnowo na każdej powierzchni znajduje się w jamie brzusznej. W rezultacie może się rozwinąć wodobrzusze (obrzęk), a to jest bardzo, bardzo ciemny i zły znak. rak trzustki może dawać przerzuty do skóry i że będzie się objawiać w postaci bolesnych guzków. We wszystkich tego rodzaju nowotworów rzadko daje przerzuty do kości.