359 Shares 3075 views

Bubnovsky: kolana boli – co robić? Opis i leczenie

Imię Sergeya Mihaylovicha Bubnovskogo znane wielu. Ten MD, system alternatywnych ortopedii i neurologii, można leczyć przewlekłe choroby układu mięśniowo-szkieletowego przez złóż wewnętrznych.

W jednej ze swoich książek „kolana boli. Co mam robić? „Bubnovsky dostarcza wyjaśnienia i porady dla osób, którym trudno nawet zginać nogę. Cierpienie tych pacjentów jest ogromne. nie mogą one pomóc wysiłki chirurga, aby zastąpić lub więzadła stawu, jak również usunięcie łąkotki. Wszystkie te manipulacje spowodować tylko chwilową ulgę.

W swojej książce „kolana boli. Co mam robić? „Dr Bubnovsky opisuje swoją własną metodę, która nawet po zastosowaniu tych pacjentów, którzy zostali poważnie rannych i ponieśli skomplikowaną operację, byli w stanie wspiąć się na najwyższym stopniu podium igrzysk olimpijskich, stając się świata i mistrzowie Europy. System pomaga nawet tych, którzy są daleko od sportu. Pacjenci Bubnovskaya już bezwładnie na zawsze zapomnieć o kulach po wykonaniu ćwiczeń opracowanych przez znanego lekarza.

Patologia stawu kolanowego

Ludzki układ mięśniowo-szkieletowy jest najbardziej narażone miejsce. Są kolana. Pomimo faktu, że Natura obdarzyła ich złożoną strukturę, obciążenie na tych stawów są czasami nadmierne. Ktoś do czynienia z ruchu i urazów. Jestem szczególnie wrażliwe na te czynniki sportowców i osób starszych. Pierwszy – z powodu obciążeń nadużycia, a druga – w odniesieniu do niezdarności wieku, słabości i kruchości tkanki kostnej.

Wszystkie choroby kolan dr Bubnovsky warunkowo podzielić na dwie kategorie. Należą do nich:

1. Zapalenie stawów. To patologia, wynikające z zapalenia stawów. Przyczyny zapalenia stawów, mogą być w różnych zakażeń i procesów autoimmunologicznych. Choroba występuje niekiedy z powodu reakcji organizmu na inne choroby. Choroby te występują często w wyniku uszkodzenia stawów.

2. artroza. Choroba ta występuje, gdy wspólne zniszczenie z powodu ich braku zasilania lub dużych obciążeniach.

W postaci jednego z tych dwóch procesów patologicznych i powikłań pourazowych występuje. To właśnie one są przyczyną zapalenia stawów i postępującego zniszczenia lub regeneracji stawów. Szczególnie niebezpieczeństwo zranienia osób w podeszłym wieku, gdy wszystkie procesy są najbardziej widoczne. Prowadzi to do pogorszenia.

Objawy procesów patologicznych

Wszelkie stawu kolanowego choroba nie może przejść niezauważony przez człowieka. Objawem zapalenia stawów, choroby zwyrodnieniowej stawów, wyraża w zaburzeniach ruchu i obecności bólu.

Są to objawy wtórne, a nie osoby dostarczającej znaczne niedogodności. Zatem połączenie może stać się stan zapalny i puchnąć. W wiązkach często opóźnione zwapnienia i kość subchondralna zaczyna się odkształcać. Ale to jest ograniczona ruchliwość ból i zmuszanie ludzi do poszukiwania rozwiązań tego problemu.

konwencjonalne zalecenia

W praktyce nie jest leczenie stawu kolanowego? Konwencjonalna medycyna oferuje tylko dwie opcje. Na początku leczenia niesteroidowych leków przeciwzapalnych, produkowany i hondroprotektorami. Gdy dodatkowo za pomocą fizjologicznego i hormonalnego leczenia.

Drugą opcją jest operacja. Warto powiedzieć, że operacja na stawy są tak często w ostatnich latach, które mają prawdziwie uniwersalną skalę.

Jest właściwe podejście przyjęte przez medycynę konwencjonalną? Każdy, kto należy do kategorii alternatywnych metod leczenia zwolenników, co wskazuje na brak skuteczności terapii oferowanej przez urzędy ochrony zdrowia, a czasami całkowity brak pozytywnego rezultatu.

Sposób alternatywny

Jednym z tych, którzy proponują odejście od tradycyjnych pojęć, jest dr SM Bubnovsky. „Ból kolana. Co mam robić? „- to jest jego praca, w której nacisk przesunął się do alternatywnych metod leczenia stawów. Na pierwszym miejscu są efekty fizjoterapii i ćwiczenia terapeutyczne. Słynny lekarz usuwa rolę pomocniczą jako środków leczniczych.

diagnoza

Jaką radę daje w swojej książce „Siergiej Bubnovsky kolana boli. Co mam robić? „? Przede wszystkim, słynny lekarz ostrzega przed samoistnym stawów. Błędnej diagnozy – jest stracony czas, co nie tylko zwiększa czas trwania choroby, ale także prowadzić do nieprzewidywalnych rezultatów.

Co radzi Bubnovsky? Kolana są ból, co robić? Pacjent, zadał podobne pytanie, lekarz zaleca przede wszystkim, aby dowiedzieć się palenisko stawów. Strefa patologii może być, na przykład w stawie biodrowym. To z objawem bólu często przejawia się w kolana, pachwiny lub dolnej części pleców. Aby zlokalizować chorobę lekarz zaleca, rentgenowskich stawów biodrowych. Zadanie medyczny będzie polegać na ustalaniu zmniejszenie stawach wspólnej przestrzeni.

Wyniki takiej diagnozy jest bardzo ważne, ponieważ pozwolą one do identyfikacji obiektu leczenia i skomplikowanych ćwiczeń rehabilitacyjnych.

Dostęp do specjalisty

W swojej książce „Siergiej Bubnovsky kolana boli. Co mam robić? „Radzi zwracać uwagę na bolesnych doznań, które powstają po ewentualnego urazu lub wysiłku fizycznego. Czasami drobne urazy stawów ludzi zapomnieć dość szybko. Brak terminowej pomocy przewidzianej prowadzi do zaburzeń przepływu krwi i rozwoju stanu zapalnego. Wszystko to w przyszłości przyniesie wiele kłopotów.

Co mówi dr Bubnovsky? Kolana są ból, co robić? Ci, którzy to pytanie, to nie jest to konieczne w celu zwiększenia obciążenia na stawy. Tryb ruchu w tym samym czasie powinien być delikatny. W obecności takich objawów Sergey zaleca natychmiast zobaczyć się ze specjalistą, a nie do samoleczenia. Diagnoza prowadzona przez lekarza, nie pozwoli się przyznać jakieś błędy, który ostrzega Bubnovsky.

Kolana są ból, co robić? Pytanie to może zwrócić pacjentów cierpiących na choroby takie jak ból pleców rdzenia kręgosłupa, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, dna moczanowa i reumatoidalnego zapalenia stawów. W takich przypadkach, tylko doświadczony lekarz dokładną diagnozę i przepisać prawidłowy poziom odzysku może być podniesiony.

ćwiczenia terapeutyczne

W tradycyjnej medycynie, gimnastyka rekreacyjna podana jest znacznie mniej uwagi niż na to zasługuje. Ponadto, lekarze nie zawsze przepisują ćwiczenia do swoich pacjentów, jak pokazano w chorobach stawu kolanowego. Czasami po rekreacyjne gimnastyka pojawić dyskomfort. zmuszeni oni również ludzi do porzucenia działalności.

Co mówi o tym dr Bubnovsky? Kolana boli? Co robić? Ciągły wykonać wymaganą program ćwiczeń! Rutynowe ćwiczenia, nawet przy małym obciążeniu, często daje o wiele większy wpływ niż drogich środków farmakologicznych.

Dzięki metodzie leczenia opracowanego przez znanego lekarza, można znaleźć czytając książkę „kolana boli. Co mam zrobić?”. Sergey Mihaylovich Bubnovsky nazywa swoją alternatywną metodę rehabilitacji kinezyterapii. Jest to odmiana fizykoterapii, których realizacja pozwoli osoba pozbyć zapalenia stawów i choroby zwyrodnieniowej stawu kolanowego.

Warunki wykonywania

Według alternatywnego sposobu, w patologiach kolana pacjenta należy opanować specjalne symulatory MTB-1 lub MTB. Jednak również możliwość ćwiczenia w domu. A do tego konieczne jest, aby zakupić amortyzator gumowy.

Jeden koniec jest przyłączony do nóg ścian lub mebli. Na końcu drugiego amortyzatora jest pętla, która jest noszona w dolnej części nogi. Aby uniknąć ćwiczeń dyskomfort jest najlepiej wykonać w grubych skarpetkach.

gimnastyka Bubnovskaya

Jak przejść do niezwłocznego zajęcia fitness, autor książki (Sergei Bubnovsky) „Ból kolana. Co mam zrobić?”. Ćwiczenia jego technika autor dzieli się na władzy i dekompresji.

Pierwszym zadaniem jest wykonywanie ciężkiej pracy mięśni. W rezultacie, gdy zwiększają krążenie krwi, odzyskuje system odprowadzania wody, poprawia siłę mięśni i stawów.

Rozważmy niektóre z treningu siłowego Bubnovskaya:

1. pacjent znajduje się w położeniu spoczynkowym – błędów. To przyciąga amortyzator gumowy stóp aż do całkowitego nie zegnie kolano.
2. Pacjent stoi musi trzymać rękę gumowy amortyzator, podczas prostowania nogi w kolanie.
3. pacjent siedzi w położeniu spoczynkowym, bokiem z podłożem, przy czym amortyzator jest zamocowany. Noga powinny być proste i napędu, a następnie odprowadzane z maksymalną. To ćwiczenie może powodować ból w kolanie.

Druga opcja sprawuje – dekompresję. Mogą również zalecają swoim pacjentom dr Siergiej Bubnovsky. Kolana boli? Co robić? Aby przywrócić normalny joint funkcja powinna zostać wzmocniona w ramach wspólnego odprowadzania i poprawiają krążenie krwi we wszystkich jego struktur. Pozwala również, aby do ćwiczeń dekompresji.

Oto opis niektórych z nich:

1. Pacjent ma stanąć na czworakach. Bufor gumy w tym samym napięciu. Zadaniem pacjenta jest maksymalna uprowadzenia biodra do przodu. Ruch kiedy powinien być ostry.
2. pacjent znajduje się w położeniu spoczynkowym, – w pozycji leżącej. Przy czym jeden koniec klapy powinny być przymocowane do podłoża, a drugi – do kości piszczelowej. Zadaniem pacjenta dotyka podłogi na pięcie długość stopy.

Należy pamiętać, że stosując metodę poprawy gimnastyki Bubnovskaya może powodować ból w mięśniach, a także kryzys w stawach. To nie może być przeciwwskazaniem do kontynuacji ośrodku zdrowia.