123 Shares 6511 views

Jak cofnąć ostatnią czynność na komputerze? Przywracanie systemu operacyjnego

Prawie wszyscy użytkownicy spotkałem takiej sytuacji, gdy pewne działania wykonywane na komputerze, zamiast oczekiwanego wyniku szkód, a ja chcę, aby zrozumieć, w jaki sposób, aby cofnąć ostatnią czynność na komputerze. Na przykład, może to być pobrać różne programy, które zostały zainfekowane przez wirusy lub cokolwiek innego.

W programie Microsoft dawno zrozumiał, że głównym wrogiem komputera i systemu operacyjnego jest daleko od jakiegoś hakera lub innego szkodliwego użytkownika, a użytkownik, ponieważ jest ich działań ludzie często przynoszą swoje urządzenia do awarii. Dlatego funkcja została wprowadzona na jak cofnąć ostatnią czynność na komputerze, i to się nazywa „Przywracanie systemu operacyjnego”.

Co to jest?

Przywracanie systemu operacyjnego – funkcja, która pozwala przywrócić komputer do określonej daty, kiedy należy zachować swoje właściwości i danych. Należy zauważyć, że dane mogą być przechowywane zarówno automatycznie i ręcznie przez użytkownika, w zależności od tego, jak dokładnie ta funkcja została skonfigurowana.

Zaletą tej metody jest to, że pozwala na całkowite usunięcie wszystkich negatywnych działań, które wykonywane na komputerze przez jakiś czas. Ale biorąc pod uwagę, w jaki sposób, aby cofnąć ostatnią czynność na komputerze, należy go często nie działa, ponieważ kasuje wiele popełnionych na komputerze, niezależnie od tego, czy odbywa się szkody.

Automatycznie lub ręcznie

Jak wspomniano powyżej, system może być utrzymywana przez użytkownika ręcznie lub automatycznie. W kręgach zawodowych, nazywa się to „oszczędność zapasową”, i sprawiają, że koniecznością jak cofnąć ostatnią czynność na komputerze nie może być bez niego.

Aby skonfigurować to w Windows 7, trzeba iść na drodze, „Panel sterowania”> „Odzyskiwanie”> „Przywróć pliki”> „Konfiguracja kopii zapasowej”. Nie będzie trzeba wybrać podstawowe ustawienia i uruchomić kopię zapasową. W szczególności, można ręcznie wybrać, aby zapisać tylko określone foldery lub wszystkie foldery, aby zapewnić możliwość wyboru systemu operacyjnego w celu przede wszystkim pozostał najważniejsze informacje.

Co wybrać?

Zaletą automatycznego tworzenia kopii zapasowych jest wygoda, ale konieczne jest, aby przeznaczyć dużą ilość wolnego miejsca na dysku twardym, a często nie jest właściwe, aby anulować wszystkie działania na komputerze w ostatni dzień jest nadal możliwe, ale na miesiąc lub tydzień jest trudniejsze.

Dlatego zaleca się, aby wykonać kopię zapasową ręcznie. W szczególności, jest on szczególnie polecany specjalistów dla Windows 8, aby anulować ostatnią czynność na komputerze z systemem Windows 8 jest wymagane są na ogół częściej. Aby ustawić go w systemie, trzeba będzie poprzez „Panel sterowania”, aby przejść do „Backup and Restore” sekcji, a następnie wybierz opcję „Utwórz obraz systemu” i wypełnić cały kreatora.

Przywracanie danych jest również ważne

Warto zauważyć, że, między innymi, kopia zapasowa jest wysoce zalecane, jeśli trzymać na komputerze jakieś ważne informacje. Tak więc, jeśli istnieje jakikolwiek problem podczas eksploatacji sprzętu i utracisz wszystkie dane zapisane na dysku kopii zapasowej danych napęd pozwoli Ci bardzo szybko przywrócić wszystkie pliki, trzeba tylko kilka minut, bez angażowania specjalistów, które pozwoli Ci zaoszczędzić nie tylko czas i nerwy, ale także pieniądze.