106 Shares 6114 views

Jak sprawdzić build Windows 10: podstawowe metody

Po zainstalowaniu lub uaktualnieniu dziesiątej wersji systemu Windows, jak również wszelkich innych modyfikacji, niektórzy użytkownicy zastanawiać, jak znaleźć numer kompilacji systemu Windows 10. Ułatwić przez zwykłych środków za pośrednictwem właściwości komputera jest niemożliwe. Dlatego, aby uzyskać takie informacje powinny stosować inne metody, które teraz zostaną omówione.

Jak znaleźć numer kompilacji systemu Windows 10: podstawowe komendy

Niektórzy obawiają się, że zobaczyć pełną informację na temat systemu we właściwościach komputera nie jest możliwe, i zaczynają biec w poszukiwaniu rozwiązań.

Ale jest wspaniałym narzędziem do wyświetlania informacji w dowolnym systemie Windows, których wiele po prostu zapominają (albo nie wiem). Najprostszym sposobem, aby uzyskać dostęp do pełnego mapę wszystko, co jest dostępne na komputerze w oprogramowaniu i pod względem zestawu żelaza jest polecenie msinfo32, który jest umieszczony w konsoli „Run» (Win + R). W sekcji głównej, można od razu zobaczyć informacje o interesującym nas.

Można również użyć innego, nie rzadziej używane polecenia winver. Jednak w porównaniu z poprzednim rozdziale, informacje tu będzie znacznie mniej jednak, jeśli mówimy o rozwiązanie problemu, jak znaleźć numer kompilacji systemu Windows 10, będzie to zupełnie wystarczy.

Inną opcją jest skorzystanie z linii poleceń. Chodzi o to, jak wiesz, system Windows 10 numer kompilacji z nim, to jest rozwiązane poprzez wpisanie komendy systeminfo, po czym niezbędne informacje są wyświetlane na ekranie. Polecenie to może być używane w połączeniu z ciągiem findstr budować.

Sposób alternatywny

To nie wszystkie sposoby, aby uzyskać informacje na temat numeru kompilacji systemu. Produkować niemal te same działania mogą być nawet w edytorze rejestru, jeśli używasz gałęzi HKLM, gdzie trzeba przejść przez sekcji Oprogramowanie do dalszej nawigacji przy użyciu katalogów Microsoft i Windows NT, do folderu CurrentVersion.

Prawo do okna, aby znaleźć klucz CurrentBuildNumber, który będzie tym samym numerem, który szukaliśmy. Dodatkowo można skorzystać z usługi Shell lub nawet znaleźć informacje na skraju ustawienia i Cortana.

Nieoficjalnych buduje system Windows 10 (Pro, Enterprise)

W odniesieniu do numeracji oficjalne zespoły z tego samego zasobu Microsoft może liczyć co najmniej kilkanaście w ciągu ostatnich czterech miesięcy. Oto najbardziej podstawowe, ponieważ aktualizacje Anniversary Aktualizacja:

  • 14393 – Pro.
  • 14905 – Enterprise Pro.
  • 14936 – Enterprise Pro.
  • 14946 – Enterprise Pro.
  • 14959 – Enterprise Pro.
  • 14971 – Enterprise Pro.

Niedawno ogłoszono, że wkrótce zostanie następnie za pomocą specjalnego zespołu z urządzeń podtrzymujących VR wirtualnej rzeczywistości (gogle i kaski).

Przedstawiamy numer kompilacji systemu na urządzeniach mobilnych

Wreszcie, zobaczmy, jak wiesz, 10 Windows Mobile numer kompilacji. Aby uzyskać więcej informacji, należy przytrzymać palec na ekranie głównym, a dostęp do listy wszystkich aplikacji, a następnie wybierz sekcję Opcje.

Następnie za pomocą systemu menu i informacje o urządzeniu, które wybierze opcję „Więcej”. Tu i tam są niezbędne informacje.

wniosek

To wszystko, co dotyczy podstawowych technik. W zasadzie im więcej informacji, lepiej jest użyć fragmentów informacji systemowych, ale jeśli użytkownik jest zainteresowany Podsumowując, nie ma nic złego do wykorzystania w inny sposób. Zapewniają one żadnej wartości mniej informacyjny. Cóż, co do użycia (linia poleceń, rejestr lub wejścia konsoli), każdy wybiera, przy podejmowaniu decyzji, co jest najbardziej wygodne i jakiego rodzaju informacje on potrzebuje dla niego.