576 Shares 1796 views

Choroba Hoff

Choroba Hoff stawu kolanowego – jest odrodzenie tłuszczakowatych w tkance tłuszczowej. W związku z rozwojem tej choroby, istnieją poważne zaburzenia funkcji. choroba uszkadza Hoff za skrzydło fałdy.

W podsinovialnoy stawu kolanowego tkanka posiada dużą ilość tkanki tłuszczowej luźnej strukturze. Jego klastry rozmieszczone są w postaci warstw w różne miejsca w błonie maziowej. W tym przypadku, wspólne fragmenty kapsułka obejmuje kości, w których nie występuje chrząstki. Tkanka tłuszczowa wypełnia wolną przestrzeń pomiędzy końcami kości i urządzenia układu mięśniowo-więzadłowego, pełni funkcję amortyzatora. Tak więc, podczas wspólnego ruchu zmniejsza naprężenia w błonie maziowej. W tkance tłuszczowej dużo chłonnych, naczyń krwionośnych i nerwów. Klastry te mają szczególne znaczenie w procesach metabolicznych.

Hoff mówi choroba występuje częściej u tych ludzi, których praca związana jest z licznymi ostrymi przysiady, długotrwałego chodzenia. Innymi słowy, przewlekłe uraz tkanki tłuszczowej rozwija się w wyniku gwałtownego rozciągnięcia oraz zgięcia. Najczęściej choroba dotyka kobiety między Hoff dwudziestu do czterdziestu lat. Grupa ryzyka obejmuje sprinterzy, polerki, tancerzy baletowych.

Przewlekłe urazem wywołuje aseptyczne zapalenie tłuszczu fałd i ponownemu krwotok przyczynia się do ich zagęszczania. Często naznaczone upośledzenia fałdy. W rezultacie tkanka tłuszczowa jest zastąpiony przez włóknistą łącznej.

Podczas prowadzenia artropnevmogrammy kolanem wprowadzania tlenu w jamie wykazały powstawanie gęstego sklerotycznych tłuszczowe o strukturze komórkowej.

Choroba Hoff ma bardzo charakterystyczny obraz kliniczny. Z reguły pacjent skarży się na bóle stawów, skrzypienie podczas ruchów. Na badanie wykazało, wysięk, towarzyszy rozszerzenie wybrzuszenia po obu stronach więzadła rzepki z dwoma rolkami. palpacyjne stawów, powodując ból. Ponadto, istnieje ograniczenie ruchu, zwłaszcza podczas zginania.

Choroba Hoff. Leczenie.

Terapia patologii zwykle zaczyna się od stosowania metod zachowawczych. Pacjentowi zleca się resztę przez dwa do trzech tygodni, unieruchomienie z tworzywa sztucznego albo z gipsu szyn, wanien, procedur cieplnych, poluspirtovye kompresy, kortykosteroidy ( „prednizolon”, „hydrokortyzonu”). Dlatego usuwa obrzęki i krążenie krwi poprawiła. Posiadają szybkiego efektu terapeutycznego wstrzykiwania preparat „hydrokortyzon”. Dwa mililitry miejscowo trzy lub cztery razy na trzy dni.

W przypadku braku wyników z wykorzystaniem metod zachowawczych, zachowanie zachorowalności, długotrwałej niepełnosprawności, obrzęk, jak również na identyfikację artropnevmogramme wspólne zmiany brutto powołać operacji.

Podczas operacji wykonywanej przez wewnętrzny paraptellyarnogo artrotomia nacięcia. Realizowane kontroli i usuwania nieprawidłowej tkanki tłuszczowej. Jest to również profilaktyka choroby zwyrodnieniowej stawu kolanowego. Zapisywanie błona maziowa odbywa się w takim stopniu, że nie zostały dopuszczone do stosowania na zamknięcie rany. Warunkiem koniecznym jest ostrożny hemostazy, wymagana jest pooperacyjne wspólne przebicie.

Po interwencji przypisany fizjoterapii. Na drugi dzień – dla czworogłowego ćwiczeń napięcia i ósmego dziewiątego dnia (po zdjęciu szwów) – na rozbudowę i zgięcia, leżąc w łóżku. Aż do jedenastego dwunastej dnia pacjent porusza się przy pomocy kul, itp – z kijem. Mianowany elektrostymulacji mięśni czworogłowe.