512 Shares 9714 views

Jęczmień u dzieci: przyczyny, objawy, leczenie

Niestety, dzieci jęczmień jest stosunkowo częstym zjawiskiem, z którego nikt nie jest odporny. Oczywiście, żaden rodzic nie chce, aby jego dziecko obudził się pewnego ranka z obrzękiem oka. Aby uniknąć tej sytuacji, to jest bardzo ważne, aby znać pierwotną przyczynę, prowokując problem. Z drugiej strony, jeśli diagnoza choroby nie jest jeszcze uniknąć, powinno być obowiązkowe, aby wiedzieć , jak leczyć jęczmień u dzieci. W tym artykule postaramy się udzielić najbardziej szczegółową odpowiedź na wszystkie te pytania.

Głównymi powodami

Lekarze dzisiaj wyróżnić kilka podstawowych przyczyn, które doprowadziły do rozwoju tego problemu. Czasem wystarczy trzeć oczu brudnymi rękami, a następnego dnia w oku pojawia się niewielki obrzęk. Jednak nie jest to jedyny czynnik, dzięki któremu istnieje jęczmień u dzieci. Gładka powstawanie choroby do pewnego stopnia i przyczyniają się w znacznym stopniu osłabiony system odpornościowy, a także najczęstszą hipotermii.

W jaki sposób choroba?

objawy:

  • zaczerwienienie wieku ;
  • ból głowy;
  • obrzęk;
  • świąd;
  • nieznaczny wzrost temperatury ciała.

progresji choroby

Jako specjaliści, roszczenie jęczmień u dzieci zazwyczaj rozwija się w szybkim tempie. Dosłownie na drugi dzień, istnieją już podstawowe objawy opisane powyżej, a także niewielki żółtawy guz na wieku. W ciągu pięciu dni łamie, a stamtąd zaczyna sączyć lepką ciecz – ropa. W tym czasie rodzice powinni być zobowiązani do monitorowania higieny rąk dzieci, gdyż jest to możliwe do przeprowadzenia infekcji, która z kolei zaostrzyć chorobę.

jęczmień leczenie u dzieci. Profesjonalne doradztwo

Przede wszystkim należy zauważyć, że nastąpił wstrząs w żadnym wypadku być sztucznie ściśnięte, ponieważ może to prowadzić do bardzo poważnych powikłań. Również nie zaleca się stosowania ciepła do dotkniętego obszaru oka. Najlepszym rozwiązaniem jest, aby szukać pomocy u specjalisty. Lekarz przepisze po inspekcji i kontroli wzrokowej indywidualnego leczenia w zależności od wskaźników zdrowia dziecka. Należy zauważyć, że podobne środki terapeutyczne są najczęściej używane. Na przykład, w leczeniu jęczmienia w-letniego dziecka, powołany specjalny krople do oczu (20% „Albucidum”) i tetracykliny 1% maść. Ten ostatni jest konieczne, aby leżał z tyłu powieki trzy razy dziennie, tak długo, jak choroba nie całkowicie znika. Jeśli nie jesteś w stanie natychmiast skonsultować się z lekarzem, można spalić powiekę lekko alkoholem, jodu lub zieleń brylantowa. Weź bawełniany wacik i zanurzyć ją w cieczy, a następnie delikatnie prizhgite zapalenie miejsce. W tym przypadku należy zachować szczególną ostrożność z małymi dziećmi do alkoholu lub jodu przypadkowo trafiony w samo oko. Zdaniem ekspertów, we wczesnych stadiach często jest to wystarczające, z zastrzeżeniem zasad pierwszeństwa higienicznych do choroby nie kontynuować dalszy rozwój. Bądź zdrowy!