148 Shares 5350 views

Jezioro Uchum Krasnojarsk Territory

Czy kiedykolwiek słyszał o takiej wspaniałej lokalizacji, co Lake Uchum? A może masz nawet czasu, żeby tam pojechać? Najprawdopodobniej odpowiedź To będzie ujemny na oba pytania. Niestety, dzisiaj jezioro Uchum znane tylko w wąskich kręgach turystów. Większość turystów wciąż wolą spędzać czas na mody Morza Czarnego, gdyby nie zagraniczne ośrodki.

ogólny opis

W górskiej dolinie krawędź Krasnojarsk jest wspaniałym naturalnym obszarze – jezioro Uchum że ma gorzki-słony wodę i błoto lecznicze szlam. Źródło otaczają niskie góry. Wiele wieków temu uchumskoy błocie traktowane z różnych chorób. W XIX wieku nie zostało otwarte centrum medyczne i ośrodkiem uzdrowiskowym o nazwie „Jezioro Uchum” został utworzony w 1925 roku

lokalizacja

Ten wspaniały naturalny obszar położony w północno-zachodniej części północno-Minusinsk Kryzysu. Geograficznie znajduje się około 400 m nad poziomem morza. Ci, którzy chcą odwiedzić ten ośrodek, jest to niezbędne do podróży na dowolnym środkiem transportu jest tylko 13 km na południe od miasta Użur.

Ci, którzy chcą odpocząć i wyleczyć codziennie oferuje kilka sposobów, aby dostać się do miejsca docelowego: od Krasnojarska, Aczyńsk lub Abakan. Warto wspomnieć, że jezioro jest stale autobusy i pociąg. Jednak ta ostatnia zajmie Ci tylko do najbliższej stacji, a droga do przodu, około 16 km, będą musiały być wykonane przez autobus.

Jezioro Uchum Krasnojarsk: niesamowity charakter regionu

Przede wszystkim należy zauważyć, że zbiornik może również przechwałki jego całkowicie niezwykłym owalnym kształcie powierzchni wody jest trochę więcej niż 4 metrów kwadratowych. km.

Eksperci podkreślają, piasek i detrytusu, lekko zapchana na wschodnim wybrzeżu, płytkie, co jest na górze piasku, dno posiadające powszechnie muł. Największą głębokość 6,5 m.

Uchum Lake (mapa obszaru jedynie po raz kolejny potwierdza to stwierdzenie) znajduje się w cudownej dolinie, składający się z skalistych zboczach, ponurym nagiej skale, mieszanych liściastych, sosnowych, brzozowych lasów i obszarów stepowych. Na południu i północy doliny wzrosła powyżej wiatrochronnych powierzchni Ziemi. I dzięki obfitości rozwijanej deszczu tutaj tworzy się bujne i dość zróżnicowane w ich skład pokrywy trawiastej. Jezioro Uchum uzupełniane spływu wód i wytrącania.

Chociaż to miejsce od czasów starożytnych znane ze swoich właściwości leczniczych, lekarze pierwszy zauważył go uwagę tylko w 1892 Wtedy to odkryli lecznicze właściwości jeziora nie tylko wodę mineralną, ale także błoto, w ramach której zawiera siarkowodór. Wszystkie wyniki zostały potwierdzone naukowo i sklasyfikowane.

Ponadto dzisiejszy ośrodek „Jezioro Uchum” ma dwa źródła wód mineralnych. Starają się nie tu tylko mieszkańcom, ale także gości z bliska, a nawet za granicą.

Uzdrowienie wakacje w Lake Uchum

Ze względu na położenie zbiornika w górskiej dolinie utworzonej tu szczególny klimat. Zdaniem ekspertów, dzisiaj jezioro posiada unikalne właściwości lecznicze. Jest w stanie uzdrowić ciało ludzkie, nie tylko ze względu na wodę mineralną, ale jezioro i naturalne błoto. Nawiasem mówiąc, nie każdy wie, że woda daleko od źródeł części południowo-wschodnich i południowych dawna nazywany jest rodzajem „lokalnego instalatora”.

Niesamowite właściwości miejscowej błocie

Błoto jezioro dzisiaj – integralnym i ważnym czynnikiem lecznicza w ośrodku. Ich cechy lecznicze odkryto pod koniec 19 w. W trakcie prowadzonych przez ekspertów i naukowców pełną diagnozę jeziora ze swoich właściwości leczniczych. Należy zwrócić uwagę, że na całym obwodzie pojemności przestrzeni wodnej osadów błota różna. W centrum jest największym i zmniejszając głębokość jest mniejsza. W południowej stronie jeziora błota w ogóle.

Takie osady o złożonym składzie chemicznym ma ostry zapach siarkowodoru, czarny kolor i jednolitego wyglądu. Dotykać ich aksamitny miękki i tłustej, bez trudności przyłożonej do ciała i są łatwo zmyć.

W mułu, a rzeczywisty siarkowodoru są obecne:

 • węglan wapnia;
 • siarczan wapnia ;
 • sodu;
 • chlorek sodu;
 • magnez;
 • żelaza;
 • miedzi;
 • manganu;
 • prowadzić;
 • tytanu;
 • wanad;
 • szereg innych pierwiastków śladowych.

Naukowcy i lekarze mówią, że większość z nich lecznicze błoto dolnej warstwie środkowej części zbiornika. Najstarszego mułu o wysokiej pojemności cieplnej, hydrofilowość i zdolności do zatrzymywania ciepła, który wykazuje silne działanie pobudzające.

Całkowite rezerwy z błotem leczniczym są około pięć milionów metrów sześciennych. Syberyjskie lekarze zrównać do tej samej lokalnej depozytów brud wybrzeże Morza Czarnego.

Eksperci jednogłośnie zidentyfikowany jako wysoce skuteczny ośrodek spa i centrum błota do leczenia chorób układu nerwowego, układu pokarmowego, układu mięśniowo-szkieletowego i innych. itd. Dlatego ośrodek zdrowia znajduje się tutaj „Jezioro Uchum.” – ośrodek, który został z powodzeniem funkcjonuje przez cały rok.

Co można zobaczyć

Jezioro Uchum naturalnie chroniony przed zachodnim wiatrem ze względu na obecność wysokich grzbietów, co gwarantuje obecność tutaj szczególnych cech mikroklimatycznych. W lecie ośrodek spokojne, gorąco i parno. Nocą, dolina chłodzi, krople rosy, a obszar jest wypełniona orzeźwiającym mgły.

Wczasowicze lubią spędzać wolny czas, powoli spacery po okolicy. Wielu śmie wejść na Mount Beacon. Na wierzchu układa się dwie ścieżki: pierwszy – krótkie, ale trudne (skaliste i strome), drugi – długa, ale płytka.

Szczyt góry – 340 metrów nad jeziorem. Oferuje on piękny widok samego stawu, wsi, budynków medycznych, jezioro doliny. Jezioro Uchum, których zdjęcia zostały przedstawione w artykule, jest naprawdę bardzo piękne.

Jednak należy zauważyć, że wody lecznicze tego naturalnego źródła, jak również inne podobne, pilnie potrzebują bezpieczeństwa, czystości, utrzymanie równowagi wodnej i trybu naturalnego istnienia. Plus, obszar ośrodek jest konieczne dla poprawy i doprowadzić do wyższego poziomu komfortu.

Zwłaszcza dziki rekreacji

Istnieje dużo turystów, co czyni go nie tylko pozwoleń. Turyści dostać się do jeziora, zarówno samodzielnie, jak i przez Shuttle – pociągach i autobusach. Stacja kolejowa Uchum położony w odległości 16 km od ośrodka.

Hotele zlokalizowane głównie na północnym brzegu jeziora, u podnóża pasma górskiego. Nie bez zabudowy Powierzchnia 200 m posiadające dogodne plaże i podjazdów, parkingów i bezpieczny transport, a zatem spalinach.

W lecie i ciepłe jesienne dni na temat okolicy ustalonych campingów. Są w stanie pomieścić ponad 1000 osób. Wszystkie z nich można odebrać samoleczenie. Organizowane są proste kąpiele błotne, ale największą popularnością kąpiel w ciepłej wodzie jeziora.

Niestety, nie ma odwiedzających w tym czasie żadnej infrastruktury. Wszystko czego potrzebujesz byli nosić samemu, albo znajdują się w miejscowości w pobliżu ośrodka, który jest znacznie wzrosła i powodziło w ciągu ostatniej dekady. Reszta domu zabierze wodę mineralną, która tutaj ma ciągły od otworu.

Odpoczynek w sanatorium na jeziorze

Jezioro Uchum, pomimo stosunkowo małych rozmiarów – 4 km długości i 2 szerokości – to ogromny magazyn leków naturalnych i wygrać wiele rodzajów chorób może pomóc doświadczonego personelu medycznego w uzdrowisku.

Obiekt posiada 4 budynków mieszkalnych z 600 miejscami, budynek medycznych, restauracja, jadalnia i sala VIP. Od pierwszego korpusu w jadalni i budynku medycznej można dojechać pięknie wyposażoną przejścia Winterized. Na 1. piętrze pokoje są dwuosobowe, a druga i trzecia zajmują pojedyncze pokoje z podwójnymi łóżkami. Jedzenie w restauracji jest zorganizowane i dostępne w formie bufetu.

Dla wózkowiczów całym ośrodku są wyposażone w specjalne rampy. A dla pacjentów z rannych kręgosłupa w ośrodku oferuje pokoje ze specjalnymi wielofunkcyjnych łóżek. Klinika wyposażona jest w specjalistyczny sprzęt do obsługi różnych kategorii osób niepełnosprawnych.

W drugim przypadku istnieją dwa-pokojowe apartamenty z sypialnią, salonem i łazienką.

Jak dostać się do miejsca docelowego

Przez sanatorium codziennie z Krasnojarska do 10.20 autobus numer 573 lotu „- Krasnojarsk Uchum”, na 8.40 i 19.00 – autobus nr 571 – „Krasnojarsku. Lance” F / A Stacja codziennie i w odstępie kilku godzin zrobić pięć lotów prywatnym mikrobusem.