311 Shares 8735 views

Jabłoń Moskwa później: opis odmiany, zdjęcia, opinie

Te popularne jabłko w umiarkowanych szerokościach geograficznych, w środkowej strefie naszego kraju. Różnorodność jabłkowego Moskwie później hardy, nie powoduje problemów w opiece nad innym okresem przechowywania. Drewno jest odporny na głównych chorób – parcha jabłoni.

Moskwa później – jabłko, których ujawnienie stały się dostępne dla rolników w 1961 r. Różnorodność dotyczy doboru Uniwersytetu Moskiewskiego. M. V. Lomonosova. Został przyjęty na skrzyżowaniu dwóch znanych odmian – sygnał Północnej i nowego Browna. Jego autorem był S. I. Isajew. W 2001 roku został strefowego.

Jabłoń Moskwa później: opis odmiany

Jest to przedstawiciel późnych odmian (zima) dojrzewania. Pierwsze owoce mogą być zbierane pod koniec września lub na początku października. Różnią się one wyjątkowo dobre zachowanie jakości. Z należytą starannością zachowane w idealnym stanie przed zbiorami przyszłorocznych zbiorów. Zaleca się, aby przechowywać je w piwnice, w temperaturze od +2 do + 6 ° C, Należy unikać gwałtownych zmian temperatury.

Jabłoń Moskwa później jest zapylających. Jej zapylaczy są następujące odmiany:

 • Vityaz.
 • Sinap.
 • Orłowski.
 • Bogatyr.
 • Moskwa zima.

Dziś jabłko Moskwa później rozprowadzane w regionie centralnym, w sąsiednich regionach. Wraz z sukcesem tej odmiany uprawia się na Białorusi i Ukrainie.

drewno

Moskwa później – jabłko, zdjęcie, które mamy umieścić w tym artykule odnosi się do energicznych i drzew. W młodym wieku korona szeroko piramidalny kształt, ale z wiekiem zmienia się szeroko. Liście na gałęziach znajdują się dość rzadko. Kora pnia i głównych gałęzi pomalowane w zielono-szary kolor. Szkieletowe gałęzie charakterystyczne są umieszczone ukośnie w pozycji pionowej.

oddziałów

Pędy okrągły w przekroju poprzecznym, prosty, z silnym pokwitania, malowane w kolorze brązowym. Lekko wypukłe plamki na pędach są częste. Międzywęźla krótkie.

listowie

Duże, jajowate lub eliptyczne kształty. Krawędzie są postrzępione ząbkowany-karbowane, końcówki – zaostrzone. ogonki Baranki krótkie, jednolicie kolorowe wzdłuż jego długości.

Opis owoców

Owoce jabłko Moskwa później, opis, zdjęcia, które mogą być widoczne we wszystkich podręcznikach dotyczących ogrodnictwa, średnich lub dużych rozmiarów. Jedno jabłko waży średnio stu i 65 gramów, ale często owoc osiąga wagę 210-235 gramów. Są wyrównane z zaokrąglonymi stożkowy kształt i gładką powierzchnię.

Przez czas odpinane owoce dojrzałości pomalowane w zielono-żółty kolor, zabarwienie powłoka jest dość słaby – miękki różowy rumieniec położony na słonecznej stronie. Gdy konsument dojrzałe jabłka objęte złoty żółty skórka. Podskórne punkt mało dostrzegalne: są małe, malowane w kolorze zielonym.

średnia grubość łodygi, wystarczy ustawić krótki. Szerokość lejka i średniej głębokości. Spodek średniej głębokości i wystarczająco szeroki. Podchashechnaya krótki odcinek rury różni się w zależności od formy – szeroki kształcie lejka z komorą nasion nieco uchylone. Nasiona są średniej wielkości, okrągłe, w kolorze brązowym.

walory smakowo

Jabłoń Moskwa później (opis, zdjęcia, opinie ogrodnicy sugerują ją) daje owoce z wyszukanym smakiem. Miąższ biały jabłka, o delikatnej strukturze, gęsty, bardzo soczyste i ma łagodny smak i przyjemny subtelny słodko-kwaśny smak, nieco pikantne.

skład chemiczny

Owoce jabłko Moskwa później obejmują:

 • Cukier – 9,29%;
 • Kwasy miareczkować – 0,94%, ale określonych granicach od 0,70 do 0,97%;
 • tanin – 55 mg / 100 g (dopuszczalnych granicach od 41 do 67 mg / 100 g);
 • Kwas askorbinowy – 8,8 mg na 100 g;
 • P czynne substancje – 0,15 mg na 100 g;
 • Pektyna – 8,7% suchej masy.

Owoce jabłko Moskwa później należą do uniwersalnego. Są one stosowane jako świeże i po ugotowaniu przetwarzanie.

produktywność

To ciekawe, że początkowo zakładano, że jabłko Moskwa później (zdjęcia można zobaczyć poniżej) zaczyna przynosić owoce w dziesiątym roku – w tym okresie, że daje swoje pierwsze owoce. Jednak później okazało się, że rośliny szybciej przynosić efekty – już w szóstym, siódmym roku. Zwykle dzieje się z tymi, które uzyskano poprzez rozmnożenia sadzonek.

Średnie ilości odprowadzanego do – 160 kg na drzewo lub 110 kwintalach na hektar.

sadzenie

Wybór sadzonkę, konieczne jest, aby zwrócić szczególną uwagę na stan młodego pnia drzewa. Jeśli jest on silnie zakrzywiona, to jest prawdopodobne, że psuje system korzeniowy, więc nie ma potrzeby, aby nabyć drzewko. Istnieje duża szansa, że nie będą akceptowane lub wzrośnie zdeformowane, co niewątpliwie wpłynie na jakość i ilość plonu.

Po nabyciu sadzonek, musi być skrócony do 80 cm, jeżeli przekracza on te parametry. Jeśli korzenie są krótsze niż 40 centymetrów, drzewa wycina się jeszcze bardziej, ponieważ małe korzenie nie zapewniają wystarczająco koronę z wilgoci i składników odżywczych.

Przed sadzeniem korzenie rozsady dobrze wyprostować, usuń wszystkie uszkodzone części należy zdezynfekować miejsce skoku cięcia w ogrodzie. Jeśli korzenie drzew są zbyt suche, moczyć przez noc w wodzie drzewko, w tym przypadku, roślina szybciej i lepiej przyzwyczaić.

Jabłko Moskwa później potrzebuje dobrego warstwę drenażową. Dig sadzenie wielkość otworu 70h70h70 cm, umieszczone na dnie drenaż. Jak to jest powszechnie stosowane bloczki, pokruszona cegła, gont. Podkład do sadzenia być podzielona na dwie warstwy: górną i dolną. Na spodzie, przez dren, umieścić mieszaninę wyższych warstw i dodatków odżywczych. Mogą one służyć jako kompost, próchnicy. Nawóz nie jest zalecany do dodania do ogrodu dobrze.

Górna warstwa gleby dodano górną warstwę bez zanieczyszczeń. Jest to konieczne w celu młodzieńczych korzeni drzew nie jest w kontakcie z nawozem. Może to spowodować oparzenia korzenie. Mieszaninę gleby i nawozów należy utworzyć małą Hill, w którym jest umieszczony drzewko. Blisko jest potrzebne do prowadzenia kołka i, które wiążą się do pnia nie deformuje się pod ciężarem korony. Po posadzeniu drzew wylano dwa lub trzy wiadra wody.

pielęgnacja

Podlewanie – jeden z najważniejszych czynników w opiece nad Moskwą późno. Drzewa potrzebują obfitego systematyczne nawadnianie. Jest to szczególnie ważne w okresie kwitnienia i suche lata. Umieścić obok murawy drzewa lub dywan koniczyny – pomaga zachować niezbędną koncentrację wilgoci.

Dla Moskwy pod koniec bardzo ważnej rośliny uprawnej. To zachęca do wdrażania drzewie sił życiowych. Z tego powodu, w przyszłym roku po lądowaniu, przystąpić do tworzenia sztucznej korony. Skrócić pędy i młode pędy, które rosną w koronie lub oddziałów, które rozwijają się pod ostrym kątem.

Jeśli drzewko wyrósł we wczesnych latach życia, przed dotarciem ich szóstą rocznicę, kwiaty powinny być cięte. Ponadto wiosną wyciąć wszystkie zepsute, zgniłe oddziałów. Tam musi być przestrzegać czystości gleby. Ważny czas, aby pozbyć się chwastów, poluzować i chwastów.

Przydatne nawóz organiczny skoszonej trawy. Sprężyna musi paszy popiołu drzewnego, azotan mocznika.

Choroby i szkodniki

Poważna choroba – rak z jabłkiem. To może prowadzić do śmierci drzewa. Z pnia, gałęzi i korony pojawiają się zauważalne zgrubienie. Później te przyrosty rozwijać proces gnicia. Uszkodzenia są nie tylko otwarte, ale też zamknięte. W tym ostatnim przypadku peelingi korę. Nieleczony, uszkodzenie miejscu pojawia się czerwone obramowanie.

Jeśli choroba zostanie wykryta we wczesnym stadium, uszkodzone obszary lub rozmazany boiska ogrodzie lub Bordeaux cieczy. Uszkodzone gałęzie na spalenie na ogród.

mączniak

Choroba dotyka wszystkich żywotnych części drzewa. Jest to zauważalne głównie na liściach. Dla nich nie jest charakterystyczne białe plamy przypominające kurz lub mąkę. W bardziej zaawansowanych stadiach choroby staje się brązowa. Bez udzielania pomocy do drzewa, liście więdną, choroba dotyka wnętrza beczki.

Jak leczyć drzewa?

Uszkodzone części są wycięte i spalone z dala od ogrodu. leczonych „Topaz” lek w ilości od dwóch do dziesięciu mililitrów litrów wody z drewna. Ponadto, ugruntowane w tych przypadkach oznacza „szybko”. Roztwór przemyto drewna i post-owocowania dokładnie zwilżone płynem Bordeaux.

Dbać o jabłek odmian drzew, które nie wymagają wiele wysiłku. Jest to dość skromny, daje obfite plony, a owoce mają doskonały smak.

Jabłoń Moskwa później: Opinie ogrodników

Większość właścicieli w tej klasie uwierzyć, że zasadność tego jabłka obejmują: wysoką jakość konsumentów jabłek, zimotrwalosc i odporność na parcha. Gatunek nepriveredliv w zakresie pielęgniarstwa. Wielu ogrodników są przyciągane, że owoce można przechowywać aż do następnych zbiorów, a także możliwość jeść owoce nie tylko w postaci świeżej. Z nich można gotować pachnący soki, dżemy, konfetyury. Wielu powie, że owoce tej odmiany są stosowane w żywności dietetycznej.

Według ogrodników, różnorodność istotnych braków nie ma, ale niektórzy właściciele uważają, że odmiany braki powinny obejmować tendencję do zagęszczania korony drzew, ale to nie jest zbyt poważna wada. Ten problem można rozwiązać bez większych trudności.