570 Shares 6322 views

Rozwój płodowy: główne etapy

Rozwój Natal od osoby – w okresie od powstania zygoty (zapłodnionego jaja) do narodzin pełni ukształtowanego płodu, który jest opłacalne poza macicą kobiet.

Okres ten nazywany jest antenatal. To trwa 280 dni. Wyróżnić następujące etapy rozwoju płodu:

• pierwszy okres – znamienny przez fragmentację zapłodnionego jaja, powstawania blastuli i jej wszczepiania do błony śluzowej macicy. Zapłodnienie fuzji gamet kobiet i mężczyzn, w której tworzy się zygoty z diploidalnej aparatu genetycznego. W tym przypadku płeć dziecka zależy od chromosomów plemnika, że zapłodnione jajo. Na przykład, jeśli zawiera chromosom X, a następnie, jeśli dziewczyna – to chłopiec. Początkowy etap rozdrabniania zachodzi w jajowodzie. Proces ten kończy się z mocowania wszczepienia zapłodnionych jaj w grubości warstwy śluzówki macicy, gdzie dalej przechodzi jego rozwoju;

• Okres embrionalny – tworzenie embrionu i fundamentem jego narządów wewnętrznych. Wewnątrzmacicznego płodu w tym etapie jest procesem gastrulacji, w której są utworzone trzy warstwy zarodkowych. Dodatkowo, wykazano posiadane (określone tkanki i narządy) histo- i organogenezy. Osiem tygodni zarodków już wagę około 4 g. Opisał cechy powstają rąk i nóg;

okres płodowy – towarzyszy dalszego wzrostu i rozwoju zarodka, który jest już znany jako owoc trzecim miesiącu ciąży. Jak pokazano na jądra kostnienia kości utworzonej skóra pokryta jest puch zaczyna się słyszeć bicie serca płodu, kobieta czuje jego ruchy. Płodowy rozwój w tym czasie charakteryzuje się intensywnymi procesach wzrostu i różnicowania tkanki.

Ostatnim etapem jest dostawa. Ich początek jest wywoływany przez uwalnianie hormonu oksytocyny, który jest produkowany przez przysadkę mózgową. Hormon ten stymuluje mięśnie macicy, co prowadzi do przekazania dziecka do miednicy i kanał rodny.

Należy stwierdzić, że rozwój płodu w macicy charakteryzuje pewnych krytycznych okresach, w których obserwuje się zarodków nadwrażliwości niekorzystnych czynników zewnętrznych. Pierwsze trzy miesiące ciąży, a także pracy, wymagają szczególnej uwagi na stan kobiety w ciąży. Pod wpływem w czasie negatywne czynniki środowiskowe zwiększają ryzyko różnych zaburzeń i deformacji, a także powikłań w trakcie lub po porodzie.

Należy również zauważyć, że rozwój płodu towarzyszy tworzeniu unikalnego narządu – łożysko, co pozwala mieć dzieci w łonie matki. Jest to istotny sposób przystosowania się do środowiska. Jego główną funkcją – udział w wymianie gazowej płodu, jej zaopatrzenia w substancje odżywcze i tlen, równie dobrze jak wydzielanie hormonów, które zapewniają prawidłowy przebieg ciąży.