372 Shares 8506 views

Poród bez bólu: czy to możliwe?

Każda kobieta w ciąży w sercu boi procesu narodzin. I nie jest to zaskakujące, ponieważ wielu przyjaciół i krewnych są zaangażowani powiedzieć bardzo szczegółowo, jak bolesne czas występowania małego człowieka przed światłem. Oczywiste jest, powstaje pytanie: Czy jest możliwe, poród bez bólu?

Naukowcy odkryli, że w rzeczywistości może rodzić bez przeżywa poważny dyskomfort. To wszystko zależy od stanu emocjonalnego mama i jej morale. Jest udowodnione, że jeśli kobieta jest naprawdę miło spotkać się z dzieckiem i nie może czekać na jego pojawienie się na światłach, a następnie proces będzie tylko praca skoncentrowana na celu spełnienie cenionych pragnień. Można to wytłumaczyć z naukowego punktu widzenia: w momencie podniecenia i radości są uwalniane do krwi endorfin. Ten hormon radości, pomaga zmniejszyć uczucie bólu. Tak więc odpowiedź na pytanie, jak rodzić bez bólu, banalne i proste. Musisz być zadowolony ze świadomości posiedzeń nadzwyczajnych z części siebie.

Oczywiście, tylko to nie wystarczy. Aby upewnić się urodzić bez bólu, trzeba starannie przygotować się do tego procesu. Konieczne jest, aby zbadać każdą scenę w celu poznania, czego się spodziewać i nie zgubić się w kluczowym momencie. Obecnie są tam wiele książek i artykułów w Internecie, pozwalające na pełną informację i być zrozumiały. Nie ma potrzeby, aby uniknąć specjalne kursy dla przyszłych matek. Pomagają przygotować nie tylko kobiety, ale także jej człowieka, zwłaszcza jeśli zdecydował się uczestniczyć w porodzie.

Odpowiednie ćwiczenia oddechowe pozwalają pracy poruszać bez bólu. Podczas skurcze często muszą oddychać, a nie krzyczeć, jak wiele zrobić. Jest to częsty błąd, który prowadzi do braku tlenu, a tym samym zwiększenia odczucia dyskomfortu. A w przerwach między skurczami powinno być możliwe na relaks, pozwalając organizmowi odpocząć i nabrać sił przed zezwoleniem innym napięciem. W tym momencie można słuchać zabawnych historyjek, aby odciągnąć od tego, co się dzieje. Każda sekunda, pomyśl o dziecko, a pamiętam, że kiedy krzyczę, ma trudne życie.

Jeśli ból ostry ból więcej ścieków, może ciepłą kąpiel, ponieważ woda redukuje nałóg bólu. Czuć w jakiej pozycji mniej zauważalne dyskomfort, i trzymać się go. Na przykład, wiele matek bardziej komfortowe podczas skurczów, aby poruszać się po sali. Najważniejsze, aby pamiętać, że jest to dozwolone do czasu, jeszcze nie wyjdzie wody. Obecność bliskiej osoby w tak trudnym okresie będzie wielkim wsparciem i pomaga przetrwać poród bez bólu i strachu. Wielu ekspertów doradza mężowie pozostać blisko swoich żon, jak to dalej uczynić je bliżej. Jednak dla ludzi to najsilniejszy stres. Odróżnić przypadki, w których mężowie raz pierwszy nie może przyjść do dziecka, a nawet więcej, aby wziąć go w ramiona. Jakiś czas później strach mija, a życie rodzinne jest taka sama.

W celu usunięcia bólu podczas porodu można wykonać delikatny masaż. Ugniatanie to szczególnie przydatne w dziedzinie kości miednicy i kręgosłupa szyjnego. Nie będzie źle przygotować specjalną muzykę relaksującą i wybór olejków eterycznych pomaga złagodzić stres. Lekarze sugerują inny sposób przełożenia poród bez bólu: za pomocą leków. Jednak metoda ta ma istotne wady. Naukowcy udowodnili, że efekt działania leków przeciwbólowych jest nie tylko zmniejszenie bólu imadle, ale również częściowa utrata matczynych uczuć do dziecka. Tak więc, młoda matka nie doświadczyć wszystkich emocji burzy ze spotkania z dzieckiem, jak to się dzieje u kobiet, które rodziły bez żadnej pomocy.

I pamiętać, że ból będzie zapomniana jak najszybciej wziąć ten mały cud na rękach. Wiele matek po zaledwie kilku godzin po urodzeniu rozpocząć planowanie drugiego dziecka.