537 Shares 987 views

Butakova piekarnik: Charakterystyka

To po prostu wydaje się, że pozostała daleko w przeszłości, podczas gdy pokoje są ogrzewane węglem lub drewnem opałowym. Znaczna część ludności Rosji i na Ukrainie są nadal pozbawione możliwości skorzystania z korzyści oferowanych przez gaz ziemny – gaz ziemny. Ci ludzie muszą zdecydować, jak ciepły pokój w zimnych porach roku, spędził minimum środków. Nie należy również zapominać o chałupników, które rozciągają się rurociąg do ich domków irracjonalnych, a mieszkańcy domków, którzy chcą odpocząć w tej łaźni, chętny, aby rozwiązać problem z najbardziej naturalny wytwarzają ciepło.

I raz jest zapotrzebowanie, propozycja nie trwa długo. Teraz branża oferuje całkowicie nowy typ urządzeń grzewczych na paliwo stałe – prof piekarnik Butakova oraz alternatywne rozwiązania oparte na zasadach generacji gazowej (powolne spalanie). Ich zastosowanie może znacząco zmniejszyć zużycie paliwa. Według twórców, niektóre modele mogą ogrzewać powietrze w pomieszczeniu w ciągu dnia tylko dwie zakładki.

Dziś będziemy rozmawiać o tym, co jest profesorem Butakova piekarnik. Ona naprawdę zasługuje na szczególną uwagę. Nie tylko dlatego, że piec Butakova, w porównaniu z tym samym „Breneranom” wygląda całkiem schludny, a modele z drzwiami szklanymi dać szczególny urok: blasku ognia taniec na ścianach, promieniowanie cieplne – nie dość psa, bujane fotele i dywan.

piekarnik Butakova

Projektowanie i tworzenie tego modelu – zasługa przemysłu krajowego. Ze względu na zwiększenie ilości rur konwekcyjnych, a ich włączenie do racjonalnej konstrukcji urządzenia, możliwe jest uzyskanie wysokiej wartości opałowej z każdej jednostki powierzchni grzewczej. Jest to zdecydowany plus. Ponadto, rura stanowi rurę Butakova wyjściowe do podłączenia rury spalin w górnej części obudowy. Pozwala to kondensatu (substancji smolistych), żywicę aromatyczną ogrzewany i przepływa z powrotem w piecu, a tym samym całkowitego spalenia.

Tak więc, rura Butakova pozbawiony jednej z głównych wad różnych „Bullerianov” i „-” Breneranov przepływu kondensatu ze zbiornika do tyłu. Warto również zauważyć kolejne piece cechą marki – obecność wymiennym rusztem.

braki

Jednak to rozwiązanie ma wadę – trudności w czyszczeniu. Aby uzyskać dostęp do wewnętrznej ściany rury, konieczne jest, aby wchodzić na dachu i przeprowadzania konserwacji na górze. I jeśli system jest wyposażony powrót zakrętów, to znacznie komplikuje. W zasadzie, niektóre postawiła sobie piec na specjalnym cokole, który może być łatwo pominięte jeśli jest to konieczne, a tym samym odłączenie rury w pokoju.

Wewnętrzny system rur polega na ich umieszczenie w tej samej (paliwo płomień) pieca Teoretycznie poprawia sprawność przenoszenia ciepła. Jednakże, nie jest godne wada: na ścianach samego pieca silnie ogrzewane, biorąc pod uwagę materiał metalowy jest dokładnie zgodna z przepisami wykorzystaniu takiego urządzenia (na przykład, piec z cegieł mogą być pozostawione bez dozoru, bez obaw o bezpieczeństwo przeciwpożarowe).