435 Shares 4682 views

Skład – co to jest? Toster lub pieczenia – co za różnica?

Urządzenia elektryczne są integralną częścią naszego współczesnego życia. Niektórzy z nas używa na co dzień, a drugi od czasu do czasu, ale są dobrymi pomocnikami w kuchni. Do jednego z tych zespołów i dotyczy palarni. To urządzenie jest zasilane prądem elektrycznym i jest wyposażony w funkcje piekarnika.

Co to jest lista?

Skład – jest taka sama jak w piekarniku, ale to jest bardziej zwarty opcje. Nadaje się do małych kuchni, gdzie nie ma możliwości umieszczenia piekarnika.

Palaczy w poszczególnych jednostkach objętości, siły i funkcji, która jest uzależniona wyłącznie od wybranego modelu. Jedna jednostka tylko pozwala podgrzać jedzenie, za pomocą innego modelu możliwe jest przygotowanie pełnej gorący posiłek.

Skład – to wielofunkcyjne urządzenie, które może zastąpić kilka urządzeń kuchennych. Może być używany jak toster, aerogrill, piekarnik lub kuchenka mikrofalowa. Różnorodność funkcji pozwala upiec mięso lub ryby, piec ciasta, smażyć chleb do tostów, rozmrażania i odgrzewania jedzenia.

Zasada działania

Urządzenie posiada podobieństwo do mikrofali. Ma kształt prostokąta z przezroczystego drzwi z uchwytem. Wewnętrznie, jego wyposażenie przypomina toster. W przypadku gdy produkty są umieszczane na specjalnej siatki, położony w centrum miasta. Od cech technicznych zbliżonych do piekarnika pieczenia. Wewnątrz urządzenia istnieje kilka grzejniki elektryczne, ale nie kanały, które jest, w kuchence mikrofalowej.

Urządzenie to może zawierać od 1 do 4 kwarcowego PETN. Najpopularniejszymi modelami Roasters mają dwa elementy grzejne, na górze i na dole. Po włączeniu urządzenia do elementów grzejnych zaczynają się nagrzewać, a jej ciepło jest stosowane do naczynia. W działaniu, tylko górne grzejnik jest włączony aerogrill trybu i dolna podgrzewać produkty spożywcze w eksploatacji. Gdy dwa grzejniki z pieczonych wyrobów mącznych, produkty pieczone.

Wszystkie nowoczesne modele Roasters posiada termostat, który pozwala na utrzymanie pożądanych warunków temperatury wewnątrz pieca. Jest timer, który wystawiać czas gotowania. Temperatura gotowania może być w zakresie od 60 do 290 ° C,

Obsługi tej maszyny nie różni złożoność. Konieczne jest jedynie, aby ustawić przełączniki na żądane opcje. Podczas procesu roboczego, danie piekarnik i oświetlone widać na pierwszy rzut oka, które pozwala dodatkowo kontrolować cały proces gotowania.

Są to urządzenia o szpikulec do grilla, a także urządzeniami wyposażonymi w specjalne wentylatory, co pozwala dyżurów funkcjonować jako piec konwekcyjny.

Moc i wielkość urządzeń gospodarstwa domowego

Pieczenia – to urządzenie, które jest nie tylko ciekawe gadżety do kuchni, ale również niezbędnym narzędziem. Kluczową rolę w pracy urządzenia odgrywa swoją pojemność i objętość. Dane te są ze sobą powiązane. Pracować roster małej objętości wymaga mniej energii i odwrotnie, wysokie urządzenia zasilające, mają odpowiednią pojemność.

Najmniejsze palaczy są przeznaczone do 5-6 litrów. Robią senvichi, tosty i ogrzać się jedzenie w małych ilościach. Taka jednostka kuchnia ma pojemność 650 do 900 watów. Zaprojektowane dla pojedynczych ludzi, którzy nie martwić o gotowanie.

Jeśli potrzebna jest lista, aby zakończyć rodzinę, to jego wielkość musi być odpowiedni. Objętość najpotężniejszą jednostką 50 litrów, a jego pojemność 2000 watów. Przygotowuje prawie wszystko z pieczonego mięsa i ryb, kończąc pieczenia z grzankami i łatwego podgrzewania żywności. Posiada on wiele różnych funkcji.

Powlekanie wewnętrzne ściany urządzenia

Mini piekarniki różnią pokryte ściany, co jest emalii, stali nierdzewnej i bioceramiki. Materiały te są łatwe w pielęgnacji, a także pokrycia ścian nie wpływa na smak i jakość żywności. Tutaj konsumenci przy wyborze urządzenia, na podstawie osobistych preferencji.

Najważniejszym elementem, który naprawdę należy zwrócić uwagę na to grzejnik. To musi być zaawansowany i składają się z kwarcu, co znacznie poprawia i przyspiesza pracę.

funkcja kruszywo

Naczynie do gorących kanapek, jak inne modele posiadają mechaniczną panel z przełącznikami 2-3. Najpopularniejsze szafki kuchenne prowadzony na dwóch grzejników. Jest możliwe, aby uruchomić autonomiczne działanie elementów grzejnych. W trakcie pracy, dolna grzałka jest włączona łagodnego traktowania ogrzewania, aw operacji górnej roboty grillu. Jednoczesne działanie dwóch elementów cieplnych czyni dyżurów w piecu elektrycznym.

Przełącznik pozwala wybrać ustawienie temperatury do gotowania, a termostat utrzymuje reżim temperatury podczas procesu roboczego. Ogrzewanie żywności prowadzi się w temperaturze 60 ° C Do przygotowania posiłków pełnych konieczne jest ustawienie temperatury między 200-250 ° C, Najwyższa temperatura 280 ° C, ustawienia

Większość nowoczesnych palaczy są wyposażone w zegar. Urządzenia mają niską moc cykl 15 minut. W urządzeniach wielofunkcyjne czasowy ustawienie maksymalnego czasu 120 minut. Po jedzenie przejdzie cały cykl sygnał dźwiękowy, aby wskazać koniec procesu.

Nie paleniem kawy przy użyciu funkcji konwekcyjnego, w którym produkty są wdmuchiwane gorące powietrze. Nie tak powszechne, funkcja rozmrażania. Sposób ten jest zupełnie podobny do rozmrażania żywności w kuchence mikrofalowej.

Niektóre urządzenia mają tryb Booster do szybkiego gotowania i podgrzewania potraw. Po wybraniu tej opcji, mini piekarnik wydatkuje więcej energii niż podczas korzystania z innych funkcji.

Opcje roster

Opcje zaplanowany modele różna i zależy od ilości funkcji. Tak więc, zdejmowana metalowa krata mają prawie wszystkie modele. W zestawie z urządzeniem może zachować pieczenie jak klasyczny wygląd, a do wyrobu lasagne i pizzę. Zazwyczaj dołączone do dyżurów i suszarką do naczyń, który jest wygodny upiec kurczaka. Szpikulec tam wyposażony tacką do cieczy tłuszczu i inne, jak również specjalnego zasobnika miękiszu, który jest użyteczny w wytwarzaniu tosty.

Typy składy

Wszystkie palaczy w zależności od przeznaczenia dzieli się na pionowe i poziome. Pierwszym jest uważane za bardziej wygodne i ma więcej funkcji. Może on być stosowany do wytwarzania grilla, rusztu kurczaka lub shaurmu.

Więcej jednostek są podzielone według przeznaczenia i funkcjonalności. Są to urządzenia, które mogą zastąpić piekarnik elektryczny, i nie jest też palarnia do palenia kawy. Popularne w naszym zaplanowany czas, gofrownica, z którego można dokonywać nie tylko opłatkiem, ale także oryginalne kanapki. Dość rzadko otwarty modelu, gdzie po jednej stronie przygotowanej tosty, a na pozostałych podgrzewa jedzenia. Sprzedawane jednostki do wypieku ciast z grillem, a także do gotowania na parze żywności. Istnieją specjalne palarnie dla gorących kanapek i podgrzewania żywności. Są to najbardziej proste i mają minimalną liczbę funkcji.

Popularne modele

W tej chwili zakres palaczy zachwyca różnorodnością. Wśród marek budżet przeznaczony Vitek. Są to produkty o przyzwoitej jakości w bardzo przystępnej cenie. Ten klasyczny piec uniwersalny (VT-1270) za pomocą różnych ilości od 7 do 17 litrów. Niektóre modele (VT-1272 VT-1276) wyposażony w grill i mają pluć.

Rozsądna cena i mają pierwsze Scarlett Minipiekarnik. Pochodzenie oferuje paleniem kawy austriackiego zdolność produkcyjną z 6,6 do 16 litrów. Maksymalna moc wynosi 1100 W. modeli, zorganizować grilla i obserwować stoper. Urządzenia Scarlett nie są gorsze od swoich konkurentów i oferuje swoim klientom całą gamę palaczy (model SC-090, SC-092, SC-099) różnią się od siebie pod względem objętości, pojemności i konfiguracji.

Specjalna Smile popyt roster. Istnieją modele do pieczenia ciast (Smilers 3630), pojemność 1400 watów, pieczenia, gofrownica (Smilers 3631), który działa na 750 watów, nie ma Smile dyżurów do gotowania hamburgery, hot-dogi w cieście, gorące kanapki.

Wśród drogie marki piekarnik DeLonghi stoi. Ma wszystko, czego potrzebujesz: wysoką jakość, nowoczesne wzornictwo oraz obecność dodatkowych funkcji. Modele działają z dwóch grzejników kwarcowych posiada termostat i timer. Najmniejsza ilość zaplanowany o objętości 8,5 litra, najbardziej przestronne -28 litrów. Modele wyposażone w powłokę zapobiegającą przywieraniu.

Przy wyborze Minipiekarnik należy zwrócić uwagę na wielkość rodziny i przeznaczenie urządzenia. Kto potrzebuje rozgrzewki nie ma potrzeby płacić za dodatkowe funkcje. Dla zapalonych kucharzy dopasować drogich modeli wielofunkcyjnych.

Pieczenia na kawę

Maszyny do palenia kawy może być przemysłowy, lub dla gospodarstwa domowego. Są one podobne do siebie na podstawie ich pracy. Prażaku do palenia kawy składa się z elementu grzejnego bębna w ziarnach kawy i zasobnika będących odpadami. Jest zegar na nich, jak również otwarcie dla próbki kawy. Jednostka dla prasy pomaga kontrolować programowi Workflow go. Modele różnią się wydajnością i designu.

Przez popularnych marek palarni kawy obejmuje:

  • Freshroast. Istnieją urządzenia, jak stałej bębna i urządzenia z wirującym kolbie. Najmniejszy model prażenia około 60 gramów kawy. Jest to średni stopień pieczenia.
  • Hottop. Naczynie tej marki są wyposażone w oprogramowanie, a niektóre z nich mają pilota zdalnego sterowania. Sposób pracy jest krok po kroku śledzone. Smażone w jednym cyklu w zakresie od 250 do 500 gramów.
  • Gen. Produkuje bezgłośny i wysokiej jakości urządzeń, które leczą do 250 gramów ziarna do pracy. To pozwala uzyskać różne stopnie pieczenia.

Koszt tych urządzeń jest na tyle wysoka, cena idzie w górę do 130 tysięcy rubli, więc są one rzadko spotykane w urządzeniach domowych sklepu. Taki sprzęt kupiony w internecie, zakup na aukcji lub bezpośrednio od firm.

Różnice zaplanowany z tostera

Niektórzy kupujący nie rozumiem, co jest różnica z dyżurów tosterem. Toster – jest urządzeniem do gotowania kromki chleba. Ponadto, urządzenie pozwala na rozmrozić chleb, jeśli został zamrożony i podgrzać pyszne babeczki.

Jeśli urządzenie ma postać małego pieca i drzwi wyposażone w uchwyt, to pieczenia. Obejmuje on nie tylko funkcję tostera, ale również pomaga przygotować kanapki na ciepło, smażyć kiełbaski. Może być stosowany do wypieku ciast, ziaren kawy i piec pieczeń mięso, ryby i warzywa.

Naczynie do kanapek ma więcej zaawansowanych funkcji, w przeciwieństwie do tostera. Można wymienić grill elektryczny, gofrownica, toster, a czasami nawet kuchenkę mikrofalową.

Zasady opieki Roster

Piekarnik pieczenia należy oczyścić z tłuszczu i brudu po każdym użyciu, w przeciwnym razie odpady będą gromadzić przepływ pracy, który może spowodować dym i zapach. Przed przystąpieniem do czyszczenia urządzenia, musi być odłączony od gniazdka i ostudzić nieco. Łagodzenia siatki i pieczenia, przemyto gorącą wodą i detergentem.

Zewnętrzna strona zespołu przetrzeć wilgotną tkaniną z detergentem jako zanieczyszczeń. Wewnętrzna powierzchnia ściany traktuje się tak samo.
Nie mogą być oczyszczone, a jego szczegóły palarni ścierne metalowych szczotek i innych chemikaliów żrących, może to spowodować uszkodzenie powłoki.

Przechowywane i wykorzystywane w urządzeniu należy tylko w suchym pokoju z dodatnimi temperaturze co najmniej 5 ° C i wilgotności względnej powietrza przestrzeni około 80%.

koszt

Cena urządzenia waha się w dość szerokim zakresie cenowym. Najprostsze modele o małej pojemności można kupić w cenie tysiąca rubli. Mocniejsze urządzenia znanych firm są od 6000 rubli.

opinie konsumentów

Mówią, że jest doskonałym rozwiązaniem dla małych i urządzenia kuchenne – palarnia, opinie. Jest doceniana przez ludzi, którzy mają rozmiary pokoju nie są dopuszczone do ustanowienia pełnej piekarnik. Według nich jednostka przygotowuje szybkie i smaczne. Naczynie do gorącej tosty tylko oszczędność na posiłek miłośników porannych.

Tacy klienci zauważyli, że urządzenie całkowicie zastępuje piekarnik. Posiada timer, kompaktowy. Może pracować w trzech trybach. Ma piękny nowoczesny design. Pozwala to osiągnąć pyszne chrupiące. Równomiernie podgrzewa chleb. Z odpowiednich dyszach uzyskuje się bardzo smaczne wafle, świnie kocami, ciasta i ciasta. Istnieje regulacja mocy i wskaźnik LED procesu roboczego.

Wśród niedogodności, które są głównie obserwowany w prostych i tanich modeli wyróżnić krótki kręgowego, słaby budowlanych (w modelach Irsit), małe wydajności i czasowych przez 15 minut.

Są ludzie, którzy nie lubią urządzenia. Wskazują oni, że kanapki są pieczone przez długi czas. Bad chleb tostowy. Osoby te nie były w stanie w pełni wykorzystać go.