505 Shares 4329 views

Tropical liana – Kobe. Sadzenie i pielęgnacja

Kobe (Cobaea) należy do rodzaju krzewów wysokich – Climbing lub przywiązania, bardzo pięknie kwitnących, urodzonego w tropikach Ameryki. W Rosji, uprawiane głównie dwa rodzaje kobei – z białych i fioletowych kwiatów, z często oba są używane jako jednoroczne pnącza. Ta tropikalna roślina nie przeżyje w naszym zimnym klimacie. Ale kiedy istnieje możliwość, aby przechowywać pojemnik z kłącza zimę w odpowiednim środowisku, Kobe, oczywiście, i tutaj – wieloletnia roślina, bardzo dekoracyjny i błyskawicznie rozszerza. Zestaw czterech-sześciu metrów łodygach pokrytych obficie liśćmi koronki pierzaste. Chwytne wąsy podnieść roślinę bardzo szybko do niesamowitej wysokości, pozostawiając na swojej drodze jasny zielony dywan. Vosmisantimetrovye piękne kwiaty dzwonek malowane są zielone z białym i fioletowym, dodając święta.

Kobe. Sadzenie i pielęgnacja

Większość ogrodników powiedzieć, że jest dobry w kultywowanie Kobe. Sadzenie i pielęgnacja, oczywiście, wymaga pewnych umiejętności i szacunku dla elementarnych technik rolniczych, ale nic się nie do zniesienia w nich nie ma. Najważniejsze – położenie słońca lub półcień, niewielkim płodnej dobrze nawożonej gleby, i bez nadmiernej wilgoci. Nadal muszą radzić sobie z mszycami i roztoczy, które cierpi z Kobe. Opieka, zgodzi się Pan, jest stosunkowo nie pracy, w porównaniu z innymi imigrantami z tropikalnych miejscach.

reprodukcja

Aby propagować tą roślinę można wegetatywnie jeśli sprężyna zachowane królewską roślinę. Kobei nasion przed sadzeniem należy zanurzyć w roztworze stymulator wzrostu, na przykład, ehpina. Zrób to najlepiej wczoraj. Najbardziej udany miesiąc na sianie – marzec, a dokładniej jego środku. Aby nie uszkodzić korzeni sadzonki w SZERMIERCE, lepiej co nasiona roślin w oddzielnej tulei folii, a zahamowanie wzrostu po transplantacji nie dzieje. Posypać nasiona na wierzchu gleby polutorasantimetrovym. Po tygodniu można spodziewać kiełkowania. Jeśli spełnione są wszystkie warunki agrotechniczne, wzrośnie do prawie pełnej wytrzymałości Kobe. Sadzenie i pielęgnacja zgodnie z zasadami – kluczowy wskaźnik kiełkowania roślin, które nie mogą pochwalić się dobrymi właściwościami w tym względzie. Pod koniec marca, sadzonki mogą być przeniesione do miseczek. Przed tej procedury powinny być podlewane, wdrażać folię ostrożnie i bez rozbijania grudkę ziemi, przenieść roślinę do nowej lokalizacji. Kiedy sadzonki elastyczne, a to trwa kilka dni, będą one twardnieją. Na przykład, w przeszklonym balkonem. Przed przejściem do sadzonek ogrodowych należy podlewać i nawozić kilka razy. W ciągu półtora tygodnia kobeyu musiał znowu przesadzają – tak szybko rośnie. Przez pewien czas przed przejściem do otwartych sadzonek naziemnych muszą rosnąć silny system korzeniowy, więc wyprowadzić z kubka w doniczkach chetyrohlitrovye, a jeszcze lepiej – w wiadrze. W dużej misce jak chwast rosnący Kobe! Sadzenie i pielęgnacja są wciąż dalekie od zakończona, a sadzonki nie są już umieszczone w wysokości loggię. Konieczne jest, aby związać je starannie, tak, że po przeniesieniu do ogrodu można łatwo zwinąć i zapakować winorośli. Na początku czerwca – czas lądowania – sadzenia otwór powinien być przygotowany wcześniej i wypełnić żyzną glebę. Sadzonki obficie podlewane i utrzymania zawalił winorośl, ostrożnie wyjąć grudkę ziemi i natychmiast położyć do stałego miejsca. Następnie należy zwolnić anten przewodu, który kobei były przywiązane się na balkonie, nie uszkadzając ich. Najprostszym sposobem, aby przeciąć przewód i ostrożnie wyciągnąć segmenty, a następnie podnieść lianki wspierać i bezpieczne. Kobe rośnie bardzo szybko, a jej pomóc w tym, konieczne jest nawozić nawozami gleby na przemian organicznych i mineralnych (co tydzień). I, oczywiście, woda! To kiedy Kobe lipca będzie gotowy do bloom. Uroczy widok! Ścienne fioletowe dzwonki (dzwonki są duże kwiaty z nazwa języka nie włącza). Nawet pojawiają się nasiona! Jednak nie mają naszej letniej dojrzeć.