837 Shares 5615 views

Charakter terytorium Krasnojarska i jego ochronie

Jest to drugi z obszarów podlegających Federacji Rosyjskiej, więc charakter terytorium Krasnojarska niezwykle zróżnicowane. Tutaj można zobaczyć niemal wszystko: klasyczny suchego stepu i tajgi i martwe arktyczną pustynię … W każdym innym regionie kraju nie ma takiego zestawu stref klimatycznych.

Natura i ekologia Terytorium Krasnojarska

Krasnojarsku regionu zajmuje około 13% terytorium Rosji. Na obu końcach graniczy z pasm górskich: gór Byrranga północ, Sayan i Ałatau Kuźniecki – na południu. Krawędź jest niezwykle bogata w różne minerały. W szczególności, jest ona zatężana ponad 90% niklu i platyny rezerw w kraju, około 40% rosyjskiego rezerw ołowiu i około 20% – złota.

Terytorium różni się klimatem kontynentalnym ostro. Reżim temperatury bardzo różne, jeżeli obszar Krasnojarsk jest daleko w kierunku południkowym. Na dalekiej północy temperaturach zimowych często osiągają -30 …- 35 stopni.

Charakter Krasnojarsku regionu jest bardzo bogata i woda. Tutaj biegnie jedna z największych rzek na świecie – Jeniseju – wraz z licznymi dopływami. Ponadto, wiele jezior w regionie i – ponad 320 tysięcy! Spośród nich największe i okolicach – Tajmyr, Keta, Pyasino, głęboki i Khantayskoye.

Pomimo faktu, że krawędź zamieszkałego słabym ciśnieniu człowieka na charakter jest tutaj bardzo wyczuwalny. Głównymi winowajcami niekorzystnych warunkach środowiskowych – wiele dużych przedsiębiorstw z metalurgii metali nieżelaznych i przemysłu wydobywczego, które są silnie zanieczyszczających. Trudno w to uwierzyć, ale w regionie liczy trzech milionów osób rocznie produkować 350 milionów ton odpadów. Liderzy w liczbie emisji do atmosfery i wody wewnętrzne trzech miastach: Norylsk, Krasnojarsk i Aczyńsk.

Flora i fauna

Krasnojarsku regionu – kraina lasów. Ponad 70% powierzchni pokrywają lasy, głównie iglastych. Typowymi przedstawicielami tych lasach jest modrzew (jedyny drzew iglastych, po cenach dumpingowych w okresie zimowym jego igieł), jodły, sosny, świerka i sosny syberyjskiej.

Flora, przyroda i zwierzęta terytorium Krasnojarska są uderzające dla jego niezwykłej różnorodności i bogactwa. 340 gatunków ptaków i 89 gatunków ssaków żyją tu, w tym sobole, lisy, gronostaje i karibu. W rzekach i jeziorach mają ponad 60 gatunków ryb, z których wielu wartości handlowej (jesiotr, jesiotra, etc.).

The Nature Conservancy Terytorium Krasnojarska

Bogactwo przyrody w regionie próbują zaoszczędzić, tworząc dużą liczbę obszarów i obiektów chronionych. Do tej pory nie ustalono 30 rezerwatów przyrody i 7 rezerwatów przyrody, z których najbardziej znanym jest Tunguska, Putoransky, Wielka Arctic Reserve, rezerwat „słupy”. Ponadto, 39 rezerwatów przyrody, które zostaną ustalone w najbliższej przyszłości.

pomniki przyrody na terytorium Krasnojarska jest również dobrze reprezentowane. Obecnie istnieje 51 takich obiektów w regionie. jezior to, klify, tereny rzeki, wodospady i wiele innych. Rozważmy najbardziej znanych i odwiedzanych pomników przyrody terytorium Krasnojarska.

stone Town

Charakter terytorium Krasnojarska zachwyci każdego turysty z jego wielkością i pięknem. Żywy dowód – pomnik przyrody Kamień miasto, położone na jednym z grzbietów zachodniej Sayan. Ten kolumnowych urwiska do 40 metrów, imponujące ze swoich nietypowych kształtach.

Istnieje około setki słupów. Na jednym z nich, który nazwał Strażnicę, znajduje się taras widokowy, z którego można podziwiać panoramę całej sumy w Stone Town. Niesamowity widok: kapryśny, jak człowiek w kolejce, wieżyczki wyłania się z gęstego lasu.

Stone Town – to raj dla wspinaczy. Dla nich organizowane tu ponad 60 tras o różnym stopniu trudności. Po skale kolumnowy kształt jest idealny do uprawiania tego sportu ekstremalnych.

Jezioro Oi

„Woda – to samo życie”, jak powiedział kiedyś Antoine de Saint Exupéry. Na terytorium Krasnojarska całą „morskie” niepowtarzalne i piękne cechy wody. Jednym z nich jest Jezioro Oi – hydrologiczny pomnik przyrody. Jest bardzo lubiany przez turystów ze względu na bliskość geograficzną – znajduje się tuż obok drogi.

Jezioro daje początek rzeka Oja – jeden z dopływów Jeniseju. Woda jest bardzo zimna, nawet w lecie, jego temperatura nie wzrosła powyżej 10 ° C. Wynika to z faktu, że jezioro Oi w górach – na około 1500 metrów.

Shindinsky Falls

Shindinsky (aka Chinzhebsky) Falls otrzymał status pomnika przyrody w 1987 roku. przelewał tutaj szczyt przypada w maju-czerwcu. Wodospad niezwykle piękny: potężny potok, on spada z 30-metrowym stromym półkę. Obiekt jest bardzo dobrze skomunikowane: bezpośrednio można dojechać samochodem. Jednak wędrówka do niego zajmie dużo więcej doświadczenia.

Shindinskogo szerokość wodospadu jest mniej niż dziesięć metrów. Znajduje się u podnóża malowniczej Moskwie Mountain, który też może zwyciężyć, jeśli jest to pożądane.

I wreszcie …

Charakter Krasnojarsku regionu jest bardzo zróżnicowane i różnorodne. Tutaj można zobaczyć dziewicze lasy, mroźnych arktycznych równiny, wysokie pasma górskie, skał i jezior, rzek i wodospadów. Bez wątpienia, i nawet pomimo ostrych problemów środowiskowych w regionie, rosyjska odważny krawędź zasługuje, by go odwiedzić.