869 Shares 5401 views

Kamera. Akcja! Usuń film Corporate!

Nie wiesz, jak podejść do prim szef produkcji z propozycją zagrać królową wampirów w gotyckim piłkę? Nie można sobie wyobrazić, szef departamentu, akkuratista i pedant w roli hartowanej recydywista z bronią w pogotowiu? Stereotypy są rozpadające się i współpracownicy ujawnia zupełnie inną stronę, kiedy przyjdzie do was – team building sztuka profesjonalny!

Być może najbardziej interesujący Format twórczy teambuilding – strzelanie film korporacyjny – powiedział nam Sergey Nikolaenko, dyrektor Petersburgu z 20-letnim doświadczeniem w branży, szef wydziału do produkcji filmów i gier korporacyjnych prezentacji Atelier CREDO decyzji korporacyjnych.

– Dlaczego musimy budowanie zespołu?

– Cóż, pewnie wiecie, że współcześni naukowcy – a szczególnie biegli w tej Brytyjska – dawna skazane na wymarcie pracowników biurowych. Pile studiów poświęcony jest „biały kołnierzyk”, które są pogrążone w dusznym biurze, patrząc na monitor komputera, są niezdrowe siedzący tryb życia, codziennie stress test i tak dalej. Ponury obraz, prawda? Myślę, częściowo w celu utrzymania iskrę życia w pracoholika biura, budowania zespołu, a pojawiły.

Co jest takiego twórczego budowania zespołu, który nie występuje w innych typach budowania zespołu?

– Wierzę, że kreatywność – jedyną aktywność w której objawia w pełni człowieka, a objawia się jego stosunek do innych ludzi. Gra jest ważniejsza bystry, zdolności przywódcze, reakcja, postęp fizyczny. Dlatego, na przykład, w sporcie konkurencja jest łatwo siedzieć za bardziej aktywną i przyczepności współpracowników. Widzę to jako mniej ekstremalnych budowania zespołu. Po tym wszystkim, w każdej firmie, a więc nie są liderami, którzy w jakiś sposób wciąż są aktywne, a nasze zadanie – zjednoczenie jak największej liczby osób, około jednej przyczyny. Proces twórczy udział wszystkich pracowników, a więc osoba, która jest zazwyczaj w cieniu na tursletah lub firmowych, istnieje szansa, by w końcu wyrazić siebie. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że prawie nikt nie przegap tej szansy.

– Były interesujące precedensy?

Oczywiście! Mamy małe cuda występują w każdym projekcie. Na przykład, o jeden poważny pani z księgowości, że ona mówiła, a niektóre nie. Domową ciotka siedziała szarej myszki w firmie przez około dziesięć lat! Czy ten samorodek, uroczą kobietą, która wie, jak nie mówić, że głośny i wyrazisty, ale nawet śpiewać i tańczyć! Usłyszał po jej pojawienie się na ekranie wywołał burzę oklasków na premierze filmu korporacyjnego, ona całkowicie zmienił – stał się interesujący się ubrać, uśmiech więcej, on ma fanów. Myślę, że korzyści z takiej firmy magicznej transformacji!

– Opowiedz nam o specyfice gry Corporate filmie?

– Filmowanie firmowe, mamy do czynienia z nie-aktorów. Jednak wyjście jest zawsze uzyskuje się jasne, śmieszne szorty. Jak to się dzieje? Faktem jest, że w trakcie pisania scenariusza, staramy się wybrać gatunki, które można napisać na nich rozpoznawalnych charakterystycznych typów. Nawet człowiek, który nigdy w życiu nie brać udziału w inicjatywie, jest interesujący i łatwy, aby przyzwyczaić się do sposobu proponowana kowboj, pionier czy rozbójnik. Nawiasem mówiąc, należy opracować oryginalny scenariusz – na podstawie znanych filmów lub bezpośrednio w firmie. Jeśli chodzi o gatunek, może to być horror o maniaków, indyjski lub meksykańskiej serii kinowej, western, fantazji o inwazji obcych, filmu niemego w stylu Charliego Chaplina, radzieckiego filmu propagandowego.

– Dlaczego praca rozpoczyna się w filmie korporacyjnej?

– Na początku, zawsze komunikować się ze spółką zarządzającą lub działu, który nadzoruje proces. Zazwyczaj jest to PR-specjalistów, menedżerów lub HR. W ogóle, niż z wielu pracowników będzie mógł mówić lepiej. Stopniowo wyłania psychologiczny portret firmy – od niego, a my później odpychane, pisząc skrypt. Wtedy dowiemy się, ile jest zjednoczona lub rozdarta zespół. Często ludzie, którzy pracują w różnych działach, nawet obcych do siebie. Następnie szukamy czegoś, co może zjednoczyć wszystkich pracowników w tym procesie. To może być ciekawy Oczywiście scenariusz. Na przykład, dla dużej firmy budowlanej kręciliśmy serial „Time Rescue” – szefowie wszystkich działów dokonały zespół, który w każdej serii wykonywanych jakąś ważną misję.

Jak jeszcze uda się włączyć pracowników biurowych do aktorów?

– Istnieją specjalne ćwiczenia i treningi. Na planie nie ma napięcia tam, odprężającej atmosferze. Stopniowo ludzie wyzwolonego, w procesie twórczym zaangażowany wszystkich – i tych, którzy nigdy nie uczestniczyli w skecze uniwersytecie lub w przygotowaniu świąt korporacyjnych. Zwłaszcza zabawa zawsze jest przemiana przed strzelaniną. Kostiumy, makijaż, rekwizyty – wszystko wykonane przez profesjonalistów. Wyobraź sobie jakąś Lubow Stepanovnu, delikatny pokorną kobietę działu personalnego. Po pół godzinie pracy z wizażystów i kredensy udało jej nie rozpoznać, nawet własnych dzieci – zamienia się w głowie klanu mafijnego, bohaterka indyjskiego miłości melodramatu lub jednej z żon sułtana w haremie.

– Jakie zadania przed umieszczeniem firmę przy zamawianiu kręcenia filmu korporacyjnego?

– Ogólnie rzecz biorąc, oczywiście, produkcja wytwórni filmowej korporacyjnej kupił urodziny, nowy rok lub zawodową wakacje. Ale zdarza się, że, na przykład, otworzył nowy kierunek, a obie firmy połączyły. Wtedy wszystko trzeba zapoznać się z wszystkich i zebrać zespół urósł nawet doprowadzić do integracyjne partnerów i najlepszych klientów. Lepszy sposób niż twórczego budowania zespołu, można sobie wyobrazić. Czasami prosi film podniósł prestiż firmy i towarów wytwarzanych w oczach pracowników. Zgodnie z tymi celami i opracowania scenariusza. Nie należy mylić z filmem prezentacji, że strzelamy zbyt – To nie jest film fabularny, a team building. Obraz Film Company usunięte na wystawy, do umieszczenia na stronie internetowej do prezentacji partnerów. Na przykład, po otrzymaniu zamówienia od Królestwa Tajlandii ambasady w Rosji i spółki „Thai Airways” – nakręcony film o seryjnym tym kraju, który jest następnie pokazany w telewizji regionalnej.

– Gdy film jest wykonany, co dzieje się dalej?

– Och, to osobny rozdział, nie mniej fascynujące niż filmowanie! Przed zainstalowaniem punktacji odbywa. Na tym etapie, jeśli robimy teledysk, praca porusza się w profesjonalnym studiu nagraniowym. Nawiasem mówiąc, nawet jeśli ktoś nie umie śpiewać, to łatwo naprawić przy pomocy zaawansowanych programów do obróbki dźwięku. Wtedy oczywiście przygotowujemy film do oglądania – jest zapisywana na dysku, czy menu, rozwijać projekt opakowania dla prezentów. Osobną pozycją w menu jest napisane film o filmie – najśmieszniejszych momentów strzelaniu zawsze powodować burzę emocji! Często bonusem są zdjęcia z fotografowania. Dobrze, że przychodzi po tego samego dnia, a raczej premiera wieczoru! Wyobraź sobie film korporacyjny mogą być różne. Najbardziej oczywistym i przyjemny sposób – zorganizować ceremonię nagród filmowych, aby zorganizować głosowanie na najlepszą pracę aktorki i najlepszego aktora dla tańca i śpiewu, nagrodę publiczności. Jest to korzystna spektakularne show, które potem przez długi czas, aby omówić pracowników Spółki w przerwie na lunch i na firmowe, rozmawiać o tym z przyjaciółmi i rodziną.

– Jaki jest koszt produkcji folii firmowej?

– Niektórzy nie mają ustaloną wartość, to jest zawsze inna. Wszystko zależy od liczby uczestników, liczba dni zdjęciowych, skąd w scenariuszu jest to film akcji, który jest niezbędny z rekwizytami. Optymalizacja budżetu naprawdę pomaga się szef załogi – jest to bardzo ważne, osoba, która negocjuje dzierżawy, kostiumy, dekoracje, nie tylko oszczędza pieniądze klientów, ale często sprawia, że niemożliwe staje się możliwe! Na przykład, dla dużej sieci sklepów kosmetycznych kręciliśmy 7 szorty i spędził fotografowania w najbardziej nieoczekiwanych miejscach – w muzeum sowieckiej w podziemiach pałacu, na lodołamacza. Prawdopodobnie niewielka firma o skromnych dochodach stać film korporacyjny strzelanie nie będzie, ale dla dużych firm to inwestycja w ich pracowników, partnerów i lojalnych klientów. To wydarzenie zgromadzi zespół i będzie pamiętany przez długi czas – dla doświadczeń emocjonalnych i wytrzymałości filmowania dadzą szanse na każdej imprezie!

– Jak myślisz, jaka przyszłość czeka twórczy team building na rynku?

– Myślę, że to wszystko pójdzie na fakt, że popularność twórczego budowania zespołu wzrośnie. Wiele firm po prostu nie są świadomi możliwości tego profesjonalnego kręcenia filmu, a nawet gier. Mamy klientów, którzy próbowali raz … i stają się stałymi klientami. Dla niektórych marek robiliśmy takich projektów więcej niż jeden raz i to nie tylko w Rosji, ale również z wyjazdem za granicę w ramach programów motywacyjnych, a także jednoczącej wydarzenia dla dealerów rozrzuconych w różnych miastach kraju. Mamy już wypracowane technologię więcej niż jeden raz, a my rozumiemy, że przegląd filmów korporacyjnych – doskonałą alternatywą dla tradycyjnych form budowania zespołu i partii dla pracowników. I perspektywy dla tego formatu wspaniałego!