648 Shares 4753 views

Czy możliwe jest leczenie przepukliny międzykręgowej środkami ludowymi?

Bardzo wiele dolegliwości bólowych z tyłu, których przyczyny mogą być wiele. Jedna z najczęstszych – zmiana dysków międzykręgowych, powodująca przepuklinę międzykręgową, zwłóknienie kości i inne nieprzyjemne choroby. Porozmawiamy o pierwszym z nich, często jest to traktowane przez niekonwencjonalne metody. Leczenie przepukliny międzykręgowej środkami ludowymi było warte dziesięciolecia, ale jest najbardziej skuteczne w połączeniu z tradycyjną medycyną.

Co to jest przepuklina międzykręgowa, przyczyny

Ta choroba jest konsekwencją przemieszczenia dysku międzykręgowego, co pociąga za sobą pęknięcie ścięgna. Główną przyczyną tego procesu jest nadmierne obciążenie kręgosłupa, na przykład stała siedząca pozycja, naruszenie postaw, zwyczaj podnoszenia ciężarów.

Symptomatics

Na samym początku choroby występują okresowe bóle pleców, czasami z lumbagiem. Z upływem czasu ból ciągle trwa, częstsze występowanie lumbagusa. Przepuklina może występować w różnych częściach pleców – w okolicy szyjnej, klatki piersiowej lub lędźwiowej. Każdy z nich ma swoje osobliwości. Przemieszczenie w okolicy szyjnej prowadzi do bólów głowy w okolicy ramion, zawrotów głowy, drętwienia palców, zmian ciśnienia krwi. Naruszenia w wydziale klatki piersiowej często towarzyszą skolioza. Krwotokowa przepuklina lędźwiowa (leczenie wszystkich rodzajów zmniejsza się do niemal tych samych środków) powoduje bóle kończyn dolnych – dolną nogę i stopę, w dolnej części pleców. Głupie palce u nogi nie mogą być głupie.

Leczenie przepuklin międzykręgowych medycyny ludowej

Korzeń komfory jest najskuteczniejszy w zwalczaniu tej choroby (inaczej – wszy, kości). Nalewki i maści zawierające tę roślinę mają właściwości przeciwbólowe i sprzyjają resorpcji przepukliny. Leczenie przepukliny międzykręgowej środków ludowych oznacza również stosowanie innych składników. Aby przygotować lekarstwa, potrzebujesz pół kilograma suchego korzenia komfrei, siedemdziesiąt gramów sosny sosnowej, wewnętrznego tłuszczu wieprzowego trzystu pięćdziesięciu gramów i pół szklanki wódki. Wytnij korzeń komina z mieleniem mięsa do stanu zboża, imbir trzyma go w łaźni wodnej, aż żywica się rozpłyna. Następnie należy stopić tłuszcz z wieprzowiny, a następnie wlać komfrey, gotować na wolnym ogniu przez około 40 minut, a następnie dodać sok. Po trzech czwartych godziny wlać wódkę. Musi być masą, która przypomina maść. Taka choroba, podobnie jak żyto międzykręgowe, tradycyjne leczenie, które oferujemy, wymaga systematycznego wykorzystywania funduszy, więc otrzymaną maść należy przetrzeć w miejsca miejsc bólu dwa razy dziennie, aż do całkowitego wyeliminowania objawów.

Inne metody

Leczenie przepukliny międzykręgowej środkami ludowymi to także fizykoterapia. Dobrze pomaga w bólach pleców – w basenie lub w naturalnym ciele wodnym. Ważne jest, aby woda nie była bardzo zimna – opuścić skrajne kąpiele w czasie, gdy jest się wyleczona. Umiarkowana aktywność fizyczna ogólnie wzmacnia mięśnie pleców i pomaga pozbyć się problemów z kręgosłupem. Zadbaj o siebie i bądź dobrze!