595 Shares 4367 views

Leczenie przeziębienia podczas ciąży

Podczas ciąży należy przyjmować leki z przeziębieniem , aby nie szkodzić dziecku. Oczywiście, najbardziej idealna opcja nie byłaby w ogóle chora, ale aby uniknąć chorób, szczególnie zimą, mało osób się uda. Nawet jeśli starasz się nie kontaktować ze światem zewnętrznym, wirus może zostać uzyskany dzięki jednemu z źle traktowanych członków rodziny.


Co więcej, zimne leczenie w czasie ciąży jest trudne, ponieważ czasami wirus może atakować od wewnątrz bez jakiejkolwiek zewnętrznej infekcji, ponieważ często nasiąkają w naszych komórkach na poziomie genetycznym i czekają na korzystną chwilę.

Kobieta w okresie ciąży jest bardzo podatna na jakiekolwiek zakażenia sezonowe. A jeśli weźmiesz jedną z nich, musisz działać ostrożnie i kompetentnie.

Leczenie przeziębienia podczas ciąży. Fitomateriały

     Podczas leczenia przeziębienia podczas ciąży należy pamiętać o jednej głównej regule – żadnej chemii! Ale to wcale nie oznacza, że trzeba opierać się na trawach, ponieważ niektóre z nich są jeszcze silniejsze i bardziej szkodliwe dla płodu niż leki.

     Ciąża powinna być świadoma, że leki zawierające nawet niewielką ilość alkoholu są bardzo szkodliwe dla płodu. Szczególnie szkodliwe dla płodu w nalewki immunostymulantów – żeń-szenia, lukrecji, echinacea, zamanichi, radiola rosea itp. Ponieważ te cewki zwiększają ciśnienie krwi, tętno wzrasta wraz z ich spożyciem, obciążenie serca matki oczekującej wzrasta iw rezultacie zwiększa się obciążenie układu naczyniowego dziecka. Serce płodu wykonuje ponad 200 uderzeń na minutę, a jeśli przyspieszysz tempo, możesz w końcu zawodzić i położyć kardiologiczne dolegliwości.

Wielką alternatywą dla wlewów immunostymulantów jest chrzan. Jest to wieloletnie, skuteczne i całkowicie nieszkodliwe lekarstwo na przeziębienie. Korzeń jest pocierany na drobny tarka, zmieszany z taką samą ilością granulowanego cukru i nalegał w ciepłym miejscu przez 12 godzin. Podanie infuzji powinno wynosić 1 łyżkę stołową. Może nawet co godzinę w czasie zimna.

Leczenie przeziębienia podczas ciąży. Wdychanie

      Aby ułatwić ogólny stan z zimną kobietą w ciąży pomoże inhalacji. Zaleca się oddychać gotowanym ziemniakiem w jednolitym, sody pitnej, należy dodać 1 łyżkę. Sage lub rumianek, liście dębu, czarna porzeczka, brzoza i eukaliptus. Warto też oddychać przez 10 minut nad surową pocieraną cebulą. Nadal można prowadzić inhalacje olejkami tymiankiem, różą dla psów, rumiankiem lub hyzopem. W gorącej wodzie dodać kilka kropli oleju i przykryć ręcznikiem, oddychać przez chwilę. Ale powinieneś być bardzo ostrożny, ponieważ często bardzo często występuje indywidualna nietolerancja wobec ziół i aromatycznych.

Leczenie przeziębienia podczas ciąży. Procedury termiczne

     Jeśli próbuje się leczyć wiele metod leczenia na zimno, dobrym rozwiązaniem w leczeniu przeziębienia może być suche plastry musztardy, które należy nanosić na nogi, nosząc wełniane skarpetki. Kiedy ciąża , nie możesz wstrząsnąć stopami , ale jeśli zamarzasz zimno w niskich temperaturach, na pewno musisz ogrzać nogi. Ta metoda powinna być stosowana nie tylko do przeziębienia, ale także do zapobiegania. Nie zaleca się jednak silnej gorącej wody. Mogą być pod ręką, które mogą podgrzać pod kranem na zimno kobiety w ciąży – jest to dobry środek do radzenia sobie z zimnym, chorej gardłem. Z pierwszych oznak zimna, należy nosić ciepłe ubrania, owinąć szyję szalikiem i iść do łóżka. Jeśli środki ocieplenia zostaną podjęte na czas, to z zimna na poranek i tam nie będzie śladu.

Leczenie przeziębienia podczas ciąży. Zapobieganie przeziębieniom

     Ograniczenie ryzyka wystąpienia przeziębienia podczas ciąży jest możliwe w przypadku podjęcia działań zapobiegawczych.  

1. W okresie wybuchu chorób sezonowych należy starać się unikać zatłoczonych miejsc publicznych.

2. Codzienny spacer na świeżym powietrzu. Często w lesie iw parku.

3. Wszyscy członkowie rodziny muszą przyjmować leki immunizujące, a także szczepienia przeciw grypie.

4. Jedzenie czosnku i cebuli.

5. Jeśli to możliwe, nie przechylaj się zbytnio.