733 Shares 2258 views

Mięso indyka: użyteczne właściwości i mikroelementy

Rzeczniczka białego indyka jest jedną z największych ras tego rodzaju, jej dom jest uważany za Stany Zjednoczone, gdzie został odkryty i hodowany po raz pierwszy. Nawet w czasach starożytnych Aztekowie wyhodowali tego ptaka, uzyskując mięso indycze, których użyteczne właściwości były znane od starożytności. W Hiszpanii zostało ono przywiezione w XVIII wieku, po czym zaczęło rosnąć w innych krajach: we Francji, Anglii, itd. Dorosły mężczyzna waży od 9 do 35 kg, waga samic jest znacznie mniejsza – od 4,5 do 11 kg. Cechy tego ptaka: silne nogi o dużej długości i masywny ogon. Na szyi i głowie ptaka – charakterystyczny "dekoracyjny" lub "koralowy", uformowany na skórze. Mężczyzna ma pewien typ dzioba: jego górna połowa ma masywny odrost zwisający w dół, jego długość może być zwiększona do piętnastu centymetrów. Kolor indyków i indyków: biały, czarny lub brązowy.

Obecnie szczególna popularność cieszy się mięsem z indyków, których użyteczne właściwości dowodzą czołowi eksperci. Jest szeroko stosowany w gotowaniu we wszystkich krajach świata. W Ameryce ptaki są uprawiane zgodnie z najbardziej zaawansowanymi technologiami. Mięso indyjskie jest czerwone. Kauczuk Północny z indyka, biały Moskwa, czarny Tikhoretsky, blady, biały szeroko rozwidlony, biało-biała Kaukaski Północy uprawiane są w Rosji. Ich mięso odznacza się ogromną ilością użytecznych mikroelementów, witamin, białek. Ten ptak zawiera dużo fosforu, prawie gorszego od produktów morskich, w tym ryb. Dzienna dostawa witaminy PP może "wypełnić" ciało przy użyciu mięsa indyczego. Użyteczne właściwości ptaków są niezaprzeczalne. W tym produkcie, trochę cholesterolu, więc może być podjęte z miażdżycą tętnic, zaburzenia metaboliczne.

Indyk jest bogaty w magnez, żelazo, selen, który pozwala zapobiec wielu chorobom, w tym groźnym. Jedząc posiłek z tego ptaka, każda osoba jest w stanie zapobiec wielu chorobom układu nerwowego, a także utrzymać skórę świeżą i młodą. Dzieci, osoby starsze i osoby cierpiące na alergie mogą bezpiecznie spożyć mięso indyków, których korzystne właściwości korzystnie wpływają na jego organizm. Ważny punkt: naczynie z takiego ptaka odnosi się do produktów hipoalergicznych. Turcja zawiera 12 gramów tłuszczu, 21,6 gramów białka, podczas gdy nie zawiera węglowodanów. Każdy początkujący kucharz ma możliwość gotowania mięsa indyczego, którego zawartość kalorii wynosi tylko 194 kcal.

Dziś niespodzianki gości i gospodarstw domowych na wiele sposobów gotowania potraw. Podczas korzystania z mięsa indyczego, właściwości użytkowe będą szczególnie widoczne. Pierś indyka może być nadziewana jagody, owoce, warzywa, itp. Boże Narodzenie stół w Ameryce jest niemożliwe do wyobrażenia bez upieczonego indyka, przygotowywane przez sposób wypchania i wypieku. Indyk najlepiej przygotowuje się w najprostszy sposób: pociąć tuszę na kawałki, gotować przez półtorej godziny. Można także marinować masłem, przyprawami, sokiem z cytryny i gotować z takiego półproduktu dowolnego typu naczynia. Aby usunąć (jeśli to konieczne) zapach pieczonego ptaka, przed wypiekiem należy umieścić imbir lub gałkę muszkatołową wewnątrz indyka.