753 Shares 4859 views

Aleksandr Mogilny – hokeista. Zdjęcie. biografia

Można dużo mówić o hokeju, dyskutować o jego zaletach i wadach, dopingować swojego ulubionego zespołu lub osoby do swoich ulubionych sportowców. Zwycięstwo i porażka w tym sporcie są źródłem silnych emocji zarówno dla zawodników i dla fanów. I medale olimpijskie, punkty i gole na mistrzostwach świata powodować uczucia, że czasem nie da się opisać i przekazać.

Do ludzi, którzy opuścili jasny ślad w historii hokeja świata, własnością i Aleksandr Mogilny. To jest dokładnie w przypadku, gdy sport jest nie tylko ulubionym hobby, rozrywka i pasja. Staje się całe życie danej osoby.

hokej biografia

Urodzony Aleksandr Gennadievich Mogilny w Chabarowsku 18 lutego 1969 r. Nawet od wczesnego wieku rodziców Sasha pomóc wstać na lodzie. Mieszka z rodzicami w południowej dzielnicy, był zbyt daleko podróżować w pierwszej dzielnicy, gdzie klub „Młodzież” został umieszczony. Trener Walerij Dementiewa widział w zdolności faceta do hokeja. Pomimo faktu, że wiek Sasha była dwa lata młodsza niż to jest określone, wstąpił chłopca w zespole.

W wieku piętnastu lat przeniósł się do pociągu w Moskwie na zaproszenie klubu sportowego CSKA. Pokazując dobre wyniki i dużo możliwości, facet nie pozostało niezauważone przez trenerów klubu. Wkrótce został zaproszony do gry w drużynie juniorów CSKA.

pierwsze wyniki

Już w 1988 roku, Grave – hokeista, który osiągnął wiek dziewiętnastu do nadzwyczajnych wyników w swojej pracy. W tej chwili on jest zaszczycony mistrzem sportu. W tym samym roku na Olimpiadzie w Calgary bramek zdobył Mogilny był decydujący w finałowym meczu z Kanadyjczykami. Ale Alexander do ostatniej chwili nie był pewien, co będzie się w głównej części zespołu olimpijskiego, choć określone w szkoleniu w pełni sił. Jednak, jak się później okazało, olimpiada, był pierwszy i ostatni raz.

W 1989 roku, facet był najlepszy napastnik młodzieży Pucharu Świata i trzykrotny mistrz Związku Radzieckiego, po raz kolejny udowadniając swój talent i charakter żelaza. Grób styl zmuszony świeże spojrzenie na całym świecie radzieckiego hokeja.

tło ucieczka

Pod koniec 1988 roku, Alaska w Anchorage podczas Mistrzostw Świata Młodzieży odbyło się spotkanie młodego hokeista z klubu trener-hodowcy „Buffalo Sabres” Don Luce. Podał swoją wizytówkę do Aleksandra, dodając, że tych numerów kontaktowych i może zostać osiągnięty w dowolnym momencie. To spotkanie przyczyniło się do późniejszych wydarzeń w życiu młodego hokeista.

Nawet na Olimpiadzie w Calgary Grave przyciągnęła uwagę pięknych bramek „Buffalo Sabres” zdobył gola i asysty. Klub opinie trenerzy zgodzili się co do faktu, że kilka radzieckie hokeiści są różne i nietypowe figurowe pokaż rzadkością, oryginalna gra. Ale jest tak poważna.

hokej uchodźca

W maju 1989 roku w Sztokholmie, koniec pięćdziesiątym trzecim świecie Hockey Championship odbywa się pod zwycięskich okrzyków na cześć radzieckiego reprezentacji. Cały zespół jest w dobrym nastroju spodziewać samolot, aby powrócić do Moskwy, gdzie urzędnicy otrzymał wezwanie o ucieczce Aleksandra Mogilnogo. Ta informacja brzmiała dla wszystkich jako bomba. Radosny powrót do domu był zepsuty. Trener Wiktor Tichonow nie od razu wierzyć wieści. Ale ostatnio, Sasha poprosił, aby pomóc mu mieszkanie w Moskwie, aby móc nosić narzeczonej i jej rodziców do stolicy. Jednak fakty pokazał inaczej. Dlatego trener i cały zespół był przekonany, że grób nie mógł oprzeć się kuszące sum pieniędzy, które zarabiają US NHL gwiazdy.

trudna decyzja

Znikają ze Sztokholmu, młodzi gracze nie od razu przystąpić do upragnionego „Buffalo Sabres”. Po tym wszystkim, jego działania i przyszłe życie w Stanach Zjednoczonych, klub musiał uzasadnić na prezydenta John Ziegler i imigracji władz National Hockey League.

Wpis Mogilno na terytorium kraju został tymczasowo rozwiązany. Dla stałego zezwolenia musiał przedstawić centrum imigracyjnej przekonujące powodów politycznych do ucieczki ze Związku Radzieckiego.

Z kolei National Hockey League Aleksandr Mogilny może reprezentować inną poważną przeszkodę w stosunkach z ZSRR przy zawieraniu umów z hokeistów.

We właściwym czasie, właściwe miejsce

W ciągu ostatnich kilku lat zespół US dokłada wszelkich starań w celu uzupełnienia jej szeregi obiecujących graczy ze Związku Radzieckiego. Czasami proces negocjacji trwała przez wiele lat. To doświadczyły takich jak hokeistów ZSRR Wiaczesław Fetisov, w negocjacjach z klubu, „diabłami”, Władimir Krutow Igor Larionov – za pomocą polecenia „Vancouver Canucks”. Pierwszy gracz, aby uzyskać pozwolenie na podróż i pracę w „Calgary Flames” był Sergei Pryakhin.

Mogilno, możemy powiedzieć, szczęście, bo jego lot był w czasie ocieplenia stosunków między organizacjami sportowymi Związku Radzieckiego i Stanów Zjednoczonych. Dlatego też, według obliczeń amerykańskich przedstawicieli, Man akcja nie powinna dać powody do niepokoju i żadnych komplikacji stosunków między obu krajów. Po tym wszystkim, decyzja o locie przenosi graczy, odpowiednio, a odpowiedzialność za ewentualne konsekwencje spocznie na nim chociaż.

Powodem ucieczki

Hokeista widział za granicą innych ważnych podstawy, a wszystkie negatywne aspekty, które zostały zgromadzone w prysznicu Sasha gier za okres w ZSRR wybuchła. Naturalnie, facet chciał normalnego życia ludzkiego, nie ściskać twarde kajdany.

Jednak na wniosku o wydanie zezwolenia na pracę oraz o azyl polityczny w Stanach Zjednoczonych Ameryki Aleksandr Mogilny nie zdecydował się natychmiast. Głównym bodźcem była wiadomość o przygotowaniu w sprawie karnej o dezercję z szeregów Armii Radzieckiej. A potem facet celowo postanowił zmienić swoją przyszłość.

Przedstawiciele klubu „Buffalo Sabres” Don Luce i Michael na koniec mistrzostw specjalnie przybył w Sztokholmie na spotkanie z Aleksandrem. Grave był w stanie lecieć do Nowego Jorku, a następnie w Buffalo, był w ciągu dwóch dni wszystkie niezbędne dokumenty zostały złożone. Potem musiał pokonać jedną z głównych przeszkód dla młodego człowieka – studium języka angielskiego.

National Hockey League po pewnym czasie, nadal obsługiwane umowy, „Buffalo Sabres” z młodym hokeista ze Związku Radzieckiego. Decyzja ta wpłynęła i dość pasywna reakcja sowieckiej federacji, która w tej historii i znaleźć swoje korzyści.

„Zdrajca” ojczyzna

W grobie się kontrakt z amerykańskim klubem, więc nigdy nie wrócił do domu, wbrew oczekiwaniom swych krewnych. I Związku Radzieckiego z tego powodu, w międzyczasie, rozpoczął niesamowitą skandal. Sasza był uważany niemal za zdrajcę, który nie uzasadnione zaufanie w nim umieszczone. Jego rodzice wyglądał w tym czasie w postaci „wrogów ludu”, a dom żyli lepiej niż ich syna w obcym kraju.

Jednak po pewnym czasie, pasja ustąpi. I grób stał się swego rodzaju pionierem w National Hockey League. W rzeczywistości, po jego wielu hokeistów ZSRR zaczął podróżować po drugiej stronie oceanu, a to zdarza się oficjalnymi kanałami i bez koloru politycznego.

Życie na emigracji

Sam fakt, że grób przybył do Ameryki nie superbohatera, ale zbiegiem, opowiada o swoim przyszłym życiu pikantne. O hokeista nie wyjdzie entuzjastyczne artykuły w gazetach i czasopismach, nie została zaproszona w różnych amerykańskich programach telewizyjnych. Nawet rozmowa z dziennikarzami dla niego nie była dostępna z powodu braku znajomości języka angielskiego i strachu przed agentami KGB. Dvad tsatiletny hokej, wychodzenia z domu, spalone wszelkie mosty, a życie było kontynuować.

Fil Hausli – obrońca „Szable” wziął pod swoje skrzydła młodego faceta. On bardziej niż jakiekolwiek inne uprzedzenia jak nieszczęśliwy wyglądał Grave. Hokeista bardzo często, kiedy cały zespół miał zabawy siedząc na ławce ze smutną miną. Po tym wszystkim, zawsze brakowało matkę.

Niemniej przezwyciężenia wielorakich przeszkód kulturowych i życiowych, w tym różnice między amerykańskim stylu hokeja gra Alexander znaleźć siłę, aby rozpocząć nowe życie.

Aleksandr Veliky

W późnych latach osiemdziesiątych, „Buffalo” był klub średniego szczebla. Hokeista był nieatrakcyjne i nie bardzo różne kombinacje przebiegły. Jako część graczy brakowało kompetentnych, profesjonalnych i znanych graczy.

Sasha stopniowo budować relacje z chłopakami z zespołu. Szczególnie płynnie przejść do gry, gdy Pet Lafonten pojawiła się w klubie. Grał świetnie i Grave. Na początku lat 90. para nazwany „dynamiczny duet”. Od momentu dołączenia Lafontaine ich wspólna praca przyniosła 39 bramek. Po sezonie 1992-1993 dzięki błyskotliwej pracy Grave „Buffalo” poważnie mówił o jako możliwego zwycięzcę Pucharu Stanleya.

W stosunkowo krótkim okresie czasu, Aleksander, który w Ameryce nazwano Wielkim, strzelił 76 bramek, wykonane z 51 biegów i dostał 127 punktów. Ponadto pięćdziesiąty podkładka je porzucono w meczu czterdzieści szóstego sezonu. Jednak nie mógł dostać się do klubu „50 bramek w 50 meczach”, który zawierał znanych graczy Moris Rishar, Brett Hull, Ueyn Grettski, Mario Lemieux i Mayk Bossi. Powodem był fakt, że „Buffalo” grał przez pięćdziesiąt trzecim meczu sezonu.

Niemniej jednak, siódme miejsce wśród najlepszych strzelców w Ameryce wziął Aleksandr Mogilny. Zdjęcia młodego hokeisty ponownie błysnął w mediach. Po tym wszystkim, on, jako obywatel rosyjski, był pierwszym królem strzelców z National Hockey League, a jego „rosyjski zapis” nie pobity dziś.

Wzloty i upadki

Jednak po osiągnięciu wspaniałych osiągnięć w hokeja, Grave czynienia z rozczarowań. Alexander pokazał doskonałą grę w fazie playoff, a nawet zdobył dziesięć punktów w siedmiu meczach. Ale w trzecim napastnikiem meczu złamał nogę. Uraz ten został poważnie uszkodzony, a na następnej grze zespołowej. Został pokonany przez „Montreal”, „Buffalo” zakończył swoją drogę do Pucharu Stanleya.

Nie w pełni sprawny, Grave grał dwa sezony, w których stał gospodarzy. Jednak ze względu na jego bezskuteczne obrotu w „Vancouver”, gdzie był w swoim pierwszym sezonie zdobył pięćdziesiąt pięć pięknych bramek. Ale znowu, po urazach i niepowodzeń spektakularnym startem. Dopiero w 2001 roku było wydarzeniem marzył nie tylko świat, ale także rosyjskich hokeistów. Grave jest również nie jest wyjątkiem. Będąc członkiem „New Jersey”, był w stanie zarobić osiemdziesiąt trzy punkty w sezonie, dzięki czemu zespół zdobył Puchar Stanleya.

Aleksandr Veliky przez szesnaście sezonów grał w NHL, sześciokrotnie otrzymały prawo do udziału w Meczu Gwiazd. W 2011 roku został wybrany do Hall of Fame „” Buffalo Sabres.

Dziś Aleksandr Mogilny z żoną i dwoma synami mieszka na Florydzie. Ale jego domu, on nie zapomni. Praca asystent „Amur” klubu prezydenta w Chabarowsku, on kilka razy w roku, przybywa do Rosji.