578 Shares 9516 views

Metoda Simplex i jego zastosowanie

Wszelkie cele rozwiązanie graficzne z programowania liniowego określa, że najbardziej właściwe (optymalna) roztwór żadnych problemów związanych ze skrajnym pełni ustalonym punkcie (punkt narożny lub przestrzeni). Idea ta opiera algebraicznych ogólną metodę simplex do rozwiązywania problemów, które można rozwiązać absolutnie żadnego zadania programowania.

Aby przejść z metody geometrycznej rozwiązywania problemów do rozwiązania, które wykorzystują metodę simpleks programowania liniowego, konieczne jest przeprowadzenie opis wszystkich skrajnych punktów przestrzeni, przy użyciu metod algebraicznych. Aby wykonać tę transformację należy przynieść żadnego problemu programowania w formie standardowej (zwany również kanoniczny).

Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

  • przekształcony kapitałowych wszystkich ograniczeń nierówność (realizowane przez wprowadzenie dodatkowych nowych zmiennych);
  • Maksymalizacja problemu przekształcić w celu zminimalizowania problemu;
  • musi uzyskać zmienne nieujemne, przekształcając je wszystkie za darmo.

Uzyskane w wyniku wszystkich zmian kształtu standardowych typów zadań określą podstawowe rozwiązania. Który z kolei wyraźnie definiuje wszystkie punkty narożne przestrzeni. Następnie metoda simplex pomoże Ci znaleźć najlepsze rozwiązanie wszystkich otrzymanych podstawie.

Główną rzeczą, która pełni podobną metodę rozwiązywania zadań algebraicznych w praktyce – jest konsekwentna i ciągła poprawa wydajności planu, którego wynik jest realizacja celów z maksymalnymi stawkami efektywności. Najważniejszą rzeczą do zrobienia, aby uzyskać pożądany efekt – jest to prawo do wdrożenia go w postaci matematycznych i oprogramowania.

Wynikiem całego rozwoju powinna być metoda simplex, który jest specjalna procedura przetwarzania, na podstawie ciągłego doskonalenia każdej kolejnej decyzji. Dzieje się tak przez pz porównania parami wszystkich punktów na płaszczyźnie, a znalezienie optimum.

Już dawno udowodniono, że wszystkie poszukiwanie optymalnego rozwiązania (jeśli w ogóle) jest zakończona w całości i skończonej liczbie kroków. Jedynym wyjątkiem, który nie obsługuje sposób simplex – A „zdegenerowany problem”. Tak więc nie jest tak zwana „pętla”, który prowadzi do ciągłego powtarzania tego samego nieskończoną liczbę razy zadań.

Metoda Simplex został opracowany w 1947 roku. Jego „rodzic” był matematyk z USA Dzhordzh Dantsig. Ze względu na fakt, że metoda simplex ma tak długą historię, dziś jest to jeden z najbardziej studiował i najbardziej wydajny, aby szukać optymalnych rozwiązań problemów napotykanych przez człowieka.

Stopniowe metoda optymalizacji znacznie upraszcza wszystkie czynności społeczeństwa. Może być stosowany zarówno w sferach naukowych i przemysłowych. Jego szerokie zastosowanie przyczyni się do matematycznie poprawne rozsądne rozwiązania złożonych problemów.