525 Shares 9839 views

Kwiaty grouse: kiedy i jak sadzić

Jest światło w niezwykle piękne rośliny, zwane przez ludzi „kuropatwy”. Kiedy i jak sadzić kwiaty do dekoracji witryny, przeczytaj ten artykuł. Jeśli wykonane prawidłowo, wysokie kolumny z kolorowych dzwonów zachwyci ogrodnika przez wiele lat. Wielu hodowców sprzedać nadwyżkę materiału rozmnożeniowego lub udostępniać je na specjalnych forach z fanów rzadkich i bardzo piękne rośliny, a ponieważ obecność takim przypadku będzie bardzo pomocne dla każdego.

Jak sadzić Fritillaria w otwartym terenie

Istnieje kilka sposobów rozmnażania kwiatu. Pierwsza opcja – metoda nasion. Zasadniczo jest on stosowany tylko w komercyjnej hodowli głuszców. Wynika to z faktu, że pierwsze kwitnienie w tym trybie reprodukcji występuje tylko w 6-7-go roku życia rośliny. Jednak hodowcy kwiatów, którzy chcą uzyskać dużą liczbę sadzonek, nasion wersja jest również ładny.

Druga metoda namnażania – wegetatywnej lub bulw. Każdego roku, kręgosłup tej formy jest podzielony na dwie części, czasami są małe dzieci, wśród których są także łatwe w uprawie cietrzew. Kiedy i jak sadzić ten kwiat, w zależności od lokalnych warunków klimatycznych, ale istnieją pewne ogólne zasady. Żarówki nie powinny być wysuszone, zazwyczaj są one zakopane bezpośrednio po usunięciu lub zakup dopóki waga nie wyschły. Lokalizacja na ten jasny wybranych roślin w półcieniu, projekt jest darmowy i dość ciepły. Ziemia powinna być żyzna i kruchy. Sadząc cietrzew przypada na glebach ciężkich, ogrodnicy polecam zrobić dobry drenaż. Dla niego korzystać czysty piasek rzeczny i jakość humus.

Jeśli potrzebujesz zdrowego sprężyny cietrzew, kiedy i jak sadzić – nie powinno być problemem. Naturalnie, korzeń żarówki w wczesną jesienią. Tylko w tym przypadku będą mieli czas na korzenie i rosną aż do pierwszych przymrozków. Odległość pomiędzy otworami utrzymuje się w 30 cm, a głębokość wgłębienia nie powinna być mniejsza niż 20-25 cm – dla dużych próbek, 12-20 cm – małych żarówek.

Prawidłowa pielęgnacja jarząbek

Pomimo wysokiej mrozoodporności roślin, doświadczeni ogrodnicy zalecają pokrywę łóżku z tego kwiatu sosnowych gałęzi lub słomy, w przypadku mało śniegu zimą. Warstwa Taka ochrona powinna wynosić około 30 cm i na pewno powinny zostać usunięte w wczesną wiosną, tak że młode pędy mogą rozwijać się swobodnie. mrozy sprężyna nie przekracza -6 ° C nie mogą być szkodliwe takie kolory jak kuropatwy. Kiedy i jak sadzić – jasne jest, jaka powinna być troska?

Trzeba rozluźnić glebę, ale należy bardzo uważać, aby nie uszkodzić delikatny system korzeniowy, który znajduje się blisko powierzchni. Jako top-opatrunki można stosować konwencjonalne nawozy, stosując je zgodnie z instrukcją. Podlewanie cietrzew miłość, ale umiarkowane, bez stojącej wody w studniach. Kopanie sadzenia materiału do nowego sezonu najlepiej w połowie do końca czerwca, kiedy łodyga i liście zaczynają powoli więdną i żółkną. Żarówki mogą gnić szybko, dzięki czemu opóźniają żniwa nie jest wart nawet 2 tygodnie. Jednak cietrzew migrować z miejsca ich wzrostu nie jest konieczne częściej niż co 2-3 lata. Przestrzeganie tych prostych zasad, łatwo dostać się jasne kolory na swoim miejscu bez większych problemów i wysiłku.